X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
John Mccain

Ewa Junczyk-Ziomecka: przesłanie McCaina to łączenie ludzi

2 września odbędzie się pogrzeb Johna McCaina, amerykańskiego polityka, członka Partii Republikańskiej, wieloletniego senatora, który przez 35 lat reprezentował Arizonę w Kongresie Stanów Zjednoczonych. - To jest zastanawiające dlaczego ten senator jest tak szanowany i żegnany przez Stany Zjednoczone – mówiła w Polskim Radiu 24 Ewa Junczyk-Ziomecka z Fundacji Jana Karskiego, była konsul generalna RP w Nowym Jorku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT John Mccain USA Stany Zjednoczone śmierć pogrzeby Ameryka

USA: polska reprezentacja na pogrzebie senatora McCaina

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski oraz minister w Kancelarii Premiera Anna Maria Anders będą reprezentować polskie władze na rozpoczynających się dzisiaj uroczystościach pogrzebowych senatora Johna McCaina. Były republikański kandydat na prezydenta i jeden z najbardziej szanowanych amerykańskich polityków zmarł przed tygodniem w wieku 81 lat.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone John Mccain Krzysztof Szczerski Anna Maria Anders

Po śmierci Johna McCaina. "Był wrażliwy, myślał nowocześnie"

- John McCain był człowiekiem, który był wrażliwy na sprawy społeczne. O zmarłym senatorze Stanów Zjednoczonych mówili w Polskim radiu 24; Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego, Bohdan Szklarski, amerykanista z Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Zbigniew Lewicki amerykanista UKSW oraz dr Michał Kuź, Uczelnia Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polityka PR24 polityka zagraniczna USA USA John Mccain