Polskie Radio
Section05

LOT

Przejęcie linii Condor. Gmyz: Polska staje się samodzielnym graczem, Niemców to irytuje

- PLL LOT to tylko jedna z kilku dużych polskich inwestycji w Niemczech. Do tego dochodzą firmy Orlen, CCC czy Gino Rossi. Niemcy nie mogą się przyzwyczaić do tego, że Polska staje się samodzielnym graczem, który jest również obecny na ich rynku - powiedział w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz, korespondent Telewizji Polskiej w Berlinie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Cezary Gmyz lotnictwo Lufthansa Niemcy

Jacek Sasin: opozycja kwestionuje funkcjonowanie instytucji państwa

- Prezydent odpowiedział na potrzeby opozycji, organizując spotkanie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Sasin, minister aktywów państwowych komentując spotkanie Andrzeja Dudy z przewodniczącymi klubów sejmowych. - Uważamy, że propozycja okrągłego stołu ws. sądownictwa mija się z celem w sytuacji, w której opozycja tak naprawdę kwestionuje funkcjonowanie instytucji państwa - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda reforma sądownictwa Jacek Sasin Sygnały Dnia Krzysztof Świątek Orlen

Zawieszone loty, ewakuacja obywateli. Jak Europa radzi sobie z koronawirusem?

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan. Według oficjalnych danych w Chinach kontynentalnych potwierdzono dotąd ponad 6 tys. zakażeń i 132 zgony. Wirus przedostał się też poza granice Azji. Obecność koronawirusa potwierdzono w kilku państwach Europy. Jak wygląda sytuacja w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Finlandii?
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zdrowie zapalenie płuc Niemcy Ukraina Finlandia Chiny Europa ŚWIAT Wielka Brytania Włochy

Eksperci: zakup niemieckich linii Condor to dowód doskonałej kondycji LOT

W czasach poprzednich rządów i poprzednich kierownictw LOT podejmowano złe decyzje, szczególnie właścicielskie i trzeba o tym wprost mówić. Dziś zmieniło się to diametralnie. Nie tylko nie mamy z LOT-em żadnych problemów, nie tylko przynosi on zyski, ale także prowadzi ekspansję na rankach zagranicznych, czego dowodem jest ostatni zakup niemieckich linii CONDOR - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" dr Artur Bartoszewicz ze Szkoły Głównej Handlowej.
Zobacz więcej na temat: 

Polska Grupa Lotnicza przejmuje niemieckie linie Condor. Premier: to dowód siły polskiej gospodarki

- To bardzo odważny, ale zarazem rozważny ruch Polskich Linii Lotniczych LOT - ocenił premier Mateusz Morawiecki. Wcześniej szef rządu poinformował, że niemiecki przewoźnik, który należał do upadłego brytyjskiego biura podróży Thomas Cook, zostanie przejęty przez Polską Grupę Lotniczą, właściciela m.in. LOT-u.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki lotnictwo Niemcy ŚWIAT