Polskie Radio
Section05
Europejski Kongres Gospodarczy

Silna rywalizacja w konkursie Top Inwestycje Komunalne. O nagrodę walczy 20 samorządowych inwestycji

20 przedsięwzięć zrealizowanych przez samorządy lub związane z nimi spółki rywalizuje w dorocznym konkursie o tytuł Top Inwestycji Komunalnej 2021. Ogłoszenie listy 10 laureatów oraz inwestycji wybranej przez internautów nastąpi podczas XIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA samorząd inwestycje infrastruktura konkurs Europejski Kongres Gospodarczy

ENERGETYKA Polska strategia wodorowa coraz bliżej. Krzysztof Kubów: dokument ma powstać w tym roku

Powstanie polska strategia wodorowa i prawo wodorowe - zapowiedział podczas XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, Krzysztof Kubów, szef gabinetu politycznego premiera, który jest także pełnomocnikiem rządu ds. gospodarki wodorowej. Dodał, że Polski rząd stawia na gospodarkę wodorową.
Zobacz więcej na temat:  energetyka wodór Europejski Kongres Gospodarczy paliwa paliwa alternatywne POLSKA GOSPODARKA

Prezes PGNiG: w ciągu 10 lat krajowa produkcja biogazu dogoni wydobycie gazu ziemnego

- W najbliższych 10 latach krajowa produkcja biogazu, wykorzystywanego w sieciach gazowych i transporcie, może sięgnąć 4 mld m sześc. To mniej więcej tyle, ile wynosi obecne polskie wydobycie gazu ziemnego i jedna piąta krajowego zapotrzebowania na gaz - ocenił prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.
Zobacz więcej na temat:  Europejski Kongres Gospodarczy energetyka gaz ziemny OZE GOSPODARKA PGNiG Jerzy Kwieciński

"Ogromna zmiana dla całej Europy". Były przewodniczący PE o NSZZ "Solidarność"

- Powstały 40 lat temu NSZZ "Solidarność" nie tylko zmienił Polskę i całą Europę, ale też stał się podstawą przyszłej solidarności pomiędzy mieszkańcami kontynentu - mówił w Katowicach były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Poettering.
Zobacz więcej na temat:  Solidarność Europejski Kongres Gospodarczy porozumienia sierpniowe POLSKA sierpień 80 40. rocznica porozumień sierpniowych historia Polski

Europejski Kongres Gospodarczy. Znamy nowe dane dot. rynku pracy

Zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw zmniejszyło się w kwietniu o ponad 150 tysięcy osób. Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące firm, które zatrudniają więcej niż dziewięciu pracowników. Był to jeden z tematów dyskutowanych podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbywającego się online.
Zobacz więcej na temat:  bezrobocie rynek pracy praca pandemia Europejski Kongres Gospodarczy Koronawirus w Polsce GOSPODARKA