Polskie Radio
Section05
Ryszard Terlecki

Zebranie kierownictwa PiS. Poznamy termin prezentacji Nowego Ładu

O godzinie 14.00 odbędzie się posiedzenie prezydium komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Z ustaleń Informacyjnej Agencji Radiowej wynika, że głównym tematem ma być prezentacja Nowego Polskiego Ładu. Władze PiS mają między innymi omówić propozycje programowe zgłoszone przez koalicjantów z Solidarnej Polski i Porozumienia. Podczas spotkania może zostać także poruszona sprawa kar dla posłów PiS, którzy zagłosowali w Sejmie wbrew dyscyplinie klubowej w sprawie ustawy o ratyfikacji decyzji o zwiększaniu zasobów własnych Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  Krajowy Plan Odbudowy fundusze unijne pieniądze Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Ryszard Terlecki Mateusz Morawiecki planowanie POLSKA polityka

Nowy Polski Ład po pandemii. Coraz bliżej finalnych ustaleń władz PiS

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki powiedział, że w czwartek zapadnie decyzja o terminie prezentacji "Nowego Polskiego Ładu". Program, który ma pomóc w przywracaniu wzrostu gospodarczego po pandemii, miał być przedstawiony w marcu. Prezentację przesunięto ze względu na epidemię COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Ryszard Terlecki Krajowy Plan Odbudowy pandemia epidemia COVID-19 koronawirus

Głosowanie nad ustawą dla Funduszu Odbudowy. Szef klubu PiS zapowiada dyscyplinę

- Dyscyplina głosowania nad projektem ustawy o ratyfikacji decyzji ws. zwiększenia zasobów własnych UE będzie obowiązywała cały klub PiS. W weekend będą toczyły się jeszcze rozmowy na ten temat z Solidarną Polską - poinformował szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ryszard Terlecki Krajowy Plan Odbudowy PiS Sejm Solidarna Polska fundusze europejskie

Ryszard Terlecki: w PE powstaje prawicowa siła, która zepchnie "niby-chadecję" do opozycji

- Borys Budka "bredzi jak zwykle", ale cała "europejska niby-chadecja trzęsie portkami", że w Parlamencie Europejskim powstaje prawicowa siła, która ją zepchnie do opozycji - tak szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki odniósł się do krytyki opozycji czwartkowych rozmów w Budapeszcie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Ryszard Terlecki polityka Unia Europejska Parlament Europejski

Terlecki: marszałek Senatu powinien zrzec się immunitetu i stanąć przed wymiarem sprawiedliwości

- Marszałek Senatu Tomasz Grodzki powinien zrzec się immunitetu i stanąć przed wymiarem sprawiedliwości - ocenił w poniedziałek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS), odnosząc się do wniosku szczecińskiej prokuratury, która chce Grodzkiego pociągnąć do odpowiedzialności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka służby i bezpieczeństwo Tomasz Grodzki prokuratura korupcja Ryszard Terlecki

Terlecki o konflikcie w Porozumieniu: będą dwie partie

- Grupa posłów kwestionuje legalność obecnej władzy Porozumienia. Patrzymy na to z niepokojem, bo są to posłowie Zjednoczonej Prawicy i naszego klubu, ale czekamy na rozstrzygnięcia - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Ryszard Terlecki, szef klubu PiS. Zaznaczył przy tym, że rozbicie partii na dwa ugrupowania jest akceptowalnym rozwiązaniem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Ryszard Terlecki polityka Porozumienie Jarosława Gowina Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Solidarna Polska