Polskie Radio
Section05
Marek Pęk

Donald Tusk broni posła Sterczewskiego? Terlecki: w klubie KO wciąż żywa jest "doktryna Neumanna"

- Immunitet nie powinien być wykorzystywany w takich sytuacjach - w ten sposób incydent z udziałem posła KO Franciszka Sterczewskiego komentuje szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki. Politycy PiS krytykują również postawę liderów KO, którzy w ich ocenie bagatelizują sprawę.     
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Franciszek Sterczewski policja alkohol alkoholizm Marek Pęk PiS

Senat chce zablokować fuzję Orlenu i Lotosu? PiS wzywa izbę do wycofania projektu

Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości apelują do senackiej większości, którą stanowi opozycja parlamentarna, o wycofanie się z prac nad projektem, który zmierza do zablokowania fuzji Orlenu i Lotosu. - Silny koncern multienergetyczny to korzyść dla polskiej gospodarki - tłumaczy wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki. 
Zobacz więcej na temat:  Marek Pęk Senat PiS koalicja obywatelska PKN Orlen lotos

Ważą się losy Tomasza Grodzkiego. Czy Senat odwoła marszałka?

O godz. 12.30 w Senacie rozpocznie się debata nad odwołaniem marszałka izby Tomasza Grodzkiego. Wniosek w tej sprawie złożył klub Prawa i Sprawiedliwości. Ma on związek m.in. z wypowiedzią marszałka Senatu skierowaną do ukraińskiego parlamentu. PiS proponuje, aby Tomasza Grodzkiego zastąpił obecny wicemarszałek Marek Pęk.
Zobacz więcej na temat:  Senat Tomasz Grodzki Marek Pęk marszałek senatu polityka POLSKA

"Haniebne i niedopuszczalne". Pęk o słowach marszałka Senatu

- Ta wypowiedź wpisuje się w narrację propagandy i dezinformacji rosyjskiej, która stara się przypisywać jakąś odpowiedzialność za działania na Ukrainie Polsce oraz próbuje skłócać naród polski z ukraińskim - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o słowach Tomasza Grodzkiego Marek Pęk, wicemarszałek Senatu.
Zobacz więcej na temat:  Jedynka Ukraina Rosja Magdalena Ogórek uchodźcy Ukraina Marek Pęk Tomasz Grodzki Senat Donald Tusk POLSKA polityka

Wniosek o odwołanie marszałka Tomasza Grodzkiego. Marek Pęk wskazał możliwą datę posiedzenia

Na stronie internetowej Senatu został właśnie zamieszczony wniosek o odwołanie marszałka Tomasza Grodzkiego - poinformował Wicemarszałek Marek Pęk z PiS. Padła pierwsza propozycja terminu, w którym Izba Wyższa miałaby zająć się tą sprawą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Senat Tomasz Grodzki Marek Pęk Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 PiS PO Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska

Dr Biskup o obrońcach marszałka Grodzkiego: mentalność plemienna

- Jest to kolejny kamyczek do ogródka marszałka Grodzkiego, za którym jak wiemy ciągną się również różne inne wątpliwości. Prawdopodobnie, im będzie bliżej wyborów, tym ta wypowiedź będzie mu częściej wypominana, co oczywiście będzie szkodzić także Platformie Obywatelskiej - mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Bartłomiej Biskup, politolog Uniwersytetu Warszawskiego.   
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki Senat PiS Marek Pęk TYLKO U NAS immunitet

TYLKO U NAS Będzie wniosek o odwołanie marszałka Senatu. Kto oprócz PiS zagłosuje za?

Klub Prawa i Sprawiedliwości złoży w tym tygodniu wniosek o odwołanie Tomasza Grodzkiego z funkcji marszałka Senatu. - Naszym kandydatem na stanowisko marszałka będzie wicemarszałek izby Marek Pęk - przekazał szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Jakie są szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku?
Zobacz więcej na temat:  Senat PiS Marek Pęk Tomasz Grodzki Krzysztof Kwiatkowski Jan Maria Jackowski TYLKO U NAS Ryszard Terlecki POLSKA

TYLKO U NAS Senat uchwalił ustawę o obronie ojczyzny. "Pokazaliśmy, że można wznieść się ponad spór polityczny"

Senat uchwalił ustawę o obronie ojczyzny. W związku z tym, że izba nie wprowadziła żadnych poprawek, to od razu ustawa trafi do prezydenta. - Dobrze, że choć raz, w takiej ważnej sprawie, Senat rzeczywiście współdziała z Sejmem, współdziała z rządem - mówi portalowi PolskieRadio24.pl wicemarszałek izby Marek Pęk z PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Senat Wojciech Skurkiewicz Ministerstwo Obrony Narodowej wojsko Ukraina polityka POLSKA Marek Pęk

TYLKO U NAS Senat chce powołać komisję ds. inwigilacji. Marek Pęk: PiS nie zgłosi przedstawiciela

Senacka większość, którą tworzy opozycja, chce powołać w izbie komisję ds. inwigilacji i reformy służb specjalnych. Przeciw inicjatywie jest Prawo i Sprawiedliwość. - Senat nie ma żadnych narzędzi ani instrumentów do tego, żeby prowadzić prace o charakterze śledczym - mówi portalowi PolskieRadio24.pl wicemarszałek Senatu Marek Pęk z PiS.  
Zobacz więcej na temat:  Senat Marek Pęk Tomasz Grodzki służby specjalne POLSKA polityka

tylko u nas "Są równi i równiejsi". Politycy krytykują decyzję władz Senatu ws. immunitetu marszałka Grodzkiego

Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz podjął decyzję o pozostawieniu wniosku prokuratury o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu bez dalszego biegu. - To pokazuje jak opozycja traktuje wyborców - komentuje dla portalu PolskieRadio24.pl poseł PiS Jan Mosiński. - Zwykła przyzwoitość nakazywałaby odbyć głosowanie - dodaje przewodniczący klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. 
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki Senat immunitet Marek Pęk POLSKA