X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Mateusz Kijowski

Zmiany w Nowoczesnej. "Na nowo zapakowana stara płyta"

- Nowoczesna ogłosiła nowe otwarcie, a tymczasem dostaliśmy na nowo zapakowaną starą płytę Ryszarda Petru, który za każdym razem chciałby być świeżym towarem eksportowym polskiej polityki, Platformą 2.0, a jest po prostu Rysiem z Ucha Prezesa – powiedział w programie Punkt Widzenia Marcin Makowski z Wirtualnej Polski. Odniósł się także do Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Nowoczesna Ryszard Petru Platforma Obywatelska Katarzyna Lubnauer Grzegorz Schetyna PiS Mateusz Kijowski

"Nowoczesna nie płaciła za wejście na scenę KOD"

- Z tego co mi wiadomo nie doszło do spotkania liderów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej ws. omówienia wniosku o konstruktywne wotum nieufności dla rządu PiS – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 zastępca sekretarza generalnego Nowoczesnej Sławomir Potapowicz. Gość odniósł się w ten sposób do relacji Nowoczesnej i PO. Skomentował także artykułu Onetu, w którym dziennikarze pisali o ugrupowaniach, które miały płacić Mateuszowi Kijowskiemu za udział we wspólnych manifestacjach.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Nowoczesna Komitet Obrony Demokracji Mateusz Kijowski

Premier pisze do podejrzanego o spowodowanie wypadku

Sprawa 21-letniego kierowcy, oskarżonego o spowodowanie wypadku z udziałem kolumny rządowej, prokuratorskie zarzuty dla Mateusza Kijowskiego, lidera Komitetu Obrony Demokracji oraz wypowiedzi Donalda Trumpa, który oczekuje od Rosji zwrotu Krymu Ukrainie. To najważniejsze tematy, które komentowali goście Podsumowania Dnia w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Donald Trump USA Anna Zalewska reforma szkolnictwa Mateusz Kijowski Komitet Obrony Demokracji Krym Ukraina Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna wypadek Oświęcim Beata Szydło

Problemy KOD. "Lojalność nie może stać ponad prawem"

Piotr Chabora, były skarbnik Komitetu Obrony Demokracji, złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Jak dowiedział się Onet.pl, miał być nakłaniany do sfałszowania dokumentacji finansowej. Sytuację KOD komentowali w Debacie Dnia Andrzej Gajcy (portal Onet.pl), Edyta Hołdyńska (Do Rzeczy) i Artur Celiński (Res Publica).
Zobacz więcej na temat:  KOD Komitet Obrony Demokracji Andrzej Gajcy Mateusz Kijowski

Prokuratura bada kolejne zawiadomienie ws. Kijowskiego

Prokuratura Okręgowa w Warszawie włączyła do już prowadzonego postępowania sprawdzającego zawiadomienie byłego skarbnika KOD, który twierdzi, że był nakłaniany do fałszowania faktur, mających potwierdzić zwrot pieniędzy przez firmę lidera ugrupowania Mateusza Kijowskiego. To kolejne zawiadomienie dot. Kijowskiego, które wpłynęło do prokuratury.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Komitet Obrony Demokracji Mateusz Kijowski

Przegląd ministerstw, KOD, nowy szef PE i pożegnanie Obamy

Przegląd ministerstw, problemy lidera KOD-, nowy przewodniczący Parlamentu Europejskiego i ostatnia konferencja Baracka Obamy to wydarzenia, które komentowali w Polskim Radiu 24 Edyta Hołodyńska z Do Rzeczy, dr Jolanta Szymańska z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych i Michał Żakowski z Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  rząd Beaty Szydło Mateusz Kijowski Barack Obama Antonio Tajani Łukasz Sobolewski Michał Żakowski Parlament Europejski Komitet Obrony Demokracji Rosja

Apel opozycji? "Problemy wewnętrzne rozwiązujmy w kraju"

Gościem Polskiego Radia 24 była Andżelika Możdżanowska, posłanka Polskiego Stronnictwa Ludowego. Polityk na naszej antenie odniosła się m.in. do kwestii oświadczenia przygotowanego przez Platformę Obywatelską i Nowoczesną, które miało być "wspólnym apelem opozycji" ws. sytuacji w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Nowoczesna Kukiz'15 PSL Andżelika Możdżanowska Komitet Obrony Demokracji Mateusz Kijowski Rada Europy Parlament Europejski

KOD chce odejścia swojego lidera. "Ma dość tej twarzy"

Zarząd Komitetu Obrony Demokracji wezwał Mateusza Kijowskiego do rezygnacji z funkcji przewodniczącego. – To jest szekspirowski dramat KOD. Wyrósł przy liderze, który się skompromitował swoim wizerunkiem, człowieka niepoważnego, karykaturalnej postaci – mówił w audycji Punkt Widzenia Łukasz Adamski (W Sieci).
Zobacz więcej na temat:  polityka Mateusz Kijowski KOD Łukasz Adamski Władysław Frasyniuk Ryszard Petru Jarosław Kaczyński