Polskie Radio
Section05

Jan Filip Libicki

Polskie Radio 24 Jan Filip Libicki: Nawrocki zderzy się z ustrojową ścianą

- To było przemówienie, jakby prezydent, jak we Francji, był głównym elementem systemu rządzenia w Polsce. Tak jednak nie jest. Nie mamy ustroju prezydenckiego. Nawrocki zrobił oszałamiająca karierę, jeszcze rok temu nie był rozpoznawalny. Dziś ma uczucie, że świat do niego należy. Tymczasem konstytucja dość jasno precyzuje, gdzie znajduje się główny ośrodek rządzenia w Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 senator PSL Jan Filip Libicki. 
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Karol Nawrocki

POLSKIE RADIO 24 Kontrole na granicy. "Kaczyński wszystko zinstrumentalizuje"

Jarosław Kaczyński podziękował "patrolom obywatelskim" działającym na granicy z Niemcami. - Od momentu, w którym prezes PiS postanowił zinstrumentalizować sprawę katastrofy smoleńskiej, jestem zdania, że w przypadku tego polityka każda okazja i każde zjawisko stanowi dobrą okazję do instrumentalizacji politycznej. Zatem to mnie zupełnie nie dziwi - tłumaczył w Polskim Radiu 24 senator PSL Jan Filip Libicki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński służby i bezpieczeństwo

POLSKIE RADIO 24 Romanowski zniknął. "Jako prawnik, najlepiej wie, co robił"

- Przez osiem lat słyszeliśmy, że niewinni nie mają się czego obawiać, tak pouczano wielu polityków obecnie rządzących, a wówczas w opozycji. Warto by było, aby prominentny członek PiS chociaż raz zastosował tę zasadę do siebie - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Filip Libicki (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Stronnictwo Ludowe Sylwia Białek Marcin Romanowski Fundusz Sprawiedliwości

Polskie Radio 24 Areszt dla Romanowskiego. "Prokuratura raz się sparzyła, teraz musiała być bardziej staranna"

- Prokuratura raz sparzyła się na kwestii pana Romanowskiego. Zakładam, że Adam Bodnar, jako zwierzchnik prokuratorów, dołożył w tej sprawie szczególnej staranności - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Filip Libicki, senator PSL. W ten sposób odniósł się do decyzji sądu o zastosowaniu aresztu wobec byłego wiceministra sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Marcin Romanowski prokuratura Adam Bodnar Fundusz Sprawiedliwości

Zasady użycia broni na granicy. Co trzeba zmienić?

- Kłopot polega na tym, że operacja na granicy ma ze swojej istoty charakter bardziej policyjny niż wojskowy. Nie mierzymy się tam z wrogą armią, należy znaleźć rozwiązania, których na razie nie ma - mówił Maciej Konieczny (Lewica), który w Polskim Radiu 24 dyskutował z Janem Filipem Libickim (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Agnieszka Drążkiewicz Maciej Konieczny Białoruś imigranci w Europie granica

Europoseł Tarczyński alarmuje: Tusk chce tylko i wyłącznie dyktatu medialnego w Polsce

Przed tygodniem Jan Filip Libicki, senator PSL, groził Miłoszowi Kłeczkowi, dziennikarzowi TVP Info, że to jego "ostatnia niedziela" w publicznej telewizji. Jednak dziś obaj spotkali się w kolejnym wydaniu "Woronicza 17". Europoseł PiS Dominik Tarczyński ostrzegł w programie przed działaniami rządzących. - Nie chodzi o zmiany prawne; Tusk chce tylko i wyłącznie dyktatu medialnego w Polsce - alarmował.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media TVP dziennikarstwo

PR24 Marek Pęk zostanie wicemarszałkiem Senatu? Jan Filip Libicki: będę przekonywał kolegów, by na niego głosować

- Będę przekonywał do tego - jeśli ktoś mnie o to zapyta - żeby głosować na Marka Pęka. Jeżeli większość moich kolegów nadal będzie uważać, że pan Pęk nie powinien być wicemarszałkiem, to nie wezmę udziału w głosowaniu - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Filip Libicki, senator Polskiego Stronnictwa Ludowego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 PSL polityka Adrian Klarenbach Marek Pęk Senat

Senator PSL: chcę, by Polska otrzymała reparacje, ale trzeba spełnić pewne warunki

Sejm przyjął uchwałę ws. domagania się przez Polskę reparacji wojennych. W Polskim Radiu 24 senator PSL Jan Filip Libicki podkreślił, że popiera ten pomysł, jednak rząd powinien wykazać, że istnieje formalnoprawne uzasadnienie takiego działania, oraz przedstawić ścieżkę dojścia do uzyskania reparacji, a nie tylko o tym mówić.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach PSL reparacje wojenne Niemcy II wojna światowa HISTORIA POLSKA polityka Sejm

Libicki: gdybyśmy mieli kontrakt wynegocjowany przez Tuska i Pawlaka, nie byłoby tak wysokich cen gazu

- Gdybyśmy dziś mieli wynegocjowany kontrakt przez Waldemara Pawlaka i rząd Donalda Tuska, to polscy przedsiębiorcy obecnie nie mieliby tak wysokich rachunków za gaz. Przypominam, że w latach 2012-2013 rachunki za gaz spadły nam wszystkim o 10 procent - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Filip Libicki, senator Polskiego Stronnictwa Ludowego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 PSL Waldemar Pawlak gaz ziemny energetyka Donald Tusk

"Droga prowadzi przez popularyzację, nie nakaz". Maria Koc o szczepieniach

- Świat naukowy przespał pewien moment, pojawiło się wiele nieprawdziwych informacji na temat koronawirusa czy szczepień […]. Tu potrzeba autorytetów i jasnego powiedzenia, że pewne informacje nie są prawdziwe. Tego brakuje, to trzeba robić w internecie i wszędzie tam, gdzie są powielane - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Koc (Prawo i Sprawiedliwość). W audycji wziął również udział Jan Filip Libicki (Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicja Polska).
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia szczepienia sars-cov-2 COVID-19 szczepionka Mirosław Skowron