Polskie Radio
Section05
Jean-Claude Juncker

"Tusk zawsze był przeciwnikiem Europy dwóch prędkości"

– Tusk od zawsze był przeciwnikiem Europy dwóch prędkości. W związku z tym stwierdził, że będzie to wbrew przyjętym regułom – powiedział Mariusz Gierej z portalu mpolska24.pl. W audycji „Wróżenie z Faktów” rozmowa o kryzysie migracyjnym i niedzielnym miniszczycie w Brukseli, który poświęcony był temu właśnie problemowi.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk Unia Europejska Jean-Claude Juncker Bruksela imigranci w Europie imigracja

Szef KE zwołuje na niedzielę szczyt ws. migracji

Przewodniczący Komisji Europejskiej zwołuje na niedzielę w Brukseli nieformalny szczyt w sprawie migracji z wybraną grupą państw. Jean-Claude Juncker poinformował na jednym z portali społecznościowych, że chodzi o rozmowy z przywódcami zainteresowanymi znalezieniem europejskiego rozwiązania przed zbliżającym się formalnym, unijnym szczytem w przyszłym tygodniu w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  imigranci w Europie Komisja Europejska Unia Europejska ŚWIAT Jean-Claude Juncker

Przed debatą PE o Polsce. Komentarz europeisty

– Chodzi o to, by Parlament Europejski wsparł Fransa Timmermansa – tak o zaplanowanej na środę w europarlamencie debacie mówił w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Grzegorz Grosse, europeista. Europosłowie po raz kolejny będą rozmawiali o reformie wymiaru sprawiedliwości, a także praworządności w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka PiS Parlament Europejski Europarlament Frans Timmermans Jean-Claude Juncker Unia Europejska Komisja Europejska reforma sądownictwa

"Nie można już stworzyć jednolitego frontu przeciwko Polsce"

– Fakt, że sukcesem jest dogadanie się z Polską, pokazuje naszą siłę – ocenił w Debacie Poranka Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej", odnosząc się do nieoficjalnych ustaleń Polskiego Radia, z których wynika, że szef KE Jean-Claude Juncker i jego zastępca Frans Timmermans nie zgadzają się co do charakteru działań podejmowanych wobec Polski. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sejm Unia Europejska Komisja Europejska Jean-Claude Juncker Frans Timmermans Agaton Koziński Tomasz Sakiewicz Komisja Wenecka PiS reforma sądownictwa

Nadal bez porozumienia Polski z Komisją Europejską

Nadal bez porozumienia Polski z Komisją Europejską w sprawie reform sądownictwa. Przedstawiciele Polski mówią, że Warszawa zrobiła wiele, by zakończyć spór i teraz czeka na ruch ze strony Brukseli. Natomiast członkowie Komisji Europejskiej odpowiadają, że wprowadzone zmiany w ustawach sądowych są niewystarczające i że nadal ma wątpliwości co do gwarancji niezależności sądownictwa. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bruksela Komisja Europejska Jean-Claude Juncker Konrad Szymański

Komisja Europejska przyznała rację polskiemu prawnikowi

Adwokat Stefan Hambura otrzymał dziś z Brukseli odpowiedź na wniosek złożony w grudniu zeszłego roku do szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckera, dowiedziało się Polskie Radio. Polski prawnik prosił w piśmie o ustosunkowanie się do zjawiska wzorstu przestepczości w Niemczech. -Zjawisko jest niepokojące - czytamy w odpowiedzi na pismo Stefana Hambury. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Stefan Hambura Jean-Claude Juncker Komisja Europejska Niemcy