Polskie Radio
Section05
Sebastian Kaleta

Strefa Czystego Transportu w Warszawie. Sebastian Kaleta: ideologia wpisana w rozwiązania biznesowe

Strefa Czystego Transportu to ideologia wpisana w rozwiązania biznesowe - ocenił poseł SP i sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Sebastian Kaleta. W czwartek na sesji radni Warszawy mają głosować w sprawie wprowadzenia w stolicy SCT, w której będzie obowiązywało ograniczenie w ruchu samochodów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Mazowsze regiony samochody mazowieckie Sebastian Kaleta

Niemieckie firmy wiatrakowe zwolnione z podatku. Kaleta: mowa o niemal 300 mln zł

Politycy Prawa i Sprawiedliwości krytykują projekt noweli ustawy dotyczący wsparcia odbiorców energii złożony przez posłów KO i Polski 2050. "Koalicja Tuska chce dowalić nadzwyczajnym podatkiem Orlenowi, jednocześnie zwalniając niemieckie firmy wiatrakowe. Mowa o zwolnieniu w kwocie niemal 300 mln zł" - zaalarmował na platformie X poseł Sebastian Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta Janusz Cieszyński Prawo i Sprawiedliwość OZE odnawialne źródła energii energetyka GOSPODARKA

Wiceminister sprawiedliwości o ustawie dot. odbiorców energii: realizuje interesy lobby wiatrakowego

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, odnosząc się do złożonego przez grupę posłów Polski 2050-TD projektu nowelizacji ustawy dot. wsparcia odbiorców energii, powiedział, że "to jest projekt, który w sposób skrajny realizuje interesy lobby wiatrakowego". - Musi zostać zatrzymany, jeśli nie w Sejmie, to wetem prezydenta - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wiatr energia elektryczna energia Sebastian Kaleta polityka

"Nie pozwolimy na to". Kaleta zapowiada stanowczy sprzeciw wobec zmian traktatów UE

- Tu jest mowa o suwerenności Polski. Ja sobie nie wyobrażam, żeby o polskiej armii, o tym, jak mamy się bronić, decydowali Niemcy czy Francuzi. Nie pozwolimy na to - powiedział wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta pytany o propozycje zmian w unijnych traktatach zaakceptowane przez Parlament Europejski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Sebastian Kaleta Europa Parlament Europejski

Karpiński z aresztu trafił do Brukseli. Politycy Suwerennej Polski: decyzja Hołowni jest skandaliczna

Posłowie Suwerennej Polski skrytykowali podczas briefingu prasowego w parlamencie postanowienie marszałka Sejmu o objęciu mandatu europosła przez Włodzimierza Karpińskiego. Rzecznik partii Jacek Ozdoba stwierdził, że decyzja Szymona Hołowni jest skandaliczna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta Marszałek Sejmu Szymon Hołownia Włodzimierz Karpiński Parlament Europejski Ministerstwo Sprawiedliwości

Podejrzany o korupcję Karpiński na wolności. Zdecydował Hołownia. Kaleta: wygrał partyjny interes

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta skomentował w mediach społecznościowych wyjście na wolność Władysława Karpińskiego podejrzanego o korupcję. - Marszałek Sejmu nie musiał automatycznie podejmować decyzji w tej sprawie - stwierdził. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta Marszałek Sejmu Szymon Hołownia Włodzimierz Karpiński Parlament Europejski Ministerstwo Sprawiedliwości

"W PE przegłosowano dokument, który wprost proponuje likwidację prawa weta". Kaleta ostrzega przed kolejnymi krokami

- W Komisji Spraw Konstytucyjnych (AFCO) w PE przegłosowano przygotowany dokument, który wprost proponuje likwidację prawa weta i oddanie UE kolejnych kompetencji, takich jak obronność, polityka zagraniczna, energetyka i innych - podsumował środowe głosowanie Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości. - W niedługim czasie należy spodziewać się przystąpienia do kolejnych kroków tej procedury - dodał.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Sebastian Kaleta POLSKA polityka

PR24 "Głos oddany na opozycję to głos na przymusową relokację migrantów". Kaleta o pakcie migracyjnym

- Donald Tusk przyznał, że finalnie zgodziłby się na pakt migracyjny. Opozycja próbuje mamić Polaków tym, że ten pakt jest "solidarnością", że nie jest to obligatoryjne. Fakty są takie, że jeśli pakt wszedłby w życie, każdego roku KE decydowałaby, ile mamy przyjąć nielegalnych migrantów - mówił w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta (Suwerenna Polska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka kryzys migracyjny 2023 imigranci w Europie Sebastian Kaleta Piotr Nisztor

Tragiczny wypadek na A1. Sebastian M. zatrzymany. Kaleta: służby i dyplomacja zadziałały błyskawicznie

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta skomentował w środę szybkie zatrzymanie Sebastiana M. - Były to błyskawiczne działania osobiste ministra Ziobro i Rau. Współpracowały ze sobą służby, prokuratura i dyplomacja, żeby jak najszybciej ująć podejrzanego. A dzięki temu, że niedawno zawarliśmy umowę z Emiratami Arabskimi, która jest dziełem Ministerstwa Sprawiedliwości, udało się szybko zadziałać - powiedział Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta Zbigniew Ziobro Zbigniew Rau prokuratura MSZ służby i bezpieczeństwo

"Ukraińcy nie współpracują". Sebastian Kaleta o śledztwie dot. wybuchu w Przewodowie

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta powiedział, że "Polska ustaliła skąd ta rakieta przyleciała, która armia ją wystrzeliła, ale do dalszych ustaleń potrzebna jest współpraca z Ukrainą. Ukraińcy nie współpracują w tym śledztwie". - To może być decyzja polityczna państwa ukraińskiego - dodał.
Zobacz więcej na temat:  wybuch w Przewodowie wojna na Ukrainie Sebastian Kaleta rakieta POLSKA służby i bezpieczeństwo

Wiceminister sprawiedliwości: 100 projektów Trzaskowskiego jest przyznaniem się do porażki

- Miało być zielono - jest betonowo. Miały być 2 mln drzew - jest o wiele mniej. Tak jest w wielu innych sprawach, które Rafał Trzaskowski promuje w swojej kampanii dezinformacyjnej. 100 projektów Trzaskowskiego to jego przyznanie się do porażki w Warszawie - powiedział wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości Sebastian Kaleta Rafał Trzaskowski