X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Tomasz Wróblewski

Adam Bielan: PO chce zideologizować polską szkołę

- Karta LGBT którą przyjął prezydent Trzaskowski pokazuje w jaki sposób Koalicja Europejska chce wprowadzić w sposób łamiący konstytucję wychowanie seksualne w najbardziej radykalnej formie, obejmując nim dzieci już w wieku 0-4 lat – mówił w Polskim Radiu 24 Adam Bielan, wicemarszałek Senatu, kandydat na europosła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adam Bielan Koalicja Europejska Platforma Obywatelska wybory do Parlamentu Europejskiego kryzys migracyjny Unia Europejska Tomasz Wróblewski

Publicyści o postanowieniach szczytu UE ws. migracji

- Coraz więcej państw zwraca uwagę na absurdalność przepisu o przymusowej relokacji uchodźców - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute. Nieformalny szczyt państw UE w Salzburgu komentował również dr Marcin Zaborowski, politolog i były dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa uchodźcy migracja Mateusz Morawiecki Unia Europejska granica Tomasz Wróblewski

"Włochom będą rzucane różne koła ratunkowe"

– Myślę, że Włochom będą rzucane rozmaite koła ratunkowe po to, by nie opuścili strefy euro – powiedział Jarosław Włodarczyk z Press Club Polska. W audycji „Wróżenie z Faktów”, wraz z Tomaszem Wróblewskim z Warsaw Enterprise Institute, zastanawiali się, w jaki sposób na obecność Włoch w strefie euro wpłynie zaprzysiężenie nowego rządu stworzonego przez eurosceptyczne partie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Włochy Unia Europejska strefa euro Łukasz Warzecha Tomasz Wróblewski Niemcy

"Układ polityczny może być dla PiS bardziej sprzyjający"

- Myślę, że w końcu 2018 roku nie będzie większych zarzutów wobec premiera Mateusza Morawieckiego – powiedział w audycji Wróżenie z Faktów Maciej Chudkiewicz z Tygodnika Solidarność. O tym, jakim premierem jest i będzie w najbliższym czasie Mateusz Morawiecki, rozmawiali także Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute oraz publicysta Andrzej Godlewski.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Beata Szydło premier pkb gus wybory samorządowe Prawo i Sprawiedliwość PiS Andrzej Godlewski Łukasz Warzecha Maciej Chudkiewicz Tomasz Wróblewski

Nagroda Forum w Krynicy dla premier. "Jest twarzą zmian"

Premier Beata Szydło laureatką Nagrody Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy. Po południu w Krynicy rozpoczęło się XXVII Forum Ekonomiczne. W tegorocznym spotkaniu weźmie udział blisko 4 tysiące gości z kraju i z zagranicy - polityków, ekonomistów, prezesów największych firm oraz dziennikarzy. O nagrodzie Człowieka Roku dla Beaty Szydło i Forum Ekonomicznym w Krynicy mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Tomasz Wróblewski.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Krynica Forum Ekonomiczne w Krynicy Tomasz Wróblewski Mateusz Morawiecki

"Małym i średnim przedsiębiorcom nic nie zagraża"

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk oraz wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans skrytykowali reformę sądownictwa w Polsce. Politycy opozycyjni sugerują, że UE może wstrzymać pomoc finansową dla naszego kraju i nałożyć sankcje. O tym, na ile scenariusz ten ma szansę się ziścić mówili w audycji Rządy Pieniądza Sławomir Horbaczewski (ekonomista), Olaf Wojak (Centrum im. Adama Smitha) i Paweł Pelc (Agencja Ratingu Społecznego).
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość ministerstwo gospodarki reforma sądownictwa Rada Europejska Donald Tusk Sąd Najwyższy krs Tomasz Wróblewski Frans Timmermans Komisja Europejska

GUS: Rośnie produkcja przemysłowa

Produkcja przemysłowa w czerwcu wzrosła o 4,5 procent w ujęciu rok do roku i o 2,7 procent w porównaniu z poprzednim miesiącem. Tak wynika z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. W Rządzach Pieniądza komentarz dr Małgorzaty Starczewskiej-Krzysztoszek z Uniwersytetu Warszawskiego, dra Artura Bartoszewicza ze Szkoły Głównej Handlowej i Marka Wołosa z Izby Domów Maklerskich.
Zobacz więcej na temat:  gus przemysł gospodarka polska produkcja przemysłowa Tomasz Wróblewski

"Konflikt nie wpłynie znacząco na sytuację gospodarczą"

Gośćmi Rządów Pieniądza byli Bartłomiej Godusławski z Dziennika Gazety Prawnej, Jarosław Nowrotek z Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej i Łukasz Bugaj, analityk BOŚ Banku. Eksperci w Polskim Radiu 24 mówili o wpływie, jaki polityczne spory wywierają na stan gospodarki i zaufanie inwestorów do państwa. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sejm Sąd Najwyższy waluty wzrost gospodarczy inwestycje Tomasz Wróblewski

Sejm o opłacie paliwowej. Komentarz ekspertów

Sejm zajmuje się projektem ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych, złożonym przez grupę posłów PiS. Środki na jego funkcjonowanie mają pochodzić z nowej opłaty paliwowej, w wysokości 20 groszy za litr. W Rządzach Pieniądza komentarz Mariana Szołuchy z Akademii Finansów i Biznesu Vistula, Małgorzaty Starczewskiej-Krzysztoszek z Konfederacji Lewiatan i Andrzeja Stefaniaka, dealera walutowego DMK.
Zobacz więcej na temat:  paliwa cena benzyny ceny paliw Sejm PiS Tomasz Wróblewski Fundusz Dróg Samorządowych drogi podwyżki cen

Prace Komisji Weryfikacyjnej. „Wyłom w porządku prawnym”

Komisja Weryfikacyjna do spraw warszawskiej reprywatyzacji w całości uchyliła decyzję dotyczącą zwrotu działki przy Twardej 8. Chodzi o grunt, na którym do czerwca ubiegłego roku mieściło się elitarne, dwujęzyczne gimnazjum. Decyzją Ratusza szkoła została przeniesiona na Mokotów, bo o nieruchomość upomniał się znany handlarz roszczeń Maciej M. W 2014 roku zapadła decyzja, aby oddać mu działkę. O aferze reprywatyzacyjnej mówili w audycji Rządy Pieniądza Marek Zuber (ekonomista, analityk gospodarczy), Mariusz Adamiak (PKO BP) i Grzegorz Nawacki (Puls Biznesu).
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna afera reprywatyzacyjna reprywatyzacja Warszawa Tomasz Wróblewski