Redakcja Polska

WOŚP 2024. Cukierki z Air Force One sprzedane za 5600 złotych

29.01.2024 09:45
Na aukcji 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało sprzedane za 5600 złotych pudełeczko cukierków M&Ms z pokładu Air Force One oraz firmowy kubek prezydenta Joe Bidena. Ekskluzywny zestaw wystawił na licytację korespondent Polskiego Radia w Białym Domu, Marek Wałkuski.
Prezydenckie draże i kubek prosto z pokładu Air Force One
Prezydenckie draże i kubek prosto z pokładu Air Force OneFot.: shutterstock/1000 Words i Marek Wałkuski

Cena wywoławcza prezydenckiego zestawu wynosiła 500 złotych. W ciągu trzech dni jego wartość wzrosła ponad dziesięciokrotnie. Licytację wygrał pan Mariusz z Warszawy, który zapłacił za nie 5600 złotych.

- W poprzednich latach przekazywałem przedmioty na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Waszyngtonie, ale robiłem to prywatnie i uzyskiwaliśmy za nie umiarkowane kwoty. Nie spodziewałem się, że cena prezydenckiego zestawu dojdzie aż do 5600. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia Polskiego Radia - powiedział Marek Wałkuski.

Korespondent Polskiego Radia otrzymał oryginalne pudełko prezydenckich cukierków z pieczęcią Białego Domu i podpisem Joe'go Bidena podczas lotu z prezydentem USA na pokładzie Air Force One. - To gadżet wyjątkowy, rzadki w Ameryce i jedyny taki w Polsce, ponieważ jestem pierwszym i jak dotąd jedynym polskim dziennikarzem na pokładzie Air Force One - powiedział Marek Wałkuski, który jako dowód autentyczności cukierków załączył wydany przez Biały Dom certyfikat, potwierdzający przelot prezydenckim samolotem.

Od czasów prezydentury Johna Kennedy'ego pasażerowie Air Force One otrzymują na pamiątkę lotu drobne upominki. Kiedyś były to prezydenckie paczki papierosów, a od 1988 roku są to cukierki M&Ms. - Panu Mariuszowi dziękuję za szczodrość i życzę smacznego, o ile zdecyduje się je zjeść - żartował korespondent polskiego radia.

W wylicytowanym na rzecz WOŚP zestawie jest również oficjalny gadżet Białego Domu - elegancki ceramiczny kubek z prezydencką pieczęcią i wygrawerowanym na drewnianej pokrywce podpisem 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych, Joe Bidena.


Posłuchaj
00:58 12785413_1.mp3 Wczoraj w Polsce i na całym świecie po raz 32. grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze ze zbiórki trafią na zakup sprzętu dla oddziałów pulmonologicznych. O szczegółach - Przemysław Lis (IAR)

 


IAR/dad

Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego gra z WOŚP

23.01.2024 11:43
Polska Stacja Antarktyczna imienia Henryka Arctowskiego ponownie zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Odbędzie się zbiórka wśród obecnej załogi, a także przyjaciół stacji. Na aukcję wystawione są także przedmioty związane z działalnością polskiej placówki.

Sukienka Świątek, lot śmigłowcem z Gortatem, koszulka Barcelony od Lewandowskiego wśród hitów aukcji WOŚP

23.01.2024 14:48
Czerwona sukienka tenisistki Igi Świątek, w której wystąpiła podczas sesji zdjęciowej przed październikowym WTA Finals w meksykańskim Cancun, jest jedną z najpopularniejszych licytacji związanych ze światem sportu przed 32. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jurek Owsiak: jako pierwsza dla WOŚP zagra Australia

27.01.2024 10:34
Na dwa dni przed finałem mamy w skarbonce już prawie 37 milionów złotych. To kwota, za którą można kupić całkiem konkretny sprzęt - mówił na konferencji prasowej Jurek Owsiak. - Ja jestem gotowy, sztaby są gotowe i wolontariusze też. A jako pierwsza w 32. finale WOŚP zagra Australia. 

32. Finał WOŚP. Orkiestra gra w Waszyngtonie, Chicago, Nowym Jorku czy Los Angeles

27.01.2024 11:50
W najbliższą niedzielę odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizowana przez Jerzego Owsiaka akcja charytatywna organizowana jest nie tylko w Polsce, ale także za granicą. W Stanach Zjednoczonych Orkiestra zagra w sobotę.

Politycy wspierają WOŚP. Zobacz, co na licytację wystawili prezydent i premier

28.01.2024 11:20
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 32. Jak co roku, do akcji włączyli się politycy, którzy przekazali na licytację zaskakujące przedmioty. Co wystawili prezydent, premier i marszałek Sejmu?

32. Finał WOŚP. Jerzy Owsiak dla Polskiego Radia: Orkiestra to wypadkowa tego, jak nas ludzie odbierają

28.01.2024 16:35
- To jest efekt tego, co robimy przez cały rok. Orkiestra to wypadkowa tego, jak nas ludzie odbierają. To, co robimy, wraca do nich, ludzie czują się tutaj dobrze, czują się przyjemnie - mówi w rozmowie z naszym reporterem Pawłem Kurkiem Jerzy Owsiak.