X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jan Chmielewski

"Kibice zachowują się, jakby piłkarze byli ich własnością"

Kibice Legii Warszawa, po porażce mistrza Polski z Lechem Poznań, mieli pobić piłkarzy swojej drużyny. Policja nie otrzymała jednak oficjalnego zawiadomienia w tej sprawie, a klub oszczędnie wypowiada się na temat całej sytuacji. W Polskim Radiu 24 komentarz Jana Chmielewskiego z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, Karola Gaca z DoRzeczy.pl oraz Macieja Petruczenki z Przeglądu Sportowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Legia Warszawa pseudokibice Jan Chmielewski przestępczość

"Macierewicz jest największym obciążeniem dla rządu"

W połowie marca prezydent wysłał do szefa MON dwa listy, w których domagał się wyjaśnień nt. braku obsady stanowisk attaché m.in. w USA i Wielkiej Brytanii oraz informacji o tworzeniu wielonarodowego dowództwa dywizji w Elblągu. Odpowiedzi Antoniego Macierewicz nie były satysfakcjonujące i w piątek doszło do spotkania, po którym Andrzej Duda stwierdził, że jest zadowolony z jego wyników. Polityczne wydarzenia tygodnia komentowali w Polskim Radiu 24 Bogumił Kolmasiak, publicysta i bloger oraz Jan Chmielewski, prawnik z Klubu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Antoni Macierewicz Ministerstwo Obrony Narodowej Jan Chmielewski rząd Beaty Szydło

Jan Chmielewski (Klub Jagielloński) o reformie oświaty. "Wprowadzana na chybcika"

W poniedziałek w całej Polsce Związek Nauczycielstwa Polskiego protestował przeciwko reformie edukacji. Zgodnie z propozycją MEN od przyszłego roku mają zacząć funkcjonować 8-letnia szkoła podstawowa i 4-letnie liceum. Tym samym wygaszane będą gimnazja. – To jest problem o wiele bardziej złożony niż obecność gimnazjów w systemie – mówił Jan Chmielewski (Klub Jagielloński) w audycji Punkt Widzenia.
Zobacz więcej na temat:  Anna Zalewska Jan Chmielewski Ministerstwo Edukacji Narodowej reforma szkolnictwa