Polskie Radio
Section05
Europejski Kongres Gospodarczy

Bez start-upów nie zbudujemy cyfrowej gospodarki

XI. Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach dobiegł końca. Były to trzy dni dyskusji o polskiej, europejskiej gospodarce, o wyzwaniach, które nas czekają, ale też o firmach, które mogą w przyszłości odegrać istotną rolę w stawianiu czoła tym wyzwaniom. Kongresowi towarzyszyły Europejskie Dni Start-upów. Uczestnikami byli twórcy ponad 100 polskich start-upów i liczni eksperci.
Zobacz więcej na temat:  Europejski Kongres Gospodarczy Europejski Kongres Gospodarczy 2019 startup

Minister energii: trwają przygotowania do budowy elektrowni jądrowej w Polsce

- Elektrownia jądrowa jest elektrownią droższą w budowie, szczególnie jesli chodzi o sferę bezpieczeństwa, ale jest dużo tańsza w eksploatacji. To cztery ciężarówki paliwa na rok - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce Krzysztof Tchórzewski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Krzysztof Tchórzewski Europejski Kongres Gospodarczy 2019 Europejski Kongres Gospodarczy Błażej Prośniewski elektrownia atomowa

EKG w Katowicach: o przyszłości UE i automatyzacji

- Jednym z tematów wiodących będzie przyszłość Unii Europejskiej. Będą też tematy najważniejsze dla przedsiębiorców, czyli trendy związane z digitalizacją, robotyzacją i automatyzacją gospodarki, a także trendy dotyczące zrównoważonego rozwoju i zielonych technologii – powiedział w Polskim Radiu 24 organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego Wojciech Kuśpik.
Zobacz więcej na temat:  Europejski Kongres Gospodarczy

Katowice: ruszył XI Europejski Kongres Gospodarczy

Dziś w Katowicach rozpoczął się XI Europejski Kongres Gospodarczy - jedna z najważniejszych tego typu imprez w Europie Środkowo-Wschodniej. Jak co roku gromadzi ona najważniejszych polityków z resortów gospodarczych, ekspertów, naukowców, działaczy gospodarczych i samorządowych, przedsiębiorców i inwestorów, a także menedżerów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katowice Europejski Kongres Gospodarczy Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Afryka czeka na polskie inwestycje

Afryka Subsaharyjska do roku 2050 - według Banku Światowego - ma wypracować PKB o wartości 29 bln USD. Szybki rozwój sprawia, że kontynent potrzebuje inwestycji, towarów i usług niemal we wszystkich sektorach gospodarki: przetwórstwa rolno-spożywczego i maszyn dla rolnictwa, energetyki czy budownictwa. Ten ogromny potencjał powinny wykorzystywać polskie firmy. Już już to robią, ale nadal jest wiele niewykorzystanych możliwości.  
Zobacz więcej na temat:  Afryka Europejski Kongres Gospodarczy biznes Sylwia Zadrożna

Zakończył się X Europejski Kongres Gospodarczy

Europejski Kongres Gospodarczy to trzy dni debat dyskusji, prezentacji raportów i spotkań przedsiębiorców, polityków i ekspertów. Wojciech Kuśpik, inicjator katowickiego kongresu, prezes grupy PTWP podkreśla, że kongres to miejsce spotkań przedsiębiorców. – Tak długo ma to sens, jeśli będzie realne zainteresowanie ze strony biznesu – powiedział podsumowując zakończony dziś w Katowicach X Europejski Kongres Gospodarczy. 
Zobacz więcej na temat:  Europejski Kongres Gospodarczy firma

Jakie korzyści daje Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia?

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia rozpoczęła działalność z początkiem 2018 roku. Obejmuje 41 największych miastach Śląska i Zagłębia, w których mieszka ponad 2 mln 300 tys. mieszkańców. Jej powstanie było marzeniem samorządowców. A już od ponad 10 lat trwa dyskusja, w jaki sposób usprawnić współpracę pomiędzy gminami.
Zobacz więcej na temat:  Sylwia Zadrożna Europejski Kongres Gospodarczy metropolia Katowice