Polskie Radio
Section05
Jacek Janczarski

"Zmiennicy". 36 lat temu wsiedliśmy do taksówki WPT 1313

- Mam sentyment do fiata 125p, mam sentyment do tego filmu i sentyment do Stanisława Barei. To wszystko są takie ciepłe wspomnienia - mówiła w audycji Polskiego Radia z 2021 roku Ewa Błaszczyk, która w "Zmiennikach" wcieliła się w główną rolę. 18 października 1987 roku ukazał się pierwszy odcinek kultowego serialu.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA historia Polski PRL Stanisław Bareja Ewa Błaszczyk Jacek Janczarski

Marianna Janczarska: szukam prawdy o moim ojcu

- Między innymi z tego powodu powstała ta książka, żeby odnaleźć prawdę o tym, jaki to był człowiek. Nie tylko o tym, co napisał. To poszukiwanie wciąż trwa i myślę, że potrwa jeszcze długo - mówiła w "Poranku Dwójki" Marianna Janczarska, córka dziennikarza, satyryka, scenarzysty, dramaturga i autora słuchowisk radiowych Jacka Janczarskiego. W środę (17.05) ukazuje się książka, którą poświęciła swojemu ojcu - "Jacek Janczarski. I tak dalej, i tak dalej…".
Zobacz więcej na temat:  Jacek Janczarski biografia Paweł Siwek KSIĄŻKA Dwójka

Jan Kobuszewski. Zmarnowany talent polskiego Charlie'go Chaplina

Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów i komików nie miał jednak łatwego startu. Mało kto wie, że Kobuszewski dwa razy zdawał do szkoły aktorskiej, bo za pierwszym razem nie został przyjęty. Miał na koncie ponad 30 filmach i prawie 60 lat pracy zawodowej. Dziś mija 89. rocznica urodzin aktora.
Zobacz więcej na temat:  Jan Kobuszewski kabaret aktor film polski Teatr Narodowy w Warszawie serial Teatr Polskiego Radia Maciej Zembaty Jacek Janczarski

"Kocham Pana, Panie Sułku" w Trójce. Ostatnia część cyklu

W 1973 roku na antenie Programu 3 Polskiego Radia padło słynne: "Kocham Pana, Panie Sułku". Polskie Radio zaprasza do wysłuchania wspomnień, relacji zza kulis i słuchowisk z niezapomnianymi rolami Krzysztofa Kowalewskiego. Przez dwa tygodnie do 19 lutego na antenie Trójki prezentujemy słuchowisko "Kocham Pana, Panie Sułku" w audycji "Akademia Rozrywki" o godz. 13:10. Dziś ostatnia część cyklu.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Krzysztof Kowalewski Marta Lipińska Jacek Janczarski słuchowisko odeszli 2021