Polskie Radio
Section05
handel internetowy

OLX z zarzutami Prezesa UOKiK. Użytkownicy sygnalizowali stosowanie nieuczciwych praktyk

Wprowadzające konsumentów w błąd sortowanie ofert w serwisie oraz iluzoryczna ochrona kupujących w ramach "Pakietu ochronnego" - to tylko niektóre praktyki zakwestionowane przez Prezesa UOKiK, który postawił zarzuty popularnej platformie sprzedażowej OLX.pl. Za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów grozi kara do 10 proc. obrotu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA e-commerce handel online handel internetowy UOKiK konsument ceny

"Łabędzi śpiew" wysokiego popytu. Eksperci komentują najnowsze dane GUS

- Dane o sprzedaży detalicznej pokazują, że nie ma bariery popytu, aby przerzucać koszty na ceny - uważa analityk ING Banku Śląskiego Rafał Bonecki. Z kolei według ekonomistów Pekao SA "wysoki odczyt GUS sprzedaży detalicznej w kwietniu to jej łabędzi śpiew. W kolejnych miesiącach odczyty będą maleć".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Główny Urząd Statystyczny sprzedaż detaliczna handel internetowy budownictwo mieszkania

Firmy stawiają na biznes w internecie. Raport: przedsiębiorczość znalazła się w zupełnie nowym miejscu

Co czwarta firma z sektora MŚP rozpoczęła sprzedaż internetową w czasie pandemii, a co piąta chce osiągać z tego kanału co najmniej połowę przychodów. Wyniki raportu EFL "Cyfrowa (r)ewolucja na rynku leasingu. Pod lupą" wskazują, że w kolejnych latach tradycyjna sprzedaż może stracić na rzecz zamówień internetowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA handel internetowy online usługi online firma przedsiębiorca e-commerce

"Eksplozja e-commerce" zagraża centrom handlowym. GfK: obiekty te muszą przejść głęboką przemianę

Centra handlowe stoją przed wyzwaniem, czyli zatrzymaniem klientów w obliczu rosnącej ofensywy e-commerce. Dla 43 proc. ankietowanych przez GfK zakupy online są wygodniejsze od tradycyjnych, a 44 proc. ceni sobie zakupy stacjonarne. Eksperci oceniają, że pandemia mocno uderzyła w polski sektor centrów handlowych i pokazała, jak bardzo wrażliwy jest on na nagłe zmiany.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA handel internetowy handel sprzedaż detaliczna e-commerce zakupy

Zakupy online to wygoda i oszczędność czasu. Korzysta z nich coraz więcej emerytów

Klienci cenią sobie zakupy online za wygodę i oszczędność czasu, a jako największą wadę kupowania w sieci wskazują brak możliwości obejrzenia produktu na żywo - wynika z badania Santander Consumer Bank. Co piąty respondent przynajmniej raz w życiu finansował zakup online za pomocą produktów bankowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA handel internetowy zakupy online badanie rynku klient

Dr Maciej Kawecki o projekcie "metawersum": coś więcej niż media społecznościowe

 - To, co zapowiada dziś Zuckenberg jest konkurencją nie tylko dla mediów społecznościowych, czy dla twórców rozszerzonej rzeczywistości, ale także dla wszystkich dostawców komunikatorów, z których korzystamy w telekonferencjach - mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu Lema, prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Facebook media społecznościowe handel internetowy Krzysztof Grzybowski

Dr Maciej Kawecki o awarii usług Facebooka: obniża zaufanie przedsiębiorców do tej platformy

- Ta afera pokazała, że Facebook to nie jest tylko machina lifestyle'owa czy mechanizm komunikacji, ale przede wszystkim mechanizm uwierzytelniania. Coraz więcej przedsiębiorców korzysta z interfejsu Facebooka, by ułatwić logowanie się do swoich usług - mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu Lema, prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka Facebook media społecznościowe handel internetowy

"Większość transakcji przeniosła się do internetu". Znamy wyniki badań nt. sprzedaży bezpośredniej

Przed pandemią 96 proc. zakupów w sektorze sprzedaży bezpośredniej odbywało się w trakcie osobistych spotkań z konsultantem, w 2020 r. odsetek ten spadł do 41 proc., większość transakcji przeniosła się do internetu - wynika z badania IBRIS na zlecenie Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej.
Zobacz więcej na temat:  e-handel GOSPODARKA handel internetowy handel sprzedaż zakupy zakupy online