Polskie Radio
Section05

Maja Kluczyńska

Polskie Radio 24 Nieznana historia żydowskich klubów sportowych. Wystawa w Muzeum Sportu i Turystyki

Wystawa "SIŁA, TOŻSAMOŚĆ, WSPÓLNOTA. Żydowski sport w Polsce międzywojennej (1918–1939)" przybliża mało znany rozdział polskiej historii - działalność żydowskich klubów sportowych, które działały licznie w II Rzeczypospolitej. O wydarzeniu mówili w Polskim Radiu 24 prof. Robert Gawkowski Kierownik Działu Wystawienniczego i Naukowego oraz Piotr Banasiak  - kustosz Muzeum Sportu i Turystyki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 Dwudziestolecie międzywojenne Muzeum Sportu i Turystyki Warszawa Żydzi

25. Festiwal Ogrody Muzyczne. "Fajerwerki i Fanfary!"

- Podczas tegorocznego festiwalu na Dziedzińcu Wielkim Zamku Królewskiego, zapraszamy widzów na prezentację muzyki klasycznej, francuskiej i filmowej. Odbędą się też projekcje oper, baletów, koncertów gwiazd rocka. Każdy meloman znajdzie coś dla siebie - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Łabanow, dyrektor generalny 25. Festiwalu Ogrody Muzyczne im. Ryszarda Kubiaka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zamek Królewski muzyka filmowa Hans Zimmer opera balet

Polskie Radio 24 Historia i tajemnice Łazienek Królewskich na nowej wystawie

Wystawa "Życie królewskiego ogrodu" przybliża fascynujące dzieje ogrodów Łazienek Królewskich. To barwna opowieść o ich nieznanej dotąd historii, społecznej i kulturowej roli, codziennym życiu mieszkańców i pracowników. W audycji "Ogrody sztuki" o wystawie opowiadają: Izabela Kopania (kuratorka wystawy), Anna Szary (dział wystaw MŁK), Ewa Paszkiewicz (scenograf wystawy).
Zobacz więcej na temat:  Zobacz także Polskie Radio 24 wystawa Łazienki Królewskie

VIII Festiwal Filmowy Maklaka i jego przyjaciół. Retrospektywa filmów Koterskiego

Ideą "Festiwalu Maklaka i jego przyjaciół" jest przypominanie ponadczasowych filmów z udziałem Zdzisława Maklakiewicza oraz poszukiwanie wśród twórców właściwego mu dystansu i ironii. Ósma edycja imprezy odbędzie się w dniach 27-29.06 w Konstancinie-Jeziornej i będzie dedykowana jednemu z najoryginalniejszych reżyserów polskiego kina Markowi Koterskiemu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 aktorzy Konstancin Zdzisław Maklakiewicz Cezary Pazura Marek Koterski Adam Woronowicz

Polskie Radio 24 "Facet inteligentny nie może być pozbawiony ironii". Twórczość Herberta inspiruje

- Byłym kształtowany, jako człowiek, który pisze, na kulturze polskiej, która oparta jest na wielkich tragediach, a jednocześnie umiała właśnie te tragedie w jakimś sensie traktować nie w sensie rozpaczy, ale w przekonaniu, że trzeba znaleźć jakąś drogę, że nie wolno się poddać - mówił w Polskim Radiu 24 Francesco M. Catalucio, wydawca, tłumacz, filozof, znawca twórczości Zbigniewa Herberta.
Zobacz więcej na temat:  Zobacz także Polskie Radio 24 Zbigniew Herbert

Polskie Radio 24 "Romeo i Julia żyją". Arkadiusz Jakubik i jego historia o wiecznej miłości

- Pochodzą ze Strzelec Opolskich, a miejsce akcji mojego albumu, to też mała miejscowość - Piaseczno. W małych miejscowościach ludzie są prawdziwi, szczerzy, nie ma u nich pozy i chęci udawania kogoś innego. To dobre miejsce na pokazanie historii o wiecznej miłości - mówił w Polskim Radiu 24 o swojej płycie "Romeo i Julia żyją" Arkadiusz Jakubik, aktor i reżyser, scenarzysta oraz kompozytor. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Arkadiusz Jakubik aktor

Polskie Radio 24 XXI Festiwal Otwarte Ogrody w Podkowie Leśnej. "Unikalne dziedzictwo kulturowe"

- Fenomenem tego festiwalu jest to, że to mieszkańcy sam zgłaszają i realizują swoje propozycje, my ich tylko wspieramy. Oprócz wydarzeń stricte artystycznych, kulturalnych, spotkań autorskich czy wystaw, otwartych pracowni artystów są to wydarzenia o charakterze ekologicznym czy sportowym - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Wojcierowska, koordynatorka Festiwalu.
Zobacz więcej na temat:  Zobacz także Polskie Radio 24 podkowa leśna