Polskie Radio
Section05
Forum Ekonomiczne w Krynicy

Społeczeństwo: Nie odgradzajmy starych od ludzi młodszych

Od kilku lat Forum Ekonomicznemu w Krynicy towarzyszy Forum Trzeciego Wieku. Jedna z tegorocznych debat dotyczyła tzw. srebrnej gospodarki, skierowanej na potrzeby seniorów, ale również wykorzystującej ich potencjał. O polityce senioralnej w audycji Społeczny Punkt Widzenia mówiła Elżbieta Ostrowska, przewodnicząca Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
Zobacz więcej na temat:  Krynica Forum Ekonomiczne w Krynicy senior starość babcia dziadek

Forum w Krynicy: Współpraca rządu z przedsiębiorcami

– Myślę, że w niedługim czasie uda nam się przedstawić propozycję powołania rady doradczej, która byłaby zapleczem dla rządu, złożonej z przedsiębiorców  – powiedziała w środę podczas XXVII Forum w Krynicy premier Beata Szydło. Dodała, że PiS już w kampanii wyborczej zapowiadało powołanie "narodowego forum przedsiębiorców".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Beata Szydło Forum Ekonomiczne w Krynicy Mateusz Morawiecki

"Premier jest zawsze otwarta na rozmowy"

- Jeśli prezydent Andrzej Duda będzie uważał, że zmiany w rządzie są potrzebne, czy będzie chciał rozmawiać na inne tematy, premier Beata Szydło jest zawsze otwarta na rozmowy - podkreślił w środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Zapowiedział, że sam spotka się z prezydentem w poniedziałek.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Łapiński Krynica Forum Ekonomiczne w Krynicy Beata Szydło Stanisław Karczewski Andrzej Duda POLSKA

Premier Beata Szydło Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego

- Tylko, kiedy gramy w drużynie, jesteśmy w stanie osiągnąć wielkie rzeczy - mówiła premier Beata Szydło po odebraniu nagrody Człowiek Roku 2016 Forum Ekonomicznego w Krynicy. - Myślę, że te kilka dni, które tutaj spędzamy raz w roku, to jest taki czas, w którym rodzą się nowe wspaniałe projekty na przyszłość i oby tak było jak najdłużej - podkreśliła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Szydło premier Krynica Forum Ekonomiczne w Krynicy