Polskie Radio
Section05
John Mccain

Ewa Junczyk-Ziomecka: przesłanie McCaina to łączenie ludzi

2 września odbędzie się pogrzeb Johna McCaina, amerykańskiego polityka, członka Partii Republikańskiej, wieloletniego senatora, który przez 35 lat reprezentował Arizonę w Kongresie Stanów Zjednoczonych. - To jest zastanawiające dlaczego ten senator jest tak szanowany i żegnany przez Stany Zjednoczone – mówiła w Polskim Radiu 24 Ewa Junczyk-Ziomecka z Fundacji Jana Karskiego, była konsul generalna RP w Nowym Jorku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT John Mccain USA Stany Zjednoczone śmierć pogrzeby Ameryka

USA: polska reprezentacja na pogrzebie senatora McCaina

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski oraz minister w Kancelarii Premiera Anna Maria Anders będą reprezentować polskie władze na rozpoczynających się dzisiaj uroczystościach pogrzebowych senatora Johna McCaina. Były republikański kandydat na prezydenta i jeden z najbardziej szanowanych amerykańskich polityków zmarł przed tygodniem w wieku 81 lat.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone John Mccain Krzysztof Szczerski Anna Maria Anders

Po śmierci Johna McCaina. "Był wrażliwy, myślał nowocześnie"

- John McCain był człowiekiem, który był wrażliwy na sprawy społeczne. O zmarłym senatorze Stanów Zjednoczonych mówili w Polskim radiu 24; Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego, Bohdan Szklarski, amerykanista z Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Zbigniew Lewicki amerykanista UKSW oraz dr Michał Kuź, Uczelnia Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polityka PR24 polityka zagraniczna USA USA John Mccain