Polskie Radio
Section05
Adrian Klarenbach

"W Izraelu zapanowała histeria". Kazimierz Smoliński o reakcji na nowelizację k.p.a.

- Mam pewną radę dla ministra Lapida, by przeczytał naszą nowelizację Kodeksu postępowania administracyjnego. Tam nie ma ani jednego słowa, ani zamiaru uderzania w jakiekolwiek interesy, czy roszczenia potomków żydowskich żyjących w Polsce, czy poza Polską - powiedział w Polskim Radiu 24 Kazimierz Smoliński z PiS.
Zobacz więcej na temat:  Kazimierz Smoliński Adrian Klarenbach ŚWIAT Izrael Europa polityka

polski ład "To usunięcie szarej strefy". Płażyński o podniesieniu składki zdrowotnej

- Nie widzę powodu, dlaczego ktoś, kto zarabia 100 tys. złotych, musiał się rozliczać na poziomie kwoty ryczałtowej kilkuset złotych, a osoba zatrudniona na umowę o pracę z takimi samymi zarobkami musiała płacić wielokrotnie więcej - mówił w Polskim Radiu 24 Kacper Płażyński (PiS). 
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 Kacper Płażyński POLSKA polityka Polski Ład podatki służba zdrowia finanse finanse publiczne pkb GOSPODARKA gospodarka polska

"Rząd chce pokazać, że wciąż dysponuje siłą sprawczą". Krulikowski o głosowaniu nad ustawą medialną

- Moment wprowadzenia nowelizacji ustawy medialnej mówi o jednym - rząd, w momencie, kiedy zmaga się z kryzysem w koalicji rządzącej, chce pokazać, że dysponuje siłą, nawet bez Jarosława Gowina - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog Paweł Krulikowski. Gośćmi audycji byli także publicyści Jacek Łęski i Miłosz Lodowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka ustawa medialna Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Sejm media ustawa

Wiceszef MSZ o ustawie medialnej: chcemy szczelnego prawa

- Obecnie obserwujemy emocjonalne, wręcz histeryczne reakcje, oderwane od treści przepisów. Nie będziemy nikogo dyskryminować, dokonujemy jedynie uszczelnienia prawa - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Jabłoński, wiceminister spraw zagranicznych, odnosząc się do nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka ustawa medialna Paweł Jabłoński Adrian Klarenbach USA Sejm media Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Bochenek: można poprosić Gowina o zwrot mandatu. Gdyby nie startował z listy PiS, nie byłoby go w Sejmie

- Jarosław Gowin startował z listy Prawa i Sprawiedliwości. Dziś można go poprosić, aby zwrócił mandat. Gdyby nie startował z naszej listy, pewnie nie byłoby go w ogóle w parlamencie. Jako wicepremier w Krakowie osiągnął mizerny wynik kilkunastu tysięcy głosów - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Rafał Bochenek. 
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 POLSKA polityka Jarosław Gowin zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina

"Asystentka bała się pracować w biurze, odbieraliśmy telefony z hejtem". Sachajko o agresji po głosowaniu w Sejmie

- Wczorajsze wypowiedzi polityków KO były skrajnie chamskie. Potem odzwierciedlenie tego widzieliśmy na ulicy. Mieliśmy atak na jednego z posłów. A dziś w biurze poselskim odebraliśmy dużo telefonów z hejtem. Moja asystentka bała się pracować w biurze. Jeżeli to będzie tak dalej wyglądać, to dojdzie do rozlewu krwi - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Koła Poselskiego Kukiz'15 - Demokracja Bezpośrednia Jarosław Sachajko. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach polityka Paweł Kukiz Kukiz'15 Jarosław Sachajko Sejm

Krzysztof Mróz: większość posłów Porozumienia chce pozostać w obozie Zjednoczonej Prawicy

- Kto zostanie w Zjednoczonej Prawicy, okaże się po najbliższych głosowaniach w Sejmie. Generalnie jestem spokojny. Większość posłów Porozumienia startowała przecież z list PiS i chce dalej być w Zjednoczonej Prawicy - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Mróz, senator Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 POLSKA polityka PiS Jarosław Gowin zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina

"To gorszy ze scenariuszy rozpatrywanych przez liderów PiS". Prof. Paruch o przedterminowych wyborach

- Celem Jarosława Gowina nie było, aby zostać wyrzuconym z tego rządu właśnie w tym momencie, bo dla niego ten moment nie jest najlepszy - podkreślił na antenie Polskiego Radia 24 politolog, prof. Waldemar Paruch z UMCS w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Adrian Klarenbach Jarosław Gowin koalicja rząd Mateusza Morawieckiego Porozumienie Jarosława Gowina

"Trzeba dążyć do rozwiązań, które funkcjonują w Niemczech i Francji". Prof. Bernacki o kwestii własności mediów

- Jestem przekonany, że należy zmierzać do rozwiązań, które są stosowane w Niemczech czy we Francji, gdzie wprost wskazuje się na to, że kapitał właścicielski powinien być skupiony w ręku właściciela posiadającego obywatelstwo państwa, w którym jest ulokowana dana stacja telewizyjna - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki, wiceminister edukacji i nauki. 
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 POLSKA polityka PiS media ustawa medialna

Szejna: kiedy Banaś ujawnił nieprawidłowości, nagle okazał się dla obozu rządzącego przestępcą

- Kiedy szef NIK ujawnił nieprawidłowości, które mogą postawić przed sądem zarówno premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera Jacka Sasina, jak i ministra Zbigniewa Ziobro, nagle okazał się przestępcą, który ma trafić przed sąd - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Szejna z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Adrian Klarenbach Marian Banaś Najwyższa Izba Kontroli lewica polityka

"To, czego się domagamy, to kropla w morzu wobec ogromu zbrodni". Prof. Grzegorz Kucharczyk o reparacjach

- Domagamy się tylko kropelki w morzu tych wszystkich zbrodni, które stały się na ziemiach polskich z powodu agresji niemieckiej. Eksterminacja polskich elit to nie jest coś, co mogą zniwelować jakiekolwiek miliardy euro - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Kucharczyk, historyk (PAN).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reparacje wojenne reprywatyzacja Niemcy II wojna światowa zbrodnie wojenne Izrael Żydzi Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach

Władysław Teofil Bartoszewski: reforma wymiaru sprawiedliwości jest potrzebna od dawna

- Nie ma możliwości, by wrócić do stanu przed 2015 r. System wtedy nie działał dobrze, teraz jest jeszcze gorzej […] przygotowujemy pewne konkretne propozycje, aby to naprawić - mówił w Polskim Radiu 24 Władysław Teofil Bartoszewski (PSL - Koalicja Polska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości UE reforma sądownictwa Władysław Teofil Bartoszewski Adrian Klarenbach

Anna Kwiecień: działania Jarosława Gowina wskazują, że współpraca z rządem będzie utrzymana

Decyzja pana ministra, wicepremiera Gowina o powołaniu Anny Korneckiej na pełnomocnika wskazuje na to, że współpraca z rządem pana premiera Mateusza Morawieckiego będzie kontynuowana i moim zdaniem dobrze, jeśli Porozumienie będzie współpracowało z PiS-em i jeśli uda nam się dalej pracować dla Polski - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł Anna Kwiecień.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA polityka Polski Ład PiS Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina