Prof. Michał Głowiński o przeżywaniu starości

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 16:14
Historyk literatury i badacz nowomowy, a także eseista i prozaik będzie gościem Andrzeja Franaszka w kolejnym "Dwukropku".
Prof. Michał Głowiński jest członkiem Polskiej Akademii Umiejętności, Collegium Invisibile, a także Polskiej Akademii Nauk
Prof. Michał Głowiński jest członkiem Polskiej Akademii Umiejętności, Collegium Invisibile, a także Polskiej Akademii NaukFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Jak przeżywamy starość? Czy jest ona czasem spokoju, czy udręki i rachunków sumienia? Czy pracą pamięci potrafimy odzyskać i zapisać minione życie?

O tym w Dwójce mówić będzie profesor Michał Głowiński, literaturoznawca i pisarz, autor trafiającego właśnie do księgarń zbioru opowiadań "Carska filiżanka".

***

Na "Dwukropek" w czwartek (25.02) w godz. 21.30-22.30 zaprasza Andrzej Franaszek.

mc/mm

Czytaj także

Co Mickiewicz poprawiłby w swoich wierszach?

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 16:00
W dniu 160. rocznicy śmierci poety rozmawialiśmy z Marianem Stalą i Stefanem Chwinem m.in. o tych utworach wieszcza, które nie są do końca tym, czym się wydają.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bez Thatcher nie byłoby szkockiego kryminału?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2015 13:00
- Przez fakt, że kryminały są schematyczne, dzielące je różnice stają się szczególnie ciekawe - rozpoczął dyskusję o narodowej tożsamości tego gatunku Piotr Kofta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sienkiewicz wcale nie chciał krzepić serc

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 13:00
– Nie pisał "Trylogii" z myślą, żeby wzmocnić nam duszę czy pocieszyć zgnębioną wolność – mówił historyk literatury prof. Ryszard Koziołek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Paziński zagląda za zasłonę rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 17:00
– Wierzę w olśnienia metafizyczne, w to, co Witkacy nazwał odczuciem "dziwności istnienia" – mówił Piotr Paziński, autor m.in. książki "Rzeczywistość poprzecierana".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dariusz Czaja o czytelnictwie i medytacji

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 17:50
Rozmowa z Dariuszem Czają wokół jego książek "Znaki szczególne. Antopologia jako ćwiczenia duchowe" oraz "Kwintesencje. Pasaże barokowe".
rozwiń zwiń