Polskie Radio
Section05
Marek Pęk

Kontrowersje na posiedzeniu Senatu. Marek Pęk: na to nie będzie naszej zgody

W porządku rozpoczynającego się dziś posiedzenia Senatu znalazły się dwa kontrowersyjne punkty. Chodzi m.in. o uchwałę wzywającą rząd do "wycofania się z gróźb zawetowania budżetu Unii Europejskiej". - Po raz kolejny to kreowanie alternatywnej polityki zagranicznej, do czego Senat nie ma uprawnień konstytucyjnych - mówi Marek Pęk, wicemarszałek Senatu z PiS.
Zobacz więcej na temat:  Marek Pęk Prawo i Sprawiedliwość Senat Trybunał Konstytucyjny opozycja Unia Europejska polityka POLSKA Polska w Unii Europejskiej

"Piątka dla zwierząt" poróżniła senatorów KO i PSL. Libicki: zakończyła się pewna forma współpracy

- Zakończyła się pewna forma współpracy między naszym kołem a pozostałymi ugrupowaniami, z którymi współpracowaliśmy w Senacie - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl senator PSL Jan Filip Libicki. Dodał, że ludowcy będą od teraz przez pryzmat dzisiejszego głosowania przyglądać się wszystkim wnioskom złożonym w izbie, w tym ewentualnemu wnioskowi o odwołanie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.  
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki Jan Filip Libicki Senat marszałek senatu Marek Pęk

Wicemarszałek Senatu: będzie dyscyplina w głosowaniu nad ustawą o ochronie zwierząt

- Dyscyplina dla parlamentarzystów z klubu Prawa i Sprawiedliwości w głosowaniu nad znowelizowaną ustawą o ochronie zwierząt obowiązuje również senatorów - poinformował wicemarszałek tej izby Marek Pęk. Polityk Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że "klub jest całością, to połączony klub posłów i senatorów".
Zobacz więcej na temat:  ochrona zwierząt Marek Pęk Senat POLSKA zjednoczona prawica

"Niepoważne zachowanie niepoważnych ludzi". Politycy od prawa do lewa krytykują PO

Prezydium Koalicji Obywatelskiej zdecydowało, że w czwartkowym Zgromadzeniu Narodowym klub będzie reprezentowała tylko kilkunastoosobowa delegacja. Wiceszef klubu KO Robert Kropiwnicki mówi, że parlamentarzyści klubu nie chcą poprzez swoją obecność wyrazić zgody na to, w jaki sposób przebiegały wybory prezydenckie. - Niepoważne zachowanie niepoważnych ludzi - tak decyzję KO w rozmowie z PolskieRadio24.pl komentuje rzecznik PiS Anita Czerwińska. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zgromadzenie Narodowe koalicja obywatelska Andrzej Duda Marek Pęk Anita Czerwińska

Marek Pęk: bojkot zaprzysiężenia prezydenta to działalność antypaństwowa

- Nie można tworzyć takiego wrażenia, że wybory są ważne, wybory są dobre, wybory są demokratyczne tylko wtedy, kiedy jedna opcja polityczna wygrywa, a kiedy wygrywa inna, to wtedy obrażamy się na demokrację - mówił w Programie 1 Polskiego Radia senator PiS Marek Pęk. Odniósł się w ten sposób do zapowiedzi części polityków opozycji o zbojkotowaniu zaprzysiężenia prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio Marek Pęk Magdalena Ogórek Zgromadzenie Narodowe Andrzej Duda

Pęk o rekonstrukcji rządu: jedną z koncepcji połączenie resortów edukacji i nauki

- Połączenie resortów, to jest mniejszy problem. Większym jest kwestia czy sobie poradzimy z dokończeniem reformy szkolnictwa wyższego i edukacji w Polsce - powiedział w programie "Tłit" Wirtualnej Polski wicemarszałek Senatu Marek Pęk. Pytany, czy Ministerstwo Edukacji może zostać połączone z resortem nauki i szkolnictwa wyższego, odparł, że "jest to jedna z koncepcji". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rząd rekonstrukcja rządu Marek Pęk

"PR-owski przekaz dla naiwnych". Marek Pęk o kampanii Rafała Trzaskowskiego

- Po wymianie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Rafała Trzaskowskiego Polakom próbuje sprzedać się produkt całkowicie niewiarygodny i nieprawdziwy. Najbardziej oburza mnie wchodzenie przez kandydata z PO w buty prezydenta Andrzeja Dudy. To wszystko PR-owski przekaz dla naiwnych - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marek Pęk, wicemarszałek Senatu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 polityka wybory w Polsce kampania prezydencka Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Marek Pęk Adrian Klarenbach

Bon turystyczny. Ekspert mówi o teście dla opozycji i pułapce na kandydata KO

- Ustawa o bonie turystycznym będzie testem dla opozycji na współpracę między rządzącą większością z PiS a ewentualnym prezydentem Rafałem Trzaskowskim - mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. W ocenie eksperta z powodu postawy marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego może on zostać oblany przez opozycję, co zaszkodzi kampanii kandydata Koalicji Obywatelskiej.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Grodzki Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Marek Pęk

"Apeluję, by Grodzki pochylił się nad losem Polaków". Pęk o tempie prac Senatu

- Apeluję do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, aby zszedł ze swojego piedestału trzeciej osoby w państwie i pochylił się nad losem zwykłych Polaków - podkreślił wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS), zwracając uwagę na przeciągające się prace w Senacie m.in. nad dodatkiem solidarnościowym.
Zobacz więcej na temat:  pomoc społeczna Dodatek solidarnościowy Marek Pęk Tomasz Grodzki Senat polityka POLSKA