Polskie Radio
Section05
Magdalena Ogórek

Strategia Demograficzna 2040. Barbara Socha: zmiany na rynku pracy mają dotyczyć elastyczności i stabilności

- Zmiany mają zagwarantować rodzicom dzieci do lat 4 prawo do pracy w formie elastycznej i pracy w zmniejszonym wymiarze godzin - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister, pełnomocnik rządu do spraw polityki demograficznej Barbara Socha. Strategia zakłada też zwiększenie stabilności zatrudnienia.
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Ogórek PiS rodzina społeczeństwo Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej POLSKA

Spotkanie prezydentów Polski i USA. Waszczykowski: chodziło o podkreślenie relacji

- Między Polską i USA są rozległe interesy, dotyczące uzbrojenia - kupujemy broń za ciężkie miliardy - oraz gospodarcze - mamy porozumienia gazowe, być może za chwilę porozumienia w sprawie energii nuklearnej - przypomniał w Programie 1 Polskiego Radia były szef polskiego MSZ, a obecnie eurodeputowany PiS Witold Waszczykowski. - Chodziło o symboliczne podkreślenie utrzymania tych relacji - wskazał, pytany o spotkanie prezydentów Polski i USA. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Witold Waszczykowski polityka Magdalena Ogórek Joe Biden NATO Andrzej Duda

Andrzej Szejna ws. Baltic Pipe: Komisja Europejska stanęła po stronie Polski

- Komisja Europejska zareagowała w ten sposób, że poszła w kierunku ochrony bezpieczeństwa energetycznego Europy, Polski i wspólnego rynku. Więc tutaj nie ma kontekstu politycznego, tylko jest kontekst merytoryczny - mówił w Programie 1 Polskiego Radia europoseł Lewicy Andrzej Szejna.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Magdalena Ogórek Unia Europejska Komisja Europejska Baltic Pipe Dania GOSPODARKA energetyka gaz POLSKA polityka

Pęk: w tej kadencji większość senacka zajmuje się głównie walką z rządem

- Zdążyliśmy z procesem ratyfikacyjnym do końca maja, ale byliśmy ostatni w Europie. To na pewno już zaczynało budzić niepokój również w Brukseli w Komisji Europejskiej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marek Pęk, wicemarszałek Senatu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA fundusze unijne fundusze europejskie Unia Europejska Komisja Europejska Polska w Unii Europejskiej Sejm Senat Krajowy Plan Odbudowy Marek Pęk Magdalena Ogórek

Zbigniew Kuźmiuk ws. kopalni Turów: decyzja TSUE jest szokująca

- Jednoosobowo sędzia zdecydowała, aby zatrzymać wydobycie, a to tym samym w kopalni odkrywkowej oznacza zamknięcie całego kompleksu i tak naprawdę upadek firmy oraz utratę tysięcy miejsc pracy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Polityk dodał, że decyzja TSUE jest "nieproporcjonalna do tego, czego cały spór dotyczy". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Ogórek Zbigniew Kuźmiuk Trybunał Sprawiedliwości UE Czechy Unia Europejska polityka

"UE nie współpracuje z terrorystami". Anna Zalewska o działaniach na Białorusi

- Myślę, że cierpliwość zachodu Unii Europejskiej powinna zostać wyczerpana i dzisiaj powinny zapaść decyzje, nie tylko dotyczące Białorusi - powiedziała w audycji "W samo południe", na antenie Programu 1 Polskiego Radia Anna Zalewska, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Była minister edukacji narodowej dodała, że "z terrorystami Unia Europejska po prostu nie współpracuje".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś Unia Europejska Anna Zalewska samolot Ryanair Magdalena Ogórek

Szlak historyczny na Monte Cassino. Wiceprezes PFN: to 12 km ścieżki edukacyjnej

- Inicjatywa szlaku historycznego Bohaterów Bitwy o Monte Cassino narodziła się dwa lata temu - mówił w Programie 1 Polskiego Radia o przedsięwzięciu Wojskowego Instytutu Wydawniczego i Polskiej Fundacji Narodowej wiceprezes PFN Michał Góras.
Zobacz więcej na temat:  Polska Fundacja Narodowa Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pomoc Magdalena Ogórek POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej Monte Cassino historia Polski Władysław Anders