Polskie Radio
Section05
Sebastian Kaleta

"Obiecywał złote góry, jest totalna klapa". Kaleta o rządach Trzaskowskiego w stolicy

Ciężko tutaj szukać sukcesów ponieważ jego prezydentura to pasmo porażek. Obiecywał złote góry warszawiakom a zakończyło się to totalną klapą - powiedział wiceminister sprawiedliwości i były radny miejski w Warszawie Sebastian Kaleta (SP), pytany o podsumowanie 4 lat rządów prezydenta Trzaskowskiego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski mazowieckie Warszawa Sebastian Kaleta

Wiceminister Kaleta: Tusk liczył na paliwo polityczne, aby wybielić się z prorosyjskości

- Donald Tusk stanął na grabie i uderzył się bardzo mocno w głowę, ponieważ, stosując tę samą metodę, można powiedzieć, że Marcin W. jest wiarygodnym świadkiem, kiedy obciąża PO - powiedział w studiu TVP info wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, odnosząc się do reakcji lidera PO na publikację "Newsweeka".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk PO afera taśmowa Sebastian Kaleta

Senat wybrał 30 ławników SN. "To najbardziej zatwardziali i wulgarni działacze KODu"

Senat wybrał 30 ławników Sądu Najwyższego. 26 z nich zostało zgłoszonych przez Komitet Obrony Demokracji. Osoby te w mediach społecznościowych prowadzą aktywną działalność, której celem jest wspieranie liderów PO czy Polski 2050. W ich wpisach znaleźć można również porównywania polityków partii rządzącej do nazistów czy rozpowszechnianie takich haseł, jak: "Wypier****" i "Jeb** PiS". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy Senat Sebastian Kaleta

"Zaliczyłeś solidną wtopę". Kaleta odpowiada łowcy fake newsów z TVN

"Przypisanie fałszu wypowiedziom Jarosława Kaczyńskiego w tym obszarze to kompromitacja z waszej strony" - napisał wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta w odpowiedzi na wpis Jana Kunerta z serwisu fact-checkingowego konkret24, który stwierdził, że prezes PiS myli się w sprawie ilości płci opisywanych w konstytucji. "Zaliczyłeś solidną wtopę" - dodał Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta społeczeństwo prawo konstytucja LGBT

Zapowiedź wiceszefa MS ws. projektu reformy sądów. Dokument zostanie poszerzony o komponent sędziów pokoju

Przedstawimy poprawiony projekt reformy sądów powszechnych, poszerzony o komponent sędziów pokoju. Planujemy dokończyć prace w ciągu kilkunastu najbliższych dni - zapowiedział wiceszef MS Sebastian Kaleta. Wyraził także nadzieję, że projekt zostanie poparty zarówno przez PiS, jak i Pawła Kukiza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Sebastian Kaleta Paweł Kukiz reforma sądownictwa

Atak na wolontariusza PiS. Zapadł prawomocny wyrok w sprawie

- Jestem usatysfakcjonowany tym wyrokiem. Myślę, że ten mężczyzna ma nauczkę na przyszłość - powiedział Damian Kowalczyk, radny dzielnicy Praga Południe i dyrektor biura poselskiego wiceministra Sebastiana Kalety, który w 2020 r. został agresywnie zaatakowany przez 44-letniego mężczyznę podczas zbierania podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo PiS Andrzej Duda Rafał Trzaskowski wybory w Polsce Sebastian Kaleta sądownictwo

NSA wydał wyrok ws. warszawskiej reprywatyzacji. Wiceszef resortu sprawiedliwości: to przełom

Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok dotyczący warszawskiej reprywatyzacji. NSA orzekł, że kupcy roszczeń nie byli stronami w postępowaniach i nie powinni byli odzyskiwać tą drogą nieruchomości. Wiceminister sprawiedliwości i szef komisji reprywatyzacyjnej, Sebastian Kaleta powiedział, że "jest to przełomowy wyrok", a "NSA stanął dzisiaj po stronie komisji".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Warszawa mazowieckie reprywatyzacja Sebastian Kaleta dzika reprywatyzacja kamienica

Instytucja sędziów pokoju. Wiceminister sprawiedliwości: nie blokujemy tego projektu

Wprowadzenie instytucji sędziów pokoju wg modelu, który proponuje Paweł Kukiz wymaga zmiany konstytucji - twierdzi wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta z Solidarnej Polski. Jak wyjaśnił, jego partia "nie jest żadnym blokującym", jednak sędziów pokoju nie można wprowadzić "w oderwaniu od planów reformy sądów powszechnych".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sądownictwo Paweł Kukiz Sebastian Kaleta Ministerstwo Sprawiedliwości reforma sądownictwa

Spór z UE wokół środków z KPO. Kaleta: KE dyskredytuje nasz kraj na arenie międzynarodowej

– Polska jest bezprawnie szykanowana, jesteśmy pozbawieni należnych nam funduszy, ale co gorsze Komisja Europejska fałszywymi zarzutami wobec Polski dyskredytuje nasz kraj na arenie międzynarodowej – mówił w "Trójkowym komentarzu dnia" wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Odniósł się w ten sposób do działań UE w sprawie środków z polskiego Krajowego Planu Odbudowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska Komisja Europejska Sebastian Kaleta Trójka Bartłomiej Graczak fundusze unijne

Warszawska reprywatyzacja. Kaleta o wyroku NSA: niebezpieczny sygnał i precedens

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku dotyczącym budynku na Lutosławskiego 9 orzekł, że Komisja Weryfikacyjna nie mogła stwierdzać naruszeń w zakresie problematyki czyszczenia kamienic w Warszawie - przekazał Sebastian Kaleta. Wiceminister sprawiedliwości i szef komisji podkreślił, że sąd "uczynił to wprost wbrew uchwalonej ku temu ustawie", co poskutkowało zanegowaniem wypłacania odszkodowań.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości Sebastian Kaleta sądownictwo sąd prawo reprywatyzacja

Projekt wydłużenia urlopu ojcowskiego. Kaleta: mężczyźni chcą partycypować w pierwszym okresie życia dziecka

- Gwarancja spokojnego zaopiekowania się rodziną w pierwszym okresie życia dziecka jest bardzo dobrą propozycją i dobrze, że o niej rozmawiamy i taką zamianę wprowadzamy - powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia Sebastian Kaleta. Wiceminister sprawiedliwości skomentował w ten sposób kwestię urlopu ojcowskiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA praca zatrudnienie rodzina urlop urlop macierzyński urlop wychowawczy ojcostwo społeczeństwo Bartłomiej Graczak Sebastian Kaleta dzieci

"Wstyd i potwarz dla wszystkich pokrzywdzonych reprywatyzacją". Kaleta o uhonorowaniu Gronkiewicz-Waltz

Przewodniczący komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, odnosząc się do decyzji rady miasta o nadaniu Honorowego Obywatelstwa Warszawy byłej prezydent miasta Hannie Gronkiewicz-Waltz przyznał, że jest to chichot losu i szampan dla tych, którzy przez lata bogacili się na warszawskiej reprywatyzacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta PiS Warszawa mazowieckie Hanna Gronkiewicz-Waltz

Odblokowanie środków z KPO. Sebastian Kaleta: to prawdziwy test dla KE

Uruchomienie środków z Krajowego Planu Odbudowy dla Polski będzie testem dla KE, który pokaże, czy jest ona w stanie dotrzymać zawartych umów - zaznaczył wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska w Unii Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy fundusze unijne fundusze europejskie Komisja Europejska polityka Ministerstwo Sprawiedliwości Sebastian Kaleta sądownictwo Sąd Najwyższy

tylko u nas Solidarna Polska chce sankcji na Gerharda Schroedera. "Położył nóż na gardle Europy"

Solidarna Polska chce, aby Gerhard Schroeder został objętymi unijnymi sankcjami. - Ta sprawa będzie wielkim testem dla, zarówno państwa niemieckiego, czy zgodzi się na to, żeby były kanclerz był objęty takimi sankcjami, ale również dla całej Unii Europejskiej, czy w nakładaniu tych sankcji jest poważna - mówi wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. 
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Władimir Putin Solidarna Polska Ukraina wojna na Ukrainie Sebastian Kaleta Rosja ŚWIAT

Solidarna Polska forsuje poprawki do zmian w SN. Terlecki: czekamy na pozytywny namysł

Sejm nie zajmie się w tym tygodniu projektem zmian w Sądzie Najwyższym. - Patrzymy na to z pewnym zniecierpliwieniem, choć czekamy na pozytywny namysł - w ten sposób szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki skomentował postawę polityków Solidarnej Polski, którzy nie chcą poprzeć przepisów zaproponowanych przez prezydenta. 
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy prezydent Sebastian Kaleta PiS Sejm Solidarna Polska