Polskie Radio
Section05
podsłuchy

Podsłuch na sali obrad rządu? "Należy brać pod uwagę Rosję"

- Rosja prowadzi wrogie działania w stosunku do krajów, które wspierają Ukrainę - mówił w Polskim Radiu Jarosław Rzepa z PSL. - Być może dzisiejsza akcja służba ma na celu odwrócenie uwagi od ostatnich wydarzeń - tłumaczył Roman Fritz z Konfederacji. W sali, gdzie we wtorek ma się odbyć posiedzenie rządu, służby wykryły urządzenia mogące służyć do posłuchu.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo Rząd Donalda Tuska POLSKA Rosja

POLSKIE RADIO 24 Karnowski: byłem podsłuchiwany jako prezydent Sopotu

- Powodem do podsłuchiwania mogło być to, że współtworzyłem z Zygmuntem Frankiewiczem z Gliwic pakt senacki, że współpracowałem z Krzysztofem Brejzą w ramach sztabu wyborczego KO. Byłem podsłuchiwany jako prezydent Sopotu. Być może chodzi też o ślad współpracy części polityków PiS z grupą Radius z Rosji, która starała się przejąć grunty w mieście - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski.  
Zobacz więcej na temat:  pegasus komisja śledcza ds. Pegasusa podsłuch POLSKA

Jak działa system Pegasus? To musisz wiedzieć

Ponad 500 osób było inwigilowanych za pomocą systemu Pegasus - przekazał we wtorek minister koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak, dodając, że wskazana liczba zawiera zarówno przypadki nadużyć, jak i te uzasadnione, np. będące wynikiem działań kontrwywiadowczych. Postanowiliśmy sprawdzić, czym właściwie jest Pegasus i w jaki sposób jest wykorzystywany.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pegasus inwigilacja polityka cyberbezpieczeństwo iphone urządzenia mobilne telefon oprogramowanie szpiegujące android Apple smartfony nadużycia

NA ŻYWO Świadek ws. Pegasusa. "Dostałem telefon z sugestią"

Prof. Jerzy Kosiński nie wziął udziału w obradach senackiej komisji nadzwyczajnej ds. Pegasusa z powodu nacisków. Ekspert od cyberbezpieczeństwa zeznał przed sejmową komisją śledczą ds. Pegasusa, że w drodze na posiedzenie senackiej komisji dostał telefon z sugestią, iż z tego powodu jego przełożony - rektor Akademii Marynarki Wojennej - może mieć kłopoty ze strony swoich przełożonych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński pegasus komisja śledcza komisja śledcza ds. Pegasusa Sejm polityka podsłuch Jerzy Kosiński cyberbezpieczeństwo cyberzagrożenia oprogramowanie szpiegiujące

Afera Pegasusa. Prezes PiS złoży zeznania. "To wielki błąd"

Zdaniem Przemysława Wiplera z Konfederacji wezwanie Jarosława Kaczyńskiego przed komisję śledczą ds. Pegasusa to wielki błąd. Wiceprzewodniczący komisji w Programie 1 Polskiego Radia stwierdził, że zaważy to na jej powadze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Wipler Konfederacja polityka komisja śledcza Jarosław Kaczyński pegasus podsłuch PiS Sejm oprogramowanie szpiegiujące Grzegorz Osiecki Sygnały Dnia

Detektyw Obajtka. Brejza: przypomina się serial "Narcos"

- Koncern paliwowy PKN Orlen zajmował się inwigilacją opozycji za pieniądze podatników. Bawiono się w "Watergate". Mieli Pegasusa, Hermesa w prokuraturze i agencje detektywistyczne śledzące polityków opozycji pod pozorem dokonywania analiz. Przypomina się serial "Narcos", gdzie opisano etapy zawłaszczania Kolumbii przez Pabla Escobara i jego kartel - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PO Krzysztof Brejza, który znalazł się na liście osób śledzonych systemem Pegasus.  
Zobacz więcej na temat:  Orlen Daniel Obajtek podsłuch Krzysztof Brejza

PR24 Pegasus i PiS. Senator Kwiatkowski: dlatego prezes Kaczyński używał 25-letniej nokii

- W PiS wszyscy zbierali haki na wszystkich. Niektórzy o tym wiedzieli, jak Jarosław Kaczyński, który specjalnie miał przedpotopowy telefon. Inni to podejrzewali, a jeszcze inni byli tym zaskoczeni. To obrazuje środowisko PiS, gdzie każdy zbierał haki. To było jedno wielkie podsłuchowisko - mówił w Polskim Radiu 24 senator niezależny Krzysztof Kwiatkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka pegasus podsłuch PiS