X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Sebastian Kaleta

Nieznani Znani 24: Sebastian Kaleta

- Polityka jest służbą publiczną i umożliwia zmianę rzeczywistości. Zawsze interesowało mnie to, co się wokół dzieje włączając w to politykę. Osobowość jest istotna i myślę, że w moim przypadku zainteresowanie sprawami publicznymi i angażowanie się w różne formy wolontariatu okazały się być drogą do polityki - mówił w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta, członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Sebastian Kaleta

Sebastian Kaleta: PO nie szanuje reguł demokracji

– Rafał Trzaskowski jest tak otwarty na rozmowy, że po raz pierwszy przyszedł na sesję Rady Miasta i nie pozwolił na to, by ktokolwiek poza nim zabrał głos – powiedział Sebastian Kaleta, radny m.st. Warszawy z Prawa i Sprawiedliwości. Odniósł się w ten sposób do wydarzeń, do jakich doszło w trakcie czwartkowej sesji Rady Miasta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sebastian Kaleta Warszawa użytkowanie wieczyste użytkowanie wieczyste - bonifikaty nieruchomości Rafał Trzaskowski polityka

Sebastian Kaleta: boję się, że PO zlikwiduje 500 plus

- Mówiliśmy podczas kampanii wyborczej, że Rafał Trzaskowski jest kompletnie niewiarygodnym człowiekiem - powiedział w audycji 24 Pytania - Rozmowa Poranka Sebastian Kaleta, wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji i warszawski radny. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sebastian Kaleta Komisja Weryfikacyjna Warszawa polityka Sąd Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości UE użytkowanie wieczyste - bonifikaty

PSL największym przegranym wyborów samorządowych?

– PSL, który rządzi z PO większością sejmików nieprzerwanie od 2006 roku, teraz ponosi klęskę – ocenił w "Pulsie Trójki" Sebastian Kaleta, radny Prawa i Sprawiedliwości. O wyniku wyborów samorządowych mówił też Jan Grabiec, poseł Platformy Obywatelskiej, który potwierdził, że "PSL będzie strategicznym partnerem KO". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Jan Grabiec Sebastian Kaleta Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość wybory samorządowe 2018

Rabiej neguje raport ws. reprywatyzacji. Mamy odpowiedź Kalety

- Nie wiem kto jest autorem tego raportu. Na pewno nie Komisja Weryfikacyjna - mówił o raporcie KW jej członek Paweł Rabiej na antenie Jedynki. - Raport na zlecenie przewodniczącego przygotował Departament Prawa Administracyjnego MS (...) Pan minister Rabiej nigdy nie interesował się powstawaniem tego raportu, mimo że przewodniczący Jaki publicznie informował, że jest opracowywany - stwierdził w rozmowie z PolskieRadio24.pl Sebastian Kaleta, wiceprzewodniczący Komisji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Rabiej Sebastian Kaleta Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja

Warszawa i Kraków. Kulisy afery reprywatyzacyjnej

- Informacje o możliwych wątpliwościach ws. reprywatyzacji trafiały do służb. Rodzi się pytanie, dlaczego służby nie podjęły odpowiednich działań - powiedział w audycji Nisztor Pyta Sebastian Kaleta, wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. W Polskim Radiu 24 o aferze reprywatyzacyjnej mówił również Wojciech Dudziński, audytor śledczy. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reprywatyzacja afera reprywatyzacyjna Warszawa Sebastian Kaleta

Sebastian Kaleta o działaniach komisji weryfikacyjnej

- Pan Massalski był od "papierów", a pan Kobylarz od "bezpośredniego" kontaktu z mieszkańcami - mówił w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta, wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Współpracownicy nazywanego "handlarzem roszczeń" Marka M. - Kamil Kobylarz i Hubert  Massalski - podkreślali podczas rozprawy komisji weryfikacyjnej, że nie byli "czyścicielami kamienic". Ten pierwszy za odmawianie odpowiedzi na pytania został ukarany grzywnami na kwotę 40 tys. złotych. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Komisja Weryfikacyjna Sebastian Kaleta

Spór o SN. O tym wyroku TK opozycja wolałaby zapomnieć

Nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym, zakładająca przejście w stan spoczynku sędziów, którzy ukończyli 65. rok życia i nie złożyli oświadczenia do prezydenta o chęci kontynuowania pracy, wywołała spore kontrowersje. Opozycja twierdzi bowiem, że skracanie kadencji pierwszej prezes SN jest niekonstytucyjne. Jednak podobne przypadki skracania bądź wdłużania kadencji sędziów miały miejsce przed rządami PiS. W 1998 r. Trybunał Konstytucyjny uznał, że takie działanie jest zgodne z prawem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy konstytucja Sebastian Kaleta Małgorzata Gersdorf TYLKO U NAS

Zmiany w ustawie o IPN. "Przepis karny nie był kluczowy"

Do Sejmu wpłynął projekt zmian w ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej. Rząd chce wycofać się z przepisów karnych, które znajdują się w dokumencie. – Należy to odbierać jako racjonalne działanie, które ma wyciszyć szum wokół ustawy o IPN – powiedział w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Sebastian Kaleta, prawnik, wiceszef komisji weryfikacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna Sebastian Kaleta Instytut Pamięci Narodowej Izrael Polityka zagraniczna Polski polityka historyczna