Polskie Radio
Section05
Mateusz Kijowski

"O Mateuszu Kijowskim będzie można jeszcze usłyszeć"

Krzysztof Łoziński został nowym liderem Komitetu Obrony Demokracji. Dotychczasowy przewodniczący - Mateusz Kijowski - zrezygnował z kandydowania na lidera stowarzyszenia. O tym, czy wraz ze zniknięciem ze sceny politycznej Mateusza Kijowskiego zamknął się pewien rozdział w KOD, rozmawiali w Debacie Poranka Piotr Pałka (Rebelya) i publicystka Katarzyna Kozłowska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sejm Mateusz Kijowski Komitet Obrony Demokracji PiS Gazeta Wyborcza

Wróżenie z Faktów. "Myślę, że jesteśmy świadkami końca KOD"

– Myślę, że jesteśmy świadkami końca KOD – powiedział Piotr Pałka z serwisu rebelya.pl i TVP Info. Odniósł się w ten sposób do bieżącej sytuacji w stowarzyszeniu i rezygnacji Mateusza Kijowskiego z ubiegania się o stanowisko szefa ruchu. W audycji "Wróżenie z Faktów" sprawę skomentowała także Eliza Olczyk z „Wprost”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komitet Obrony Demokracji KOD Mateusz Kijowski Łukasz Warzecha Eliza Olczyk

Zmiany w Nowoczesnej. "Na nowo zapakowana stara płyta"

- Nowoczesna ogłosiła nowe otwarcie, a tymczasem dostaliśmy na nowo zapakowaną starą płytę Ryszarda Petru, który za każdym razem chciałby być świeżym towarem eksportowym polskiej polityki, Platformą 2.0, a jest po prostu Rysiem z Ucha Prezesa – powiedział w programie Punkt Widzenia Marcin Makowski z Wirtualnej Polski. Odniósł się także do Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Nowoczesna Ryszard Petru Platforma Obywatelska Katarzyna Lubnauer Grzegorz Schetyna PiS Mateusz Kijowski

"Nowoczesna nie płaciła za wejście na scenę KOD"

- Z tego co mi wiadomo nie doszło do spotkania liderów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej ws. omówienia wniosku o konstruktywne wotum nieufności dla rządu PiS – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 zastępca sekretarza generalnego Nowoczesnej Sławomir Potapowicz. Gość odniósł się w ten sposób do relacji Nowoczesnej i PO. Skomentował także artykułu Onetu, w którym dziennikarze pisali o ugrupowaniach, które miały płacić Mateuszowi Kijowskiemu za udział we wspólnych manifestacjach.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Nowoczesna Komitet Obrony Demokracji Mateusz Kijowski

Premier pisze do podejrzanego o spowodowanie wypadku

Sprawa 21-letniego kierowcy, oskarżonego o spowodowanie wypadku z udziałem kolumny rządowej, prokuratorskie zarzuty dla Mateusza Kijowskiego, lidera Komitetu Obrony Demokracji oraz wypowiedzi Donalda Trumpa, który oczekuje od Rosji zwrotu Krymu Ukrainie. To najważniejsze tematy, które komentowali goście Podsumowania Dnia w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Donald Trump USA Anna Zalewska reforma szkolnictwa Mateusz Kijowski Komitet Obrony Demokracji Krym Ukraina Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna wypadek Oświęcim Beata Szydło

Problemy KOD. "Lojalność nie może stać ponad prawem"

Piotr Chabora, były skarbnik Komitetu Obrony Demokracji, złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Jak dowiedział się Onet.pl, miał być nakłaniany do sfałszowania dokumentacji finansowej. Sytuację KOD komentowali w Debacie Dnia Andrzej Gajcy (portal Onet.pl), Edyta Hołdyńska (Do Rzeczy) i Artur Celiński (Res Publica).
Zobacz więcej na temat:  KOD Komitet Obrony Demokracji Andrzej Gajcy Mateusz Kijowski

Prokuratura bada kolejne zawiadomienie ws. Kijowskiego

Prokuratura Okręgowa w Warszawie włączyła do już prowadzonego postępowania sprawdzającego zawiadomienie byłego skarbnika KOD, który twierdzi, że był nakłaniany do fałszowania faktur, mających potwierdzić zwrot pieniędzy przez firmę lidera ugrupowania Mateusza Kijowskiego. To kolejne zawiadomienie dot. Kijowskiego, które wpłynęło do prokuratury.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Komitet Obrony Demokracji Mateusz Kijowski