X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Patryk Jaki

Nowe zeznania ws. afery reprywatyzacyjnej

Zwrotem działki pod dawnym adresem Sienna 29 zajęła się dziś komisja weryfikacyjna. Zeznania złożyli: były warszawski radny Bartosz Dominiak oraz były wiceprezydent stolicy Jacek Wojciechowicz. Przed komisją po raz kolejny nie pojawiła się Hanna Gronkiewicz-Waltz, za co została ukarana grzywną w wysokości 3 tysięcy złotych.
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja Patryk Jaki Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz POLSKA Komisja Weryfikacyjna

"Skala nieprawidłowości przy reprywatyzacji gigantyczna"

– Z dotychczasowych prac komisji weryfikacyjnej wynika, że skala nieprawidłowości wokół reprywatyzacji była gigantyczna – mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Gierej z portalu mPolska24.pl. Komisja we wtorek zajmowała się kwestią zwrotu nieruchomości, której dawny adres to Sienna 29. Sprawę na naszej antenie komentował również Jan Śpiewak, aktywista miejski.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz reprywatyzacja Ministerstwo Sprawiedliwości Patryk Jaki Jan Śpiewak

Afera reprywatyzacyjna. Zeznawał były wiceprezydent Warszawy

- Ja z reprywatyzacją nie miałem nic wspólnego - mówił b. wiceprezydent stolicy Jacek Wojciechowicz. Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji bada sprawę działki przy Pałacu Kultury i Nauki na pl. Defilad (dawny adres - Sienna 29). Po raz czwarty przed komisją nie stawiła się prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna TRANSMISJA Patryk Jaki reprywatyzacja Warszawa mazowieckie

[TRANSMISJA] Komisja weryfikacyjna bada sprawę Siennej 29

Bartosz Dominiak oświadczył, że nie zajmował się sprawami reprywatyzacji. Były warszawski radny został wezwany na posiedzenie komisji, która zajmuje się zwrotem działki pod dawnym adresem Sienna 29 w Warszawie. Jacek Wojciechowicz, były wiceprezydent stoli, który również stawił się na wezwanie komisji, powiedział że nigdy nie słyszał o przypadkach dzikiej reprywatyzacji, także podczas spotkań zespołu koordynującego. Po raz czwarty na przesłuchanie nie stawiła się prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja Hanna Gronkiewicz-Waltz Warszawa Ministerstwo Sprawiedliwości Patryk Jaki

Komisja weryfikacyjna zbada sprawę Siennej 29

Komisja Weryfikacyjna zbada we wtorek zwrot działki pod dawnym adresem Sienna 29 w Warszawie. Rozprawa ma rozpocząć się  o godzinie 10-ej. Wśród wezwanych jest były wiceprezydent stolicy Jacek Wojciechowicz, który w Ratuszu odpowiadał między innymi za plany zagospodarowania przestrzennego. Przed komisję po raz kolejny wezwano też Hannę Gronkiewicz-Waltz. O planowanych przesłuchaniach i dotychczasowych ustaleniach w Polskim Radiu 24 mówił rzecznik komisji, Oliwer Kubicki.
Zobacz więcej na temat:  afera reprywatyzacyjna Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz Patryk Jaki

Ile Warszawa wydaje na pełnomocników ws. reprywatyzacji?

Pełnomocnicy po raz pierwszy reprezentowali prezydent Warszawy przed Komisją Weryfikacyjną w ubiegły czwartek. Wówczas Hanna Gronkiewicz-Waltz po raz kolejny się nie stawiła na rozprawie za co została ukarana grzywną. Przewodniczący komisji Patryk Jaki zwraca uwagę, że pełnomocnicy nie są pracownikami stołecznego Ratusza. Jego zdaniem władze stolicy powinny ujawnić, ile wynajęcie kancelarii prawnej kosztuje podatników.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna Warszawa pieniądze Hanna Gronkiewicz-Waltz Patryk Jaki POLSKA mazowieckie

„Prezydent Warszawy zmienia podejście do komisji weryfikacyjnej”

– Myślę, że Hanna Gronkiewicz-Waltz w którymś momencie pojawi się na posiedzeniu komisji weryfikacyjnej – przewidywał w Polskim Radiu 24 Andrzej Kaczkowski. Przedstawiciel stowarzyszenia „Miasto Jest Nasze” komentował na naszej antenie dotychczasowy przebieg prac komisji reprywatyzacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Hanna Gronkiewicz-Waltz afera reprywatyzacyjna Warszawa Ministerstwo Sprawiedliwości Patryk Jaki

Patryk Jaki: chcemy raz na zawsze rozliczyć złodziei

– Jest w Polsce grupa ludzi, którym zależy na wspólnocie narodowej, którzy chcą coś dobrego zrobić dla państwa – podkreślał w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Patryk Jaki. Wiceminister sprawiedliwości na naszej antenie mówił m.in. o pracy kierowanej przez siebie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja Patryk Jaki Komisja Weryfikacyjna Amber Gold Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz POLSKA

"Decyzje ws. Twardej 8 i 10 podjęto z naruszeniem prawa"

Komisja weryfikacyjna uchyliła w całości decyzję reprywatyzacyjną w sprawie działek przy Twardej 8 i 10. Przewodniczący komisji Patryk Jaki powiedział, że decyzja reprywatyzacyjna wydana przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz 25 czerwca 2014 roku została podjęta z naruszeniem prawa. Komisja zdecydowała o nadaniu postanowienia o uchyleniu decyzji reprywatyzacyjnej rygoru natychmiastowej wykonalności.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja Warszawa POLSKA Patryk Jaki

Komisja ds. reprywatyzacji. Zeznania pierwszych świadków

Przed 17:00 zakończyło się pierwsze merytoryczne posiedzenie komisji weryfikacyjnej, badającej nieprawidłowości przy reprywatyzacji w Warszawie. Komisja zajmowała się dziś nieruchomościami przy ulicy Twardej 8 i 10. Jako pierwszy przesłuchany został były pracownik stołecznego Biura Gospodarki Nieruchomościami Krzysztof Śledziewski, a po południu zeznawał były wicedyrektor Biura Jerzy Mrygoń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna Patryk Jaki Warszawa

Gronkiewicz-Waltz nie stawi się przed komisją weryfikacyjną

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że rano został złożony wniosek do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego z komisją weryfikacyjną. Jak podkreślała, nie ma możliwości, by Warszawa była stroną w komisji. Wystąpienie prezydent Warszawy komentował w Polskim Radiu 24 Stefan Sękowski, publicysta „Nowej Konfederacji” i „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna Hanna Gronkiewicz-Waltz reprywatyzacja Warszawa NSA Patryk Jaki

Obrady Komisji Weryfikacyjnej. Zeznaje kolejny świadek

Była naczelnik z Biura Gospodarki Nieruchomościami Gertruda Jakubczyk-Furman odmówiła składania zeznań przed komisją weryfikacyjną badającą stołeczną reprywatyzację. Komisja na pierwszym merytorycznym posiedzeniu rozpatruje dziś sprawy nieruchomości położonych przy ulicy Twardej 8 i 10. Obrady relacjonuje w Polskim Radiu 24 Ewa Wasążnik. 
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja Warszawa Patryk Jaki