Polskie Radio
Section05
Ryszard Terlecki

Prezes PiS wznowi objazd po kraju. Znamy termin

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, który w czerwcu wyruszył w objazd po kraju, a niedawno go zawiesił, wróci do odwiedzania kolejnych miejscowości na przełomie sierpnia i września - wynika z informacji przekazanej przez wicemarszałka Sejmu, szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego. Polityk podkreślił, że od początku było ustalone, że sierpień miał być miesiącem wolnym od takiej aktywności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Jarosław Kaczyński Ryszard Terlecki kampania wyborcza wybory

Terlecki o przyszłych wyborach: gramy o samodzielną większość

Wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki w udzielonym wywiadzie dla "Sieci" powiedział, że jedna lista opozycji nie byłaby dla PiS korzystna. Jak ocenił, byłaby dobra dla Donalda Tuska, bo uczyniłaby z niego niekwestionowanego lidera opozycji i oczywistego kandydata na premiera. Wskazał, że Prawo i Sprawiedliwość "gra o samodzielną większość". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Ryszard Terlecki polityka inflacja wybory

Wołyń a pojednanie polsko-ukraińskie. Terlecki: gest ambasadora był znaczący

– Ambasador Ukrainy był po raz pierwszy pod pomnikiem ofiar Wołynia – taki gest jest znaczący. Jak powiedział prezydent Ukrainy – stosunki Polski z Ukrainą nigdy nie były tak obiecujące – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
Zobacz więcej na temat:  Rzeź Wołyńska Wołyń ludobójstwo Ukraina 1943 historia Polski Ryszard Terlecki społeczeństwo Beata Michniewicz Trójka POLSKA

Zakończyło się posiedzenie klubu PiS. Terlecki zdradził szczegóły: ws. KPO nie oddamy ani milimetra suwerenności

- Podczas obrad klubu posłowie otrzymali informację, że nie należy podważać zasadności przyjęcia poszczególnych elementów KPO, bo one są dla nas korzystne, i żeby nie wzniecać niepokoju, że przyjęcie tych funduszy zagrozi polskiej suwerenności - powiedział we wtorek szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Komisja Europejska Polska w Unii Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy fundusze unijne PiS Ryszard Terlecki

Rząd chce przesunięcia terminu wyborów samorządowych. Wyrwich: argumenty brzmią logicznie

- Myślę, że da się ustalić taki termin, który będzie odpowiedni, zwłaszcza że - na co powoływał się marszałek Ryszard Terlecki - była to w jakiś sposób prośba samorządowców, żeby te wybory odbyły się w innym terminie - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Wyrwich (publicysta, tygodnik "Niedziela").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 wybory w Polsce Antoni Opaliński Ryszard Terlecki

Prezes PiS odchodzi z rządu. Terlecki: Jarosław Kaczyński planuje intensywny udział w pracach partii

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS odniósł się do kwestii rekonstrukcji rządu po odejściu z niego Jarosława Kaczyńskiego. Na większe zmiany, przyznał Ryszard Terlecki w rozmowie z polskatimes.pl, się nie zanosi. Wskazał też "naturalnego kandydata" na funkcję wicepremiera, którą zwolni prezes Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński rekonstrukcja rządu Ryszard Terlecki polityka POLSKA

Radosław Fogiel nowym rzecznikiem PiS. Wybrano też jego zastępcę

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że nowym rzecznikiem partii zostanie dotychczasowy wicerzecznik Radosław Fogiel. Obowiązki jego zastępcy przejmie z kolei poseł Urszula Rusecka. Wicemarszałek Sejmu zastrzegł jednak, że do oficjalnej zmiany konieczna jest jeszcze zgoda Prezydium Komitetu Politycznego partii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość polityka Radosław Fogiel Ryszard Terlecki

Wybory samorządowe przesunięte na 2024? Terlecki: jesteśmy zdecydowani

- Państwowa Komisja Wyborcza sygnalizuje, że organizacja jednocześnie wyborów samorządowych i parlamentarnych byłoby przedsięwzięciem organizacyjnie nie do udźwignięcia. Jesteśmy zdecydowani zaproponować ustawę, która przesunie termin wyborów samorządowych o pół roku - powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory w Polsce polityka Ryszard Terlecki wybory samorządowe

Polska czeka na środki z KPO. Ryszard Terlecki: ich blokowanie to rodzaj sankcji

- Strategia opozycji "im gorzej w Polsce, tym lepiej dla opozycji" jest kompromitująca, działania mające doprowadzić do tego, by pieniądze z KPO nie trafiły do kraju, to pewnego rodzaju występowanie przeciwko Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polska 2050 Komisja Europejska reforma sądownictwa sądownictwo Sąd Najwyższy POLSKA Polska w Unii Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy Dorota Kania Ryszard Terlecki

tylko u nas Kto poparłby wniosek o samorozwiązanie Sejmu? Stanowisko opozycji coraz bardziej niejasne

W obozie Prawa i Sprawiedliwości co jakiś czas pojawiają się głosy mówiące o tym, że na jesieni możliwe są wcześniejsze wybory. Najprostszym sposobem w kierunku realizacji tego scenariusza byłoby samorozwiązanie Sejmu. Odpowiedź na pytanie o to, czy taki wniosek uzyskałby wymaganą większość, wcale nie jest oczywista. 
Zobacz więcej na temat:  Sejm PiS Ryszard Terlecki koalicja obywatelska PSL POLSKA

Jest większość dla poparcia Adama Glapińskiego na drugą kadencję? Szef klubu PiS uspokaja

Na posiedzeniu w przyszłym tygodniu Sejm zajmie się wnioskiem prezydenta w sprawie powołania Adama Glapińskiego na drugą kadencję na stanowisko prezesa Narodowego Banku Polskiego. PiS zapewnia, że wygra głosowanie w tej sprawie. Opozycja apeluje do prezydenta o wycofania wniosku, a z drugiej strony wzywa Adama Glapińskiego, aby sam zrezygnował z ubiegania się o drugą kadencję. 
Zobacz więcej na temat:  Adam Glapiński Ryszard Terlecki NBP Rada Polityki Pieniężnej Sejm POLSKA polityka

Terlecki o funduszu UE na pomoc uchodźcom: Europa powinna wykazać spójność

Jak mówił w Programie 1 Polskiego Radia Ryszard Terlecki (PiS), Polska cały czas ponosi koszty związane z napływem uchodźców wojennych z Ukrainy. - Nie wyobrażamy sobie sytuacji, że Polska zostanie pozostawiona sama sobie z problemem (...), jakiego dotąd w tej części Europy na taką skalę nie było - podkreślił, odnosząc się do informacji dotyczących unijnego funduszu na pomoc uchodźcom.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Ryszard Terlecki uchodźcy wojna 2022 wojna na Ukrainie