Polskie Radio
Section05
Ryanair

Літак Ryanair з Кракова аварійно приземлився у Лондоні у супроводі винищувачів

Літак, що летів з Кракова до Дубліна, змушений був аварійно приземлитися у Лондоні через знайдену в туалеті записку про мінування
Zobacz więcej na temat:  Ryanair Польща Краків мінування бомба вибухівка літак

Pasażerowie zaczynają odzyskiwać pieniądze za odwołane loty. "Czekam, aż zostanę tym szczęśliwcem"

Z powodu koronawirusa linie lotnicze odwołały loty, ale nie wszystkie oddały pasażerom pieniądze za zakupione bilety. W Polsce głośno było zwłaszcza o problemach klientów Ryanaira. Irlandzki przewoźnik wbrew prawu, zamiast zwrotu pieniędzy wysyła pasażerom vouchery. Na początku czerwca pojawiło się światełko w tunelu - część klientów informuje o odzyskanych środkach. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryanair lotnictwo pieniądze

TYLKO U NAS Coraz więcej problemów ze zwrotem pieniędzy za odwołany lot. Prawo jest jednak po stronie klientów

Pandemia koronawirusa wywołała duże zamieszanie w przemyśle lotniczym, pojawiły się obawy o przyszłość całej branży. Cierpią też klienci - wielu z nich ma problem z odzyskaniem pieniędzy za odwołany lot. Skarg jest coraz więcej, a ze zwrotami bywa różnie. Jedno nie ulega wątpliwości: prawo w tej sprawie stoi po stronie konsumenta, pytanie jednak, jak skutecznie da się w obecnej sytuacji to prawo egzekwować. Niektórzy eksperci już teraz mówią, że w walce o zwrot pieniędzy trzeba się uzbroić w cierpliwość.
Zobacz więcej na temat:  lotnictwo Ryanair konsument POLSKA podróże turystyka

Strajk w Ryanairze. Przewoźnik: poranek bez utrudnień

Irlandzki sąd zablokował możliwość strajkowania tamtejszym pilotom Ryanaira, ale z kolei sąd brytyjski podjął odmienną decyzję i dziś rano zaczął się strajk pilotów w Wielkiej Brytanii. Linie lotnicze poinformowały, że rano loty odbywały się zgodnie z rozkładem. Wcześniej Ryanair zapewniał, ze poważnych utrudnień nie powinno być i zrobi wszystko, by zminimalizować ewentualne opóźnienia.
Zobacz więcej na temat:  Ryanair