Polskie Radio
Section05
LOT

NASZ WYWIAD CPK to nie tylko lotnisko. Konrad Majszyk: dzięki tej inwestycji do wielu miast wróci kolej

To zupełnie nowa szansa, nowe otwarcie Polski w Unii Europejskiej i światowej gospodarce - tak o Centralnym Porcie Komunikacyjnym mówił ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda. CPK to nie tylko lotnisko, ale też inwestycja w sieć kolejową i drogową. Rzecznik spółki budującej Port Konrad Majszyk w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl podkreśla, że wkrótce czas podróży pociągiem po kraju znacznie się skróci, a kolej wróci do wielu miast i regionów wykluczonych komunikacyjnie.
Zobacz więcej na temat:  centralny port komunikacyjny infrastruktura lotnictwo LOT transport Andrzej Duda Marcin Horała Mateusz Morawiecki Baranów samolot POLSKA 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy

Wracają loty międzynarodowe. Pierwsi przewoźnicy już aktualizują siatki połączeń

Od wtorku powraca możliwość realizowania lotów międzynarodowych. Decyzję w tej sprawie ogłosił w zeszłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki. Komercyjni przewoźnicy już zapowiadają wznowienie rejsów. Polskie Linie Lotnicze LOT na razie nie podjęły jeszcze decyzji, od kiedy w siatce połączeń pojawią się międzynarodowe połączenia.
Zobacz więcej na temat:  lotnictwo transport samolot LOT

Jest porozumienie LOT-u z częścią związkowców. Co zrobią pozostali?

Polskie Linie Lotnicze LOT porozumiały się z trzema spośród pięciu działających w spółce związków zawodowych. Jeśli do 15 czerwca do porozumienia przystąpią pozostałe dwa związki, to umowa gwarantująca personelowi lotniczemu pobory niezależnie od uziemienia samolotów wejdzie w życie od 1 lipca. W przeciwnym wypadku konieczne będzie zmniejszenie wymiaru etatów.
Zobacz więcej na temat:  lotnictwo LOT związki zawodowe POLSKA GOSPODARKA

Від 1 червня у Польщі відновили внутрішні пасажирські авіаперевезення

Наразі літати можна тільки у межах Польщі і тільки до 8 міст; на летовищах та на бортах літаків діють нові санітарні правила безпеки
Zobacz więcej na temat:  LOT Варшава коронавірус Польща авіаперевезення авіасполучення літаки