Polskie Radio
Section05
Michał Rykowski

Ład medialny to sprawa najwyższej wagi – mówi Marek Markiewicz, pierwszy przewodniczący KRRiT

– Może to robić ustawodawca publiczny – odpowiedział w "Trójkowym komentarzu dnia" mec. Marek Markiewicz, były dziennikarz i pierwszy przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a obecnie adwokat, na pytanie o to, kto może zmieniać ład medialny w Polsce. – Ale trzeba powiedzieć, że ustawodawca już z góry zastrzegł, że to jest sprawa najwyższej wagi i dlatego do ładu medialnego powołał organ konstytucyjny, jakim była Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wpisana do konstytucji – dodał.
Zobacz więcej na temat:  media publiczne media KRRiT Marek Markiewicz Michał Rykowski Trójka

Prof. Michał Kleiber: musimy walczyć, aby demokracja wracała do swoich korzeni

– W tej chwili polityka wpływa nawet na zachowania organizacji aspirujących do dobrej opinii. To jest niezwykle niebezpieczne. Tak naprawdę nie może dalej być: musimy walczyć, aby demokracja wracała do swoich korzeni – mówił w radiowej Trójce prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny pisma "Wszystko co najważniejsze" oraz były prezes PAN.
Zobacz więcej na temat:  Hamas Izrael konflikt w Strefie Gazy atak terrorystyczny atak demokracja Michał Kleiber Michał Rykowski Trójka

Konflikt Izrael - Hamas - Gaza. Co się dzieje? Kto jest odpowiedzialny za konflikt?

Izrael cały czas bombarduje Gazę, co jest odpowiedzią na sobotnią masakrę cywilów, dokonaną przez fanatycznych bojowników z Hamasu. Kto może być odpowiedzialny za te wydarzenia? Czy za konfliktem Izrael-Hamas-Gaza może stać Rosja? - O tym w "Trójkowym komentarzu dnia" mówił Grzegorz Kuczyński, publicysta i ekspert do spraw wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Strefa Gazy Izrael Hamas Michał Rykowski