Polskie Radio
Section05
Adrian Klarenbach

KARPACZ 2021 Szef PGNiG: zapotrzebowanie na gaz w Polsce w ciągu najbliższych 10 lat wzrośnie o ponad 50 proc.

- Dla gazu została przewidziana rola paliwa przejściowego w transformacji energetycznej, żeby skutecznie odejść od węgla w polskich realiach - mówił podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu Paweł Majewski, prezes PGNiG.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2021 POLSKA GOSPODARKA PGNiG gaz ziemny energia energia odnawialna

KARPACZ 2021 "Decyzyjna niemoc jest wręcz uderzająca". Dr Artur Bartoszewicz o kryzysie przywództwa w Europie

W momencie, kiedy w marcu zeszłego roku zidentyfikowaliśmy zjawisko kryzysowe związane z koronawirusem, nagle się okazało, że Europa nie potrafi podejmować decyzji wspólnie, nie zapadają one przez tygodnie - mówił w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz, ekonomista z SGH, jeden z gości Forum Ekonomicznego w Karpaczu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2021 GOSPODARKA Europa Unia Europejska pandemia koronawirus

"PO najbardziej boi się transparentności". Krajewski o sprzedaży stołecznego MPT

- Mam wrażenie, po rozmowach ze związkowcami, że przede wszystkim w tych rozmowach i tych szokujących informacjach zabrakło transparentności i przejrzystości, jeśli chodzi o informacje przekazywane mieszkańcom Warszawy, radnym i kierowcom MPT - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Krajewski, poseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach Jarosław Krajewski regiony mazowieckie Warszawa Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska

Adam Borowski: pomoc uchodźcom jest ważna, ale musi być dostosowana do sytuacji

- Był czas, że Czeczeni uciekali przed wojną z Rosją i trzeba było te granice otworzyć. Dla nich wtedy pierwszym krajem bezpiecznym była Polska, bo przecież nie Białoruś, która jest zwasalizowana przez Rosję. Natomiast teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Borowski, szef warszawskiego Klubu "Gazety Polskiej". W "Debacie poranka" udział wzięli także Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa i Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Marcin Piasecki Adam Borowski POLSKA Białoruś Polityka zagraniczna Polski straż graniczna dyplomacja służby i bezpieczeństwo granica

Zamachy w Kabulu. Wąsik: zdążyliśmy z ewakuacją Polaków i naszych współpracowników

Ledwo żeśmy zdążyli, ale udało się, bez żadnych strat, bez większych problemów ewakuować wszystkich Polaków i naszych współpracowników, zanim doszło do tych wydarzeń w Kabulu. Swoje zobowiązanie wobec nich wykonaliśmy. Sprowadziliśmy samolotami 900 osób, w tym 300 dzieci, do Polski - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Maciej Wąsik ŚWIAT Bliski Wschód Afganistan talibowie zamach

"Pensje rosną w sposób bardzo wyraźny". Sekretarz stanu w KPRM o finansach Polaków

- Z roku na rok bardzo poprawiają się warunki życia w Polsce, pensje rosną w sposób bardzo wyraźny - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Mazurek (sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej).
Zobacz więcej na temat:  kancelaria premiera finanse finanse osobiste podatki pit GOSPODARKA gospodarka polska ulga podatkowa Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 POLSKA

"Służby zadziałały w sposób oczywisty". Iwaniak o próbach sforsowania granicy Polski

- Mamy strefę Schengen, w ramach zjednoczonej Europy poruszamy się bez żadnych przeszkód, oporów i granic. Od strony białoruskiej i ukraińskiej nasza granica jest też granicą Unii Europejskiej. I jako nie tylko granica polska, ale także unijna, powinna być strzeżona, broniona, chroniona i szczelna - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Arkadiusz Iwaniak z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach lewica POLSKA straż graniczna Białoruś

"Część opozycji wpisuje się w scenariusz Mińska". Ast o sytuacji w Usnarzu Górnym

- Ci ludzie są wykorzystywani instrumentalnie. Jest to próba wywołania z jednej strony presji na Polskę i UE, stworzenie wrażenia, że Polska nie przestrzega praw obywatelskich. W to wpisuje się oczywiście część opozycji - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Marek Ast z PiS, pytany o sytuację na granicy polsko-białoruskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Marek Ast PiS POLSKA Białoruś opozycja

"Krytykowanie ludzi w mundurze jest wstydem". Nowogórska o wypowiedzi Frasyniuka

- Mundur to ogromna misja i wyrzeczenie tych wszystkich, którzy w mundurze służą, to są ludzie, którzy swoje życie poświęcili budowaniu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Krytykowanie ich i niewłaściwe wypowiadanie się w ich kierunku jest wstydem - powiedziała w Polskim Radiu 24 Urszula Nowogórska z PSL. 
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach POLSKA Władysław Frasyniuk służby i bezpieczeństwo straż graniczna

"Pokazuje klasę prezydenta i to, jakim jest politykiem". Napieralski o wystąpieniu Bidena

- Nie można sytuacji w Afganistanie przypisywać obecnemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych, bo ta decyzja zapadła wcześniej - powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Napieralski z Koalicji Obywatelskiej. Stwierdził też, że wzięcie przez Joe Bidena odpowiedzialności za rozwój sytuacji w Afganistanie "pokazuje klasę prezydenta, i to, jakim on jest politykiem". 
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Napieralski Adrian Klarenbach ŚWIAT Joe Biden Afganistan Ameryka Bliski Wschód