Polskie Radio
Section05
Marek Pęk

PR24 Marek Pęk zostanie wicemarszałkiem Senatu? Jan Filip Libicki: będę przekonywał kolegów, by na niego głosować

- Będę przekonywał do tego - jeśli ktoś mnie o to zapyta - żeby głosować na Marka Pęka. Jeżeli większość moich kolegów nadal będzie uważać, że pan Pęk nie powinien być wicemarszałkiem, to nie wezmę udziału w głosowaniu - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Filip Libicki, senator Polskiego Stronnictwa Ludowego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 PSL polityka Jan Filip Libicki Adrian Klarenbach Marek Pęk Senat

Kandydat PiS na wicemarszałka Senatu. Kobosko przyznaje: może byłoby lepiej, gdyby został przegłosowany pozytywnie

Wiceprzewodniczący Polski 2050 Michał Kobosko powiedział, że "może nawet byłoby lepiej politycznie i taktycznie, gdyby Marek Pęk (PiS) został przegłosowany pozytywnie na wicemarszałka Senatu; są miejsca w prezydiach Sejmu i Senatu dla PiS i mam nadzieję, że przedstawią nowych kandydatów".
Zobacz więcej na temat:  Senat Sejm Michał Kobosko Marek Pęk Prawo i Sprawiedliwość POLSKA polityka

Rzecznik rządu: będziemy przedstawiać cały czas te same kandydatury na wicemarszałków Sejmu i Senatu

- Będziemy przedstawiać cały czas te same kandydatury na wicemarszałków Sejmu i Senatu, licząc na to, że jednak pewnego rodzaju refleksja przyjdzie ze strony partii, które aktualnie mają większość, jeżeli chodzi o kierownictwo Sejmu - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marszałek Sejmu marszałek senatu Sejm Senat Piotr Müller PiS PO koalicja obywatelska PSL Polska 2050 lewica Prawo i Sprawiedliwość Rząd RP Elżbieta Witek Marek Pęk

Senat przeciwko kandydaturze Marka Pęka na wicemarszałka. Fala komentarzy. "Obłuda, pozory, kampanijne chwyty"

Marek Pęk nie uzyskał większości głosów wymaganej do objęcia fotela wicemarszałka Senatu. Decyzja deputowanych do izby wyższej parlamentu wzbudziła komentarze internautów. Politycy wskazywali na złamanie dobrego obyczaju i tradycji, dziennikarze akcentowali brak korzyści wynikających z braku członków PiS w prezydium Senatu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Senat Marek Pęk opozycja PiS Prawo i Sprawiedliwość

Tomasz Grodzki ma usłyszeć nowe zarzuty oszustwa. Marek Pęk: marszałek Senatu nie oczyścił się z tej sprawy

 - Marszałek Tomasz Grodzki nie oczyścił się z tej sprawy, zamiótł ją pod dywan i ona teraz wybucha z nowym natężeniem; zarzuty, o których się dowiadujemy, są daleko poważniejsze i bardziej bulwersujące niż te pierwotne - powiedział w programie "#Jedziemy" w TVPInfo wicemarszałek Senatu z PiS Marek Pęk.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki Marek Pęk POLSKA Senat prokuratura Szczecin sądownictwo