X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Mateusz Kijowski

Dominik Tarczyński (PiS): Karanie Polski przez UE jest niemożliwe

- Karanie Polski przez Unię Europejską jest niemożliwe z kilku względów. Aby doszło do jakichkolwiek sankcji, muszą zgodzić się wszystkie kraje członkowskie, a takiej zgody nie będzie – powiedział w Rozmowie Politycznej Dominik Tarczyński z Prawa i Sprawiedliwości. Gość skomentował również zapowiadane przez Jarosława Kaczyńskiego zmiany w ordynacji wyborczej, a także działania KOD-u i jego lidera, Mateusza Kijowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Adrian Klarenbach Mateusz Kijowski

"Toczy się gra na kompromitację polskiego Sejmu"

Sejm ma wznowić w czwartek 34. posiedzenie, po przerwie ogłoszonej przez marszałka Marka Kuchcińskiego. Wcześniej zbiorą się prezydium Sejmu i Konwent Seniorów. Tymczasem posłowie Platformy kontynuują pobyt na sali plenarnej. O sytuacji w polskim parlamencie mówili w Debacie Poranka Witold Gadowski (tygodnik wSieci) i Tomasz Krzyżak (Rzeczpospolita).
Zobacz więcej na temat:  polityka Sejm protest sejm pr24 Witold Gadowski Platforma Obywatelska Ryszard Petru PiS Jarosław Kaczyński Grzegorz Schetyna Mateusz Kijowski

Podsumowanie Tygodnia: zamieszanie wokół opozycji

Zagraniczny wyjazd Ryszarda Petru podczas trwającego w Sejmie protestu Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej, a także problemy dotyczące transparentności finansów Komitetu Obrony Demokracji. O kłopotach opozycji w Podsumowaniu Tygodnia Polskiego Radia 24 mówili Wojciech Reszczyński (Polskie Radio), Tadeusz Płużański (Super Express), Aleksander Wierzejski (Telewizja Republika) i Michał Matys (Gazeta Wyborcza).
Zobacz więcej na temat:  Wojciech Reszczyński Ryszard Petru Mateusz Kijowski Platforma Obywatelska Komitet Obrony Demokracji Nowoczesna Polskie Radio 24 Joanna Schmidt

"Mateuszowi Kijowskiemu bardzo wiele wybaczano"

– Afera dotycząca Mateusza Kijowskiego w szerszym kontekście może odbić się na wizerunku całej opozycji – powiedziała Anita Gargas. W premierowej odsłonie audycji "Gorący temat dnia", wraz z Wojciechem Biedroniem z portalu wpolityce.pl i Marcinem Makowskim z tygodnika "Do Rzeczy", dziennikarka śledcza TVP 1 podsumowała najważniejsze wydarzenia na polskiej scenie politycznej mijającego tygodnia. 
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Kijowski KOD Sejm sejm pr24 Anita Gargas Andrzej Duda reforma szkolnictwa Platforma Obywatelska Nowoczesna