X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
nowy budżet UE

Trybunał Obrachunkowy UE za powiązaniem funduszy z praworządnością

Europejski Trybunał Obrachunkowy poparł pomysł powiązania unijnych funduszy z praworządnością, ale zastrzegł, że potrzebne są jasne kryteria. Propozycję uzależnienia wypłat z unijnego budżetu od rządów prawa i niezależności sądownictwa przedstawiła kilka miesięcy temu Komisja Europejska, co wywołało mieszane reakcje w Unii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Bruksela budżet ue budżet UE 2021-2027 nowy budżet UE Europa

"Nie zgodzimy się na tak drastyczne ograniczenie funduszy"

Państwa chcące redukcji budżetu UE podnoszą kwestię praworządności; to narzędzie polityczne służące osłabieniu pozycji Polski w UE w trakcie negocjacji i instrument wywierania presji, "grupa przyjaciół praworządności" pokrywa się z grupą chcącą obniżenia swej składki - ocenił szef MSZ Jacek Czaputowicz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ministerstwo Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz budżet UE 2021-2027 budżet ue nowy budżet UE

3 mld euro mniej dla Polski w funduszu rolnym w budżecie UE

Około 8 miliardów euro otrzyma Polska z funduszu rozwoju obszarów wiejskich w nowym, unijnym budżecie - dowiedziała się nieoficjalnie korespondentka Polskie Radia w Brukseli Beata Płomecka. To o 3 miliardy euro mniej niż w obecnej perspektywie finansowej. Mniej będzie też pieniędzy na dopłaty bezpośrednie. Oficjalnie swoje propozycje Komisja Europejska ogłosi w piątek.
Zobacz więcej na temat:  nowy budżet UE ŚWIAT budżet UE 2021-2027 Beata Płomecka

Propozycje budżetu. "Największym problemem jest skala cięć"

– Sam fakt redukcji środków na politykę spójności i rolnictwa nie wzbudza specjalnych kontrowersji. Największym problemem jest skala cięć – mówił na antenie radiowej Trójki Jan Olbrycht (PO). – Stwierdzenie, że KE tym projektem budżetu odchodzi od dwóch zasadniczych priorytetowych polityk, spójności i wspólnej polityki rolnej, jest, w świetle tego, co przedstawiła Komisja, prawdziwe – podkreślił Zbigniew Kuźmiuk (PiS).  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Jan Olbrycht Zbigniew Kuźmiuk Komisja Europejska Parlament Europejski nowy budżet UE budżet UE 2021-2027

Nowy budżet UE. Dziś propozycja podziału pieniędzy

Z nieoficjalnych informacji Polskiego Radia wynika, że z polityki spójności nasz kraj otrzyma 64 miliardy 400 milionów euro. To o 23,3 procent mniej niż w obecnym budżecie, choć i tak Polska pozostanie największym beneficjentem funduszy spójności. To na razie projekt budżetu. Ostatecznie o jego kształcie zdecydują unijne kraje. Wymagana jest jednomyślność.
Zobacz więcej na temat:  budżet ue budżet UE 2021-2027 Komisja Europejska Beata Płomecka ŚWIAT nowy budżet UE