Polskie Radio
Section05
Ryszard Terlecki

Sejm wznowi obrady w środę. Na agendzie ustawy związane z pandemią i wybór RPO

W środę o godz. 9 Sejm wznowi odroczone we wtorek obrady. Posłowie zajmą się m.in. projektem PiS ws. przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym związanym z COVID-19, a także wysłuchają informacji premiera na temat stanu przygotowań państwa na rosnącą falę zakażeń koronawirusem.
Zobacz więcej na temat:  Sejm Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska PSL lewica pandemia Koronawirus w Polsce Ryszard Terlecki POLSKA

"Nie ma jeszcze decyzji". Terlecki o senatorach PiS, którzy głosowali przeciw "Piątce dla zwierząt"

- Decyzje w sprawie senatorów, którzy zagłosowali przeciw noweli ustawy o ochronie zwierząt, jeszcze nie zapadły - powiedział Ryszard Terlecki. - Wśród parlamentarzystów PiS są tacy, którzy "daleko zaszli w oddalaniu się od linii obowiązującej", z klubu zapewne wyrzucony zostanie senator Jan Maria Jackowski - ocenił szef klubu parlamentarnego PiS.
Zobacz więcej na temat:  ochrona zwierząt POLSKA ubój rytualny rolnictwo Sejm Senat PiS Ryszard Terlecki

"Może pojawić się taka konieczność". Szef klubu PiS o ew. wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego

- Jeszcze nie należy myśleć o wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego, ale gdyby sytuacja bardzo się pogarszała, to może pojawić się taka konieczność - ocenił szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Zapowiedział też wieczorne spotkania Rady Koalicji Zjednoczonej Prawicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Terlecki Koronawirus w Polsce koronawirus choroby zakaźne pandemia COVID-19 społeczeństwo

TYLKO U NAS Co zrobi PiS w kwestii koalicji rządzącej? Eksperci wskazali prawdopodobny scenariusz

Politycy Prawa i Sprawiedliwości dopuszczają możliwość stworzenia rządu mniejszościowego. Inny scenariusz, o którym mówią to przyspieszone wybory. W przyszłym tygodniu, najprawdopodobniej w poniedziałek odbędzie się spotkanie kierownictwa PiS, które podejmie decyzję w sprawie przyszłości koalicji. Eksperci z którymi rozmawiał portal PolskieRadio24.pl są zgodni, że PiS i koalicjanci ostatecznie osiągną kompromis. 
Zobacz więcej na temat:  PiS rząd Ryszard Terlecki Marek Suski koalicja

Szef klubu PiS: jeżeli sytuacja do tego zmusi, rekonstrukcja rządu nastąpi bez uzgodnień z naszymi koalicjantami

- Prezes PiS Jarosław Kaczyński ostrzegł członków klubu, że konsekwencją niesubordynacji podczas czwartkowych głosowań może być zawieszenie w prawach członka partii - poinformował po posiedzeniu klubu PiS, bez udziału Solidarnej Polski i Porozumienia, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
Zobacz więcej na temat:  polityka PiS zjednoczona prawica Ryszard Terlecki Jarosław Kaczyński

"Przesadza i dramatyzuje". Szef klubu PiS skomentował list Ardanowskiego ws. "Piątki dla zwierząt"

- Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski od pewnego czasu zgłaszał zastrzeżenia do projektu ws. zakazu hodowli zwierząt na futra i jego list był ich wyrazem - stwierdził szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Zaznaczył jednak, że w klubie obowiązuje dyscyplina i wyraził przypuszczenie, że posłowie poprą ustawę.
Zobacz więcej na temat:  ochrona zwierząt POLSKA rolnictwo prawo polityka Jan Krzysztof Ardanowski Ryszard Terlecki

Rozmowy ws. nowej umowy koalicyjnej. Nie zapadły ostateczne rozstrzygnięcia

Zakończyło się spotkanie liderów Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy w sprawie nowej umowy koalicyjne i rekonstrukcji rządu. Rozmowy nie przyniosły ostatecznych rozstrzygnięć i będą kontynuowane. Jak dowiedział się portal PolskieRadio24.pl kolejne spotkanie zaplanowano na czwartek. 
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki rząd rekonstrukcja rządu Krzysztof Sobolewski Ryszard Terlecki Zbigniew Ziobro

Liderzy PiS i Zjednoczonej Prawicy rozmawiali o nowej umowie koalicyjnej. "Zrobiono bardzo dobry grunt"

Zakończyło się spotkanie liderów PiS i Zjednoczonej Prawicy ws. nowej umowy koalicyjnej. Rozmowy będą kontynuowane w poniedziałek. - Uważam, że już jest zrobiony bardzo dobry grunt pod to, aby szybko sfinalizować nową umowę koalicyjną i rozpocząć zapowiadaną przez nas m.in. ofensywę programową - powiedział po zakończeniu spotkania szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość rekonstrukcja rządu Mateusz Morawiecki Ryszard Terlecki Jarosław Kaczyński polityka zjednoczona prawica