Polskie Radio
Section05
Mateusz Kijowski

Dominik Tarczyński (PiS): Karanie Polski przez UE jest niemożliwe

- Karanie Polski przez Unię Europejską jest niemożliwe z kilku względów. Aby doszło do jakichkolwiek sankcji, muszą zgodzić się wszystkie kraje członkowskie, a takiej zgody nie będzie – powiedział w Rozmowie Politycznej Dominik Tarczyński z Prawa i Sprawiedliwości. Gość skomentował również zapowiadane przez Jarosława Kaczyńskiego zmiany w ordynacji wyborczej, a także działania KOD-u i jego lidera, Mateusza Kijowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Adrian Klarenbach Mateusz Kijowski

"Toczy się gra na kompromitację polskiego Sejmu"

Sejm ma wznowić w czwartek 34. posiedzenie, po przerwie ogłoszonej przez marszałka Marka Kuchcińskiego. Wcześniej zbiorą się prezydium Sejmu i Konwent Seniorów. Tymczasem posłowie Platformy kontynuują pobyt na sali plenarnej. O sytuacji w polskim parlamencie mówili w Debacie Poranka Witold Gadowski (tygodnik wSieci) i Tomasz Krzyżak (Rzeczpospolita).
Zobacz więcej na temat:  polityka Sejm protest sejm pr24 Witold Gadowski Platforma Obywatelska Ryszard Petru PiS Jarosław Kaczyński Grzegorz Schetyna Mateusz Kijowski

"Mateuszowi Kijowskiemu bardzo wiele wybaczano"

– Afera dotycząca Mateusza Kijowskiego w szerszym kontekście może odbić się na wizerunku całej opozycji – powiedziała Anita Gargas. W premierowej odsłonie audycji "Gorący temat dnia", wraz z Wojciechem Biedroniem z portalu wpolityce.pl i Marcinem Makowskim z tygodnika "Do Rzeczy", dziennikarka śledcza TVP 1 podsumowała najważniejsze wydarzenia na polskiej scenie politycznej mijającego tygodnia. 
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Kijowski KOD Sejm sejm pr24 Anita Gargas Andrzej Duda reforma szkolnictwa Platforma Obywatelska Nowoczesna