X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Muzeum Narodowe w Warszawie

„Znaki wolności…” – wystawa w Zamku Królewskim w Warszawie

W listopadzie, w Zamku Królewskim w Warszawie, otwarta zostanie wystawa wpisująca się w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. W Polskim Radiu 24 o ekspozycji „Znaki wolności. O trwaniu polskiej tożsamości narodowej” mówił prof. Wojciech Fałkowski, dyrektor Zamku Królewskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Muzeum Narodowe w Warszawie Ministerstwo Obrony Narodowej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wojciech Fałkowski Zamek Królewski Warszawa SZTUKA malarstwo

Paderewski – najsłynniejszy Polak, bożyszcze tłumów

- Obecnie nie zdajemy sobie sprawy, jak wielką gwiazdą był Paderewski. Kobiety marzyły o obięciu pukla jego włosów albo wyszywały sobie na pończochach fragmenty "Menueta", jego najsłynniejszego utworu. Jak się obecnie o tym czyta, na myśl przychodzą gwiazdy rocka albo pop - mówiła w Dwójce dr Magdalena Pinker, kuratorka wystawy "Paderewski".  
Zobacz więcej na temat:  Ignacy Jan Paderewski Muzeum Narodowe w Warszawie KULTURA wystawa niepodległość Paweł Siwek

Paderewski przez pryzmat rzeczy, którymi się otaczał

Obrazy, rysunki, zdjęcia i inne zabytki przekazane w darze przez Ignacego Jana Paderewskiego dla Muzeum Narodowego w Warszawie, ukazują niezwykłe zaangażowanie muzyka i męża stanu w propagowanie sprawy niepodległości Polski na całym świecie i późniejszą jego karierę polityczną - m.in. piastowanie funkcji premiera rządu odrodzonej Rzeczypospolitej. O wystawie "Paderewski" mówiła w audycji Utracone Odzyskane jej kuratorka dr Magdalena Pinker.
Zobacz więcej na temat:  Muzeum Narodowe w Warszawie Ignacy Jan Paderewski wystawa Magdalena Ogórek