Polskie Radio
Section05
Sanepid

Restauracje otwarte mimo obostrzeń? Szef GIS: Sanepid nikogo nie ściga, jesteśmy zobligowani do wyciągania konsekwencji

- Bardzo nie chcielibyśmy dawać mandatów, ale z uwarunkowań prawnych wynika, że za nieprzestrzeganie zasad jesteśmy zobligowani do wyciągania określonych konsekwencji i nakładania stosownych kar administracyjnych. I to jest powszechnie wiadome – mówi Krzysztof Saczka, Główny Inspektor Sanitarny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sanepid Koronawirus w Polsce COVID-19 GIS

Kontrole przestrzegania reguł sanitarnych i nałożone kary. GIS podał dane dot. grudnia

Sanepid przeprowadził w grudniu ponad 35 tys. kontroli m.in. w placówkach handlowych i usługowych pod kątem przestrzegania przepisów epidemiologicznych - powiedział w poniedziałek rzecznik GIS Jan Bondar. Łączna kwota kar od początku pandemii wyniosła ponad 24 mln zł - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sanepid Koronawirus w Polsce epidemia pandemia zdrowie COVID-19 społeczeństwo GIS infografika

Uliczne protesty Strajku Kobiet. Miażdżąca opinia sanepidu

"Każde zgromadzenie stanowi duże ryzyko rozprzestrzeniania i transmisji wirusa SARS-CoV-2, co w konsekwencji może spowodować znaczny wzrost liczby osób chorych na COVID-19 oraz pacjentów wymagających zastosowania respiratorów" - podkreśla Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie w opinii nt. Strajków Kobiet w kontekście sytuacji epidemiologicznej. Z prośbą o wydanie opinii wystąpił portal tvp.info. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Sanepid protest strajk kobiet Koronawirus w Polsce COVID-19 Warszawa Rafał Trzaskowski