Polskie Radio
Section05
Józef Oleksy

"Wiele wątków dotyczących afery Olina nigdy nie będzie wyjaśnione"

Połowa lat 90. XX wieku, to okres szczególny w grze wywiadów w Polsce - rozpoczyna się walka wywiadów polskiego i rosyjskiego. Najgłośniejszym jego wyrazem jest sprawa Olina i próba werbowania Władimira Ałganowa do współpracy z Urzędem Ochrony Państwa na Cyprze. O grach wywiadowczych w III RP mówił w audycji Kulisy Spraw Sebastian Rybarczyk, ekspert ds. służb specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 UOP Józef Oleksy III RP

"Wakacje z agentem". Z kim spotykał się rosyjski szpieg?

W sierpniu 1997 roku w dzienniku „Życie” ukazał się cykl artykuł „Wakacje z agentem”. Autorom urzędujący wówczas prezydent Aleksander Kwaśniewski wytoczył proces. Teksty opisywały kulisy rzekomej znajomości Kwaśniewskiego z Władimirem Pietrowiczem Ałganowem, agentem KGB, a później wywiadu rosyjskiego. O tej sprawie mówił w audycji Kulisy Spraw Jacek Łeski, były dziennikarz śledczy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Aleksander Kwaśniewski Rosja Józef Oleksy

Afery taśmowe, które wstrząsnęły polską polityką

W ostatnich latach polska scena polityczna zmieniała się również pod wpływem nagrań rozmów prominentnych polityków, dziennikarzy i ludzi biznesu. W audycji Kulisy Spraw Paweł Siennicki, dziennikarz Polski The Times, współautor książki "Towarzystwo Lwa Rywina", mówił o najważniejszych aferach taśmowych, które wstrząsały rodzimym życiem publicznym.
Zobacz więcej na temat:  polityka afera taśmowa lew rywin Józef Oleksy Adam Michnik Gazeta Wyborcza Michał Majewski Kulisy Spraw Platforma Obywatelska afera podsłuchowa POLSKA