Polskie Radio
Section05
Krzysztof Kwiatkowski

Kwiatkowski i Bury bronią się przed sądem

Sąd przychylił się do wniosku prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego o zobowiązanie prokuratury do złożenia całości oryginalnych nagrań uzyskanych w trakcie kontroli operacyjnej. Tak zakończyła się druga rozprawa w procesie prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego i byłego szefa klubu PSL Jana Burego. Wcześniej oskarżeni złożyli oświadczenia i powiedzieli, że na tym etapie nie będą odpowiadać na pytania sądu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Bury PSL Krzysztof Kwiatkowski Najwyższa Izba Kontroli

Czy Antoni Macierewicz zostanie nowym szefem NIK?

W poniedziałek Jarosław Kaczyński spotkał się z Antonim Macierewiczem i wstępnie się zgodził, by były minister obrony narodowej został nowym szefem Najwyższej Izby Kontroli - informuje "Gazeta Wyborcza". Na czele instucji stoi Krzysztof Kwiatkowski, który jest oskarżony o ustawianie konkursów. Jego kadencja mija w sierpniu 2019 roku. Sprawę komentowali w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie) i Łukasz Rogojsz (Gazeta.pl).
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz Krzysztof Kwiatkowski Najwyższa Izba Kontroli polityka

Prezes NIK o szczegółach raportu dot. kredytów we frankach

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski powiedział, że kredytobiorca jest zawsze w trudniejszej sytuacji, niż bank. W niedawno opublikowanym raporcie dotyczącym kredytów frankowych NIK między innymi skrytykowała organy państwa, ponieważ nie zapewniły klientom banków odpowiedniej ochrony. Krzysztof Kwiatkowski jest jednym z prelegentów XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Kwiatkowski Najwyższa Izba Kontroli Forum Ekonomiczne w Krynicy GOSPODARKA

Prezes NIK nie przyznaje się do zarzutów o nadużycia

Przed Sądem Okręgowym w Warszawie rozpoczął się proces, w którym na ławie oskarżonych zasiądą między innymi prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski oraz były szef klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego Jan Bury. Katowicka prokuratura oskarżyła ich o nadużycie uprawnień przy obsadzaniu stanowisk w Izbie w 2013 roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NIK Najwyższa Izba Kontroli sądownictwo Krzysztof Kwiatkowski

Krzysztof Kwiatkowski przed sądem. Rusza proces prezesa NIK

O godzinie 10.00 w Sądzie Okręgowym w Warszawie rozpocznie się proces, w którym na ławie oskarżonych zasiądą między innymi prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski oraz były szef klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego Jan Bury. Katowicka prokuratura oskarżyła ich o nadużycie uprawnień przy obsadzaniu stanowisk w Izbie w 2013 roku. 
Zobacz więcej na temat:  NIK Jan Bury Krzysztof Kwiatkowski Najwyższa Izba Kontroli POLSKA

NIK krytycznie o CEPiK-u 2.0. "Nie działa poprawnie"

Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców 2.0 miała przyspieszyć procedury i przynieść korzyści dla obywateli, do tej pory jednak nie działa tak, jak należy. Takie wnioski płyną z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. NIK zwraca uwagę na opóźnienia, rosnące koszty i problemy po uruchomieniu systemu.
Zobacz więcej na temat:  Najwyższa Izba Kontroli wydarzenia z kraju GOSPODARKA Krzysztof Kwiatkowski kierowca samochody

Akt oskarżenia ws. szefa NIK. "Trzeba sprawę wyjaśnić"

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski, były poseł PSL Jan B. i kontroler w rzeszowskiej delegaturze NIK odpowiedzą za przestępstwa nadużycia władzy przy obsadzaniu stanowisk w Izbie. Żaden z nich nie przyznaje się do zarzucanych czynów. W Gorącym Temacie komentarz prof. Łukasza Młyńczyka, politologa z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Kwiatkowski Najwyższa Izba Kontroli przestępczość akt oskarżenia