Polskie Radio
Section05
Krzysztof Kwiatkowski

Kwiatkowski i Bury bronią się przed sądem

Sąd przychylił się do wniosku prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego o zobowiązanie prokuratury do złożenia całości oryginalnych nagrań uzyskanych w trakcie kontroli operacyjnej. Tak zakończyła się druga rozprawa w procesie prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego i byłego szefa klubu PSL Jana Burego. Wcześniej oskarżeni złożyli oświadczenia i powiedzieli, że na tym etapie nie będą odpowiadać na pytania sądu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Bury PSL Krzysztof Kwiatkowski Najwyższa Izba Kontroli

Czy Antoni Macierewicz zostanie nowym szefem NIK?

W poniedziałek Jarosław Kaczyński spotkał się z Antonim Macierewiczem i wstępnie się zgodził, by były minister obrony narodowej został nowym szefem Najwyższej Izby Kontroli - informuje "Gazeta Wyborcza". Na czele instucji stoi Krzysztof Kwiatkowski, który jest oskarżony o ustawianie konkursów. Jego kadencja mija w sierpniu 2019 roku. Sprawę komentowali w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie) i Łukasz Rogojsz (Gazeta.pl).
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz Krzysztof Kwiatkowski Najwyższa Izba Kontroli polityka

Prezes NIK o szczegółach raportu dot. kredytów we frankach

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski powiedział, że kredytobiorca jest zawsze w trudniejszej sytuacji, niż bank. W niedawno opublikowanym raporcie dotyczącym kredytów frankowych NIK między innymi skrytykowała organy państwa, ponieważ nie zapewniły klientom banków odpowiedniej ochrony. Krzysztof Kwiatkowski jest jednym z prelegentów XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Kwiatkowski Najwyższa Izba Kontroli Forum Ekonomiczne w Krynicy GOSPODARKA

Prezes NIK nie przyznaje się do zarzutów o nadużycia

Przed Sądem Okręgowym w Warszawie rozpoczął się proces, w którym na ławie oskarżonych zasiądą między innymi prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski oraz były szef klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego Jan Bury. Katowicka prokuratura oskarżyła ich o nadużycie uprawnień przy obsadzaniu stanowisk w Izbie w 2013 roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NIK Najwyższa Izba Kontroli sądownictwo Krzysztof Kwiatkowski

Krzysztof Kwiatkowski przed sądem. Rusza proces prezesa NIK

O godzinie 10.00 w Sądzie Okręgowym w Warszawie rozpocznie się proces, w którym na ławie oskarżonych zasiądą między innymi prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski oraz były szef klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego Jan Bury. Katowicka prokuratura oskarżyła ich o nadużycie uprawnień przy obsadzaniu stanowisk w Izbie w 2013 roku. 
Zobacz więcej na temat:  NIK Jan Bury Krzysztof Kwiatkowski Najwyższa Izba Kontroli POLSKA