Polskie Radio
Section05
MTS

Międzynarodowe trybunały sądzą Rosję. Jasina: wspieramy dokumentację rosyjskich zbrodni

- W sprawie sądzenia rosyjskich zbrodni wojennych warto przeprowadzić dokumentację. I to są działania, które my będziemy wspierali. MSZ pomaga w zbieraniu świadectw - zarówno na Ukrainie, jak i w Polsce. Drugą ważną rzeczą jest przypominanie naszym zachodnim partnerom, podczas każdej rozmowy, że te zbrodnie mają miejsce i że my gromadzimy te dowody - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jasina, rzecznik resortu dyplomacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Jasina Dorota Kania ŚWIAT Europa Ukraina Rosja zbrodnie wojenne Haga MTS Międzynarodowy Trybunał Karny

Rosja dokonuje zbrodni przeciwko ludzkości. Ziobro: dziś wyślę pismo procesowe do Międzynarodowego Trybunału Karnego

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości poinformował, że we wtorek wyśle pismo procesowe do Międzynarodowego Trybunału Karnego ws. zbrodni Rosji na Ukrainie. Powiedział również, że niedawno rozmawiał z prokurator generalną Litwy, z którą ustalał też zasady współpracy w aspekcie MTK.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro wojna na Ukrainie ŚWIAT Europa wojna 2022 Rosja MTS Wołodymyr Zełenski Litwa

MTS 2013 pod znakiem Windows 8.1 i Cloud OS

Windows 8.1, Cloud OS i rozwiązania dla programistów to tematy, które dominowały podczas kończącej się właśnie konferencji Microsoft Technology Summit. W tym największym wydarzeniu technologicznym w Polsce udział wzięło blisko 3000 uczestników, którzy mogli wybierać spośród warsztatów tematycznych oraz kilkudziesięciu sesji prowadzonych przez wybitnych ekspertów oraz światowej sławy autorytety.
Zobacz więcej na temat:  konferencja Microsoft. MTS 2013 MTS Windows 8.1