Polskie Radio
Section05
Patryk Jaki

Sprawa kamienicy w stolicy. Przedstawiciele miasta wykluczeni

Komisja weryfikacyjna badała w środę sprawę zreprywatyzowanej w 2013 r. nieruchomości przy ul. Poznańskiej 14. Mieszkańcy wskazywali na znaczne pogorszenie swojej sytuacji po zwrocie i sprzedaży kamienicy. Komisja nałożyła grzywnę na prezydent Warszawy, wykluczeni z rozprawy zostali pełnomocnicy miasta.
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna Hanna Gronkiewicz-Waltz Sebastian Kaleta Patryk Jaki Warszawa POLSKA

Brutalny gwałt na Polce w Rimini. "Oni powinni wisieć"

– Zareagowałem emocjonalnie. Jestem przeciwnikiem tortur – mówił w Rozmowie Polskiego Radia 24 Patryk Jaki. Wiceminister sprawiedliwości, w reakcji na wydarzenia, do których doszło we włoskim Rimini – tam czterech mężczyzn, prawdopodobnie imigrantów z Afryki Północnej, zgwałciło Polkę, a jej męża pobiło – napisał na Facebooku: „dla tego konkretnego przepadku przywróciłbym również tortury”.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Jaki Ministerstwo Sprawiedliwości Włochy przestępczość kara śmierci POLSKA

"Komisja Weryfikacyjna przełamała imposybilizm III RP"

- Komisja zaczęła przełamywać coś, co nazywamy polskim imposybilizmem III RP, czyli takim opowiadaniem, że jak gdzieś powstał układ i coś ukradł w Polsce i legitymizowały to po drodze wszystkie instytucje od samorządów przez prokuratury po sądy, to już nic nie da się z tym zrobić - mówił w "Sygnałach dnia" Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Patryk Jaki Piotr Gociek Komisja Weryfikacyjna

Patryk Jaki odpowiada rzecznikowi prezydenta

- Partnerem do dyskusji dla mnie nie będą ludzie od PR - oznajmił wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. - Nie wypada, żeby wiceministrowie pouczali prezydenta - stwierdził wcześniej rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, odnosząc się do wygłoszonej przez Jakiego krytyki po zawetowaniu ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Patryk Jaki Krzysztof Łapiński Andrzej Duda Sąd Najwyższy krs