Polskie Radio
Section05
Instagram

Facebook starzeje się. "Milenialsi" mają go dość

Czy Facebook umiera? Ostatnie badania pokazują, że Amerykanie coraz mniej czasu poświęcają tej popularnej aplikacji. Spada również zainteresowanie innymi "globalnymi" kanałami społecznościowymi takimi jak YouTube czy Instagram. Od popularnych "społecznościówek" uciekają amerykańscy "milenialsi". Czy polscy użytkownicy będą podążać za amerykańskimi trendami?
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT media społecznościowe Facebook Instagram

Literacki i internetowy performance Zofii Krawiec

Zofia Krawiec, kuratorka i krytyczka sztuki oraz artystka, jest nie tylko autorką książki i twórczynią wystawy pod tytułem "Miłosny performans". Prowadzi też artystyczny profil w jednym z mediów społecznościowych. - Myślę, że to, co robię w internecie można zaliczyć do działalności artystycznej. To coś z pogranicza performance'u i literatury - twierdzi Zofia Krawiec.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka SZTUKA fotografia internet KULTURA Beata Kwiatkowska media społecznościowe Instagram

Pies najmłodszej posłanki ma swoje konto na Instagramie

Politycy są bardzo przywiązani do swoich zwierząt. O tym przekonaliśmy się już w 2007 roku, kiedy marszałek Ludwik Dorn do Sejmu przyprowadził czarną suczkę rasy sznaucer o imieniu Saba. Dziś status zwierzęcego celebryty możemy przyznać pupilowi Kingi Gajewskiej. Posłanka suczce o imieniu Lolita założyła własny profil na Instagramie.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA pies polityka Instagram Platforma Obywatelska media społecznościowe

Media społecznościowe pomagają znaleźć pracę

Social media stopniowo zmieniają swój charakter. Facebook przestaje być jedynie platformą do komunikacji między znajomymi. Nowe funkcje wspierają proces ubiegania się o pracę i kontakt z pracodawcą – podkreśla Joanna Jałowiec, redaktor naczelna PRoto.pl. Serwisy intensyfikują także walkę z fałszywymi informacjami. W lutym Google oficjalnie wprowadził Fact-Checking, narzędzie pozwalające weryfikować pojawiające się newsy.
Zobacz więcej na temat:  media społecznościowe praca Facebook Instagram

Życie w rytmie hashtagów. Jak mu nie ulec?

Tym razem w "Dniu Kobiet" sprawdzamy, kiedy kreowanie wizerunku w sieci staje się niebezpieczne. A pytamy o to dr Annę Jupowicz-Ginalską, wykładowczynię public relations na Uniwersytecie Warszawskim oraz Agatę Daniluk, autorkę artykułu o pewnej młodej użytkowniczce mediów społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  Aleksandra Jasińska Czwórka Instagram internet Karina Terzoni media społecznościowe psychologia uzależnienia STYL ŻYCIA