Polskie Radio
Section05
Sebastian Kaleta

Z 77 obietnic nie spełnił 72. Strona "Trzaskowski Watch" rozlicza prezydenta Warszawy

Rafał Trzaskowski nie dotrzymał 72 z 77 obietnic, jakie złożył podczas kampanii przed wyborami samorządowymi w 2018 r. - ogłosił europoseł Patryk Jaki (Solidarna Polska). Polityk wznowił działanie strony, która rozlicza włodarza Warszawy z realizacji jego przedwyborczych zapowiedzi.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie 2020 polityka Warszawa regiony mazowieckie Patryk Jaki Sebastian Kaleta POLSKA

Sebastian Kaleta: opozycja boi się wyborów i próbuje zdobyć władzę bez poparcia Polaków

- Wymyślona konstrukcja jest absurdalna. Widzimy, że opozycja boi się wyborów i szuka jakiejkolwiek ścieżki, by spróbować zdobyć władzę bez poparcia Polaków - mówił wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, odnosząc się do propozycji przejęcia obowiązków prezydenta przez marszałka Senatu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sebastian Kaleta Stanisław Janecki wybory prezydenckie 2020

"Straszył zainfekowanymi kopertami, a sam je rozsyłał". Kaleta o działaniach Trzaskowskiego

- Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski straszył zainfekowanymi kopertami, a jednocześnie ochoczo je po Warszawie rozsyłał - ocenił wiceszef MS Sebastian Kaleta, odnosząc się do informacji stołecznego ratusza, zgodnie z którymi w ciągu miesiąca epidemii wysłano do warszawiaków ponad 80 tys. pism.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rafał Trzaskowski Sebastian Kaleta wybory prezydenckie 2020

"Suwerenna decyzja prezydenta, której nie można podważać". Kaleta o wyborze I Prezesa SN

- Wybór I Prezesa Sądu Najwyższego niektórym się nie spodobał, bo nie podoba się im osoba prezydenta Andrzeja Dudy. Opozycja wolałaby widzieć na jego miejscu Bronisława Komorowskiego - powiedział Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości. - Kompetencja prezydenta wynika z konstytucji - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Adrian Klarenbach Sebastian Kaleta Ministerstwo Sprawiedliwości Sąd Najwyższy Andrzej Duda sądownictwo sąd

Niespełnione obietnice prezydenta Warszawy. Kaleta punktuje Trzaskowskiego

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta rozlicza prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego z obietnic wyborczych. Podczas transmisji na portalu społecznościowym wiceminister wymieniał niezrealizowane deklaracje prezydenta stolicy składane podczas kampanii wyborczej. Jak mówił Sebastian Kaleta, obietnic było 250, dotyczyły wielu dziedzin, między innymi programów społecznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta Rafał Trzaskowski Warszawa

Sebastian Kaleta o działaniach opozycji: torpedowanie praw wyborczych Polaków

- Są podstawy prawne, by czynić przygotowania do wyborów. Pomimo przygotowań nie wiemy, w jaki sposób wybory się odbędą, nad czym ubolewam. Polacy zasługują na to, by korzystać z prawa wyborczego i z odpowiednim wyprzedzeniem wiedzieć, jak głosowanie będzie wyglądało - mówił w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość wybory prezydenckie 2020 Sebastian Kaleta Senat

"Newsweek" pisze o "posłańcach śmierci". Kaleta: jak prenumerujecie gazetę?

"Newsweek" nazywa pracowników Poczty Polskiej "posłańcami śmierci" w czasie epidemii koronawirusa, mimo iż, jak zapewniają eksperci, ryzyko przeniesienia wirusa na papierze jest minimalne. W ocenie wiceministra sprawiedliwości Sebastiana Kalety takie działania gazety to hipokryzja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA głosowanie korespondencyjne Poczta Polska wybory prezydenckie 2020 Sebastian Kaleta tomasz lis polityka

"Oczywiste naruszenie prawa". Kaleta o odmowie przekazania poczcie spisu wyborców

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta wskazuje, że obowiązek przekazania list wyborców wprost wynika z ustawy, a sprzeciw samorządowców jest bezprawny i podyktowany interesem politycznym. Władze niektórych polskich miast zapowiadają nieprzekazanie Poczcie Polskiej danych rejestru wyborców. - To działanie polityczne - komentuje Kaleta w rozmowie z portalem wPolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 głosowanie korespondencyjne Poczta Polska Sebastian Kaleta

Kaleta: TK krok po kroku porządkuje chaos, który chciał wprowadzić "stary skład" SN

- Trybunał Konstytucyjny krok po kroku porządkuje chaos, który chciał wprowadzić "stary skład" Sądu Najwyższego - uważa wiceszef MS Sebastian Kaleta. Jego zdaniem "ostatnim akordem" sporu wokół sądownictwa będzie rozstrzygnięcie przez TK kwestii kompetencji UE do ingerencji w polski wymiar sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny Sąd Najwyższy prawo sądownictwo reforma sądownictwa Sebastian Kaleta POLSKA

Kaleta o decyzji TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej: to akcja polityczna przeciwko Polsce

– Unia Europejska, w tym TSUE, nie posiada kompetencji do wstrzymywania możliwości działania organów konstytucyjnych państwa członkowskiego – podkreślił w w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, komentując środowy wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości UE

"Sędziowie TSUE są oderwani od rzeczywistości". Michał Wójcik o decyzji ws. Izby Dyscyplinarnej

"Dziś walczymy o życie i zdrowie ludzi. To jest dla nas najważniejsze! Sędziowie Trybunału Sprawiedliwości UE są niestety oderwani od rzeczywistości" - napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Michał Wójcik Sebastian Kaleta Piotr Müller reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Trybunał Konstytucyjny