Polskie Radio
Section05
Forum Ekonomiczne w Krynicy

"Jesteśmy w absolutnej czołówce w UE w kwestii gospodarki"

- Poniedziałkowa decyzja agencji Moody's o podniesieniu prognozy wzrostu PKB Polski w 2017 r. świadczy o bardzo dobrej polityce gospodarczej rządu - mówił Andrzej Duda. Rozpoczęło się XXVII Forum Ekonomiczne w Krynicy. Tegoroczna edycja nosi tytuł "Projekt Europa - jaki przepis na następne dekady". W panelu otwierającym Forum uczestniczy prezydent Polski. 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Forum Ekonomiczne w Krynicy Krynica POLSKA

Nagroda Forum w Krynicy dla premier. "Jest twarzą zmian"

Premier Beata Szydło laureatką Nagrody Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy. Po południu w Krynicy rozpoczęło się XXVII Forum Ekonomiczne. W tegorocznym spotkaniu weźmie udział blisko 4 tysiące gości z kraju i z zagranicy - polityków, ekonomistów, prezesów największych firm oraz dziennikarzy. O nagrodzie Człowieka Roku dla Beaty Szydło i Forum Ekonomicznym w Krynicy mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Tomasz Wróblewski.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Krynica Forum Ekonomiczne w Krynicy Tomasz Wróblewski Mateusz Morawiecki

Forum Ekonomiczne w Krynicy a zielone technologie

Zakończyło się doroczne Forum Ekonomiczne w Krynicy. Jednym z tematów poruszanych w panelach i dyskusjach była kwestia rozwoju tzw.  zielonych technologii. Polska to kraj, który dopiero raczkuje w tej dziedzinie. Dlatego w Polskim Radiu 24 przyjrzeliśmy się z bliska temu tematowi i pokazaliśmy, że warto inwestować w odnawialne źródła energii.
Zobacz więcej na temat:  energia odnawialna ekologia XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy GOSPODARKA Forum Ekonomiczne w Krynicy

Przyszłość polskiego sektora energetycznego

Podczas XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy wiele debat poświęconych była budowaniu sektora energetycznego. Na co będzie stawiać Polska – węgiel, energię odnawialną a może atom? O tym mówili w Pulsie Gospodarki prosto z Krynicy uczestnicy Forum: Mariusz Adamiak (PKO BP), Beata Stelmach (GE na Polskę i kraje bałtyckie) i Bartek Godusławski (Puls Biznesu).
Zobacz więcej na temat:  energia energia atomowa energia elektryczna energia odnawialna GOSPODARKA Forum Ekonomiczne w Krynicy