Polskie Radio
Section05
Katarzyna Gizińska

24. Poziom: Studio Kool2Play i jego niecodzienne gry wideo

W najnowszej audycji „24. Poziom” gośćmi Przemka Pawełka i Kasi Gizińskiej byli Michał Marzęcki i Paweł Miłaszewicz z warszawskiego studia Kool2Play, zajmującego się wydawaniem gier mobilnych, PC i konsolowych. Przedstawiciele studia mówili o znaczeniu oryginalności pomysłów przy próbie wejścia na tak konkurencyjny rynek, jak sektor gier wideo oraz o tym, czym wyróżniają się ich produkcje.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 gry wideo gry aplikacje mobilne technologie it Katarzyna Gizińska innowacyjność smartfony nowe technologie

„Programowanie staje się językiem przyszłości”

„Scottie Go!” to gra, która ma uczyć dzieci programowania. Gra wykorzystuje fizyczne klocki, które układa dziecko, a efekt pracy sprawdza aplikacja zainstalowana na urządzeniu mobilnym lub komputerze. Gośćmi audycji 24. Poziom byli Marlena Plebańska, ekspertka ds. wykorzystywania nowych technologii w edukacji i Łukasz Malinowski, współautor gry „Scottie Go!”.
Zobacz więcej na temat:  programista edukacja dziecko rozwój dziecka informatyka Katarzyna Gizińska

Biesłan 10 lat później. Tragedia podzieliła i wciąż dzieli mieszkańców

1 września 2004 roku do największej szkoły podstawowej w Biesłanie w Osetii Południowej wtargnęli Czeczeńcy z oddziału Szamila Basajewa. Dla blisko tysiąca dwustu zakładników rozpoczęły się 3 dni koszmaru zakończonego szturmem rosyjskich oddziałów specjalnych. Zginęło ponad 300 osób, w tym 186 dzieci.
Zobacz więcej na temat:  Osetia Południowa rocznica Rosja terroryzm zamach Katarzyna Gizińska