Polskie Radio
Section05
Magdalena Ogórek

Koronawirus uderzy jesienią? Latos: myślę, że nie będzie tak ostrych przypadków zachorowań

- Należy teraz zakładać, że COVID-19 jest łagodniejszy, choć teraz eksperci-wirusolodzy z pełnym przekonaniem tego nie powiedzą. Myślę, że nie będzie takich ostrych przypadków zachorowań lub będzie ich zdecydowanie mniej, kiedy byłaby potrzebna natychmiastowa hospitalizacja - powiedział przewodniczący sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos (PiS) na antenie Programu 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie Ministerstwo Zdrowia pandemia koronawirus Magdalena Ogórek Tomasz Latos

Skazanie dziennikarki TVP. Lichocka: UE powinna nałożyć na Białoruś dalsze sankcje

Poseł PiS Joanna Lichocka powiedziała, że Unia Europejska powinna nałożyć dalsze sankcje na Białoruś za skazanie Iryny Słaunikawej. Wczoraj białoruski sąd skazał dziennikarkę TVP na pięć lat kolonii karnej. W Programie 1 Polskiego Radia poseł Lichocka podkreśliła, że "to niebywały skandal i drastyczne zerwanie norm cywilizacyjnych".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Magdalena Ogórek Joanna Lichocka TVP media publiczne Białoruś areszt dziennikarstwo media więźniowie polityczni

Lewica i PiS na "tak" w sprawie seniorów. Ueberhan: często zgadzamy się, jeśli chodzi o pomoc

Na antenie Programu 1 Polskiego Radia Katarzyna Ueberhan mówiła, że w sprawach społecznych i tych dotyczących pomocy Lewica głosuje tak jak PiS. Jednak, jak zaznaczyła, "diabeł tkwi w szczegółach". Poseł odniosła się też do świadczeń dla emerytów, tak zwanych "trzynastek" i "czternastek", którym Lewica daje zielone światło. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka lewica Magdalena Ogórek emerytura sondaże sondaż PiS senior

Fuzja PKN Orlen i Lotosu: Porzucek: multienergetyczny koncern stwarza wiele możliwości

- Jak słyszę Donalda Tuska, który mówi, że chętnie obniżyłby ceny paliw, to ja się pytam, gdzie on był 11 lat temu? Przecież miał takie same narzędzia - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Porzucek z PiS. Poseł zwrócił również uwagę, że ceny paliw w Polsce są jednymi z najniższych w Europie.
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Ogórek PiS PO Daniel Obajtek Donald Tusk polityka

Brak wypłat polskiego KPO. Prof. Grabowska: KE po prostu oszukała Polaków

- Komisja Europejska nie dotrzymała swoich zobowiązań. Stworzyła taką sytuacje, że Polska i Polacy nie tylko mogą czuć się oszukani, ale po prostu zostali oszukani - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia prof. Genowefa Grabowska, ekspert prawa unijnego i międzynarodowego. Odniosła się w ten sposób do braku wypłat środków z polskiego Krajowego Planu Odbudowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Magdalena Ogórek Krajowy Plan Odbudowy Genowefa Grabowska Komisja Europejska Unia Europejska fundusze unijne

Zarzuty von der Leyen ws. noweli ustawy o SN. Paprocka: to nawoływanie do anarchii sądowej

- Jeżeli wolą KE jest wprowadzenie w naszym kraju regulacji, które umożliwiałyby jednym sędziom kwestionowanie statusu sędziowskiego innych sędziów, to jest to prawie że nawoływanie do anarchii sądowej w Polsce - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia prezydencka minister Małgorzata Paprocka. Odniosła się tym samym do słów Ursuli von der Leyen w związku z nowelą ustawy o SN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krajowy Plan Odbudowy Magdalena Ogórek Sąd Najwyższy Ursula von der Leyen Komisja Europejska

Koronawirus w Polsce. Wojciech Konieczny: wykonujemy za mało testów

- Niepokojące jest to, że mamy 5 tys. zakażeń i bodajże 13 300 wykonanych testów. To pokazuje, że robimy ich bardzo mało. W ogóle nie testujemy społeczeństwa, przez co widzimy tylko wierzchołek góry lodowej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Konieczny, przewodniczący rady naczelnej PPS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia zdrowie Magdalena Ogórek społeczeństwo COVID-19

Zespół w "GW" do "tropienia Obajtka". Kaleta: wszystkie nagonki na Orlen wpisują się w zaplanowaną akcję

- Wszystko co się do tej pory działo wokół Orlenu, wszelkie nagonki ze strony mediów i dziennikarzy, ale też ze strony polityków to wpisuje się w jakąś zaplanowaną akcję - mówił poseł PiS Piotr Kaleta w Programie 1 Polskiego Radia. Odniósł się tym samym do najnowszych doniesień tvp.info o tym, że w "Gazecie Wyborczej" istnieje specjalny zespół do "tropienia Daniela Obajtka" 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Magdalena Ogórek Daniel Obajtek Orlen PKN Orlen Gazeta Wyborcza media dziennikarstwo lotos

Dodatek węglowy. Marcin Porzucek: mam nadzieję, że ustawa wejdzie w życie w najbliższych dniach

Sejm rozpoczął prace nad rządowym projektem ustawy o dodatku węglowym w wysokości 3 tysięcy złotych, dla każdego gospodarstwa domowego, w którym głównym źródłem ogrzewania jest węgiel, brykiet lub pelet węglowy. - Chcemy objąć polskie rodziny pewną tarczą - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Porzucek z PiS. Jak dodał ma nadzieje, że ustawa wejdzie w życie w najbliższych dniach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Ogórek węgiel ustawa polityka

Dariusz Piontkowski: łatwiej manipulować ludźmi, jeśli nie znają swojej historii

- Młodzi Polacy powinni znać swoją najnowszą historię, ponieważ ona wpływa na naszą teraźniejszość. Wiele procesów, zachowań ma swoje źródła w wydarzeniach sprzed lat. Łatwiej jest manipulować ludźmi, jeśli nie znają swojej historii - stwierdził wiceszef MEiN Dariusz Piontkowski w Programie 1 Polskiego Radia, odnosząc się do nowego przedmiotu szkolnego - historia i teraźniejszość.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Magdalena Ogórek

Poseł PiS reaguje na słowa Leszczyny. "Ktoś ma deficyt wiedzy ekonomicznej"

 - Jestem zszokowany, bo Izabela Leszczyna jest wymieniana jako potencjalny premier rządu PO. Jeżeli ktoś mówi, że inflację, drożyznę, można zwalczyć praworządnością, zakotwiczeniem w UE, to podejrzewam, że ktoś ma deficyt wiedzy ekonomicznej - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jan Mosiński, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska polityka Europa PiS inflacja Magdalena Ogórek POLSKA

Kolejna odsłona "Wyprawki plus". Socha: polityka prorodzinna jest sprawą priorytetową

- Mimo kryzysu związanego z pandemią, struktura naszej gospodarki jest taka, że dalej się rozwijamy i wpływy podatkowe są i my je przeznaczamy przede wszystkim na politykę prorodzinną i wszystkie inne potrzeby - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister rodziny Barbara Socha. - Polityka prorodzinna jest dla naszego rządu absolutnie sprawą priorytetową i podstawową - podkreśliła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej edukacja dzieci Magdalena Ogórek

Reforma sądownictwa. Kaleta: może należałoby znieść wszystkie immunitety

Piotr Kaleta z Prawa i Sprawiedliwości w Programie 1 Polskiego Radia odniósł się do ostatnich głośnych i niesprawiedliwych wyroków sądów. Jego zdaniem jest na to rozwiązanie, które w obrębie reformy sądownictwa byłoby wskazane. - Znieść wszystkie immunitety, żeby nie było, żadnej grupy uprzywilejowanej. Nieważne czy to jest poseł, sędzia czy prokurator - powiedział poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Magdalena Ogórek sądownictwo reforma sądownictwa