Polskie Radio
Section05
Piotr Metz

Boba Dylana opowieści o sobie. Album "Rough And Rowdy Ways"

Premiera nowego albumu 79-letniego Boba Dylana miała miejsce 19 czerwca. To pierwszy album artysty z nową muzyką po ośmioletniej przerwie. – Jest to piękna, dopracowana płyta. Już w pierwszym utworze opowiada głównie o sobie, a tym razem opowiada inaczej, niż w sposób, do jakiego przyzwyczaił nas w ostatnich latach – powiedział Piotr Metz.
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA muzyka hp Piotr Metz Bob Dylan album

Koncert Mikromusic w Porcie Kultury!

4 lipca 2020 roku w Porcie Kultury zagrał zespół Mikromusic w składzie Acoustic Trio. Był to finałowy występ pierwszego cyklu koncertów na tej scenie. Wydarzenie transmitowane było na antenie Trójki oraz na naszym profilu na Facebooku. Między 6 czerwca a 4 lipca w Porcie Kultury wystąpili: zespół Tęskno, Tomasz Makowiecki, duet Bisz/Radex, Misia Furtak z zespołem oraz Mikromusic.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Metz Narodowe Centrum Kultury Mikromusic

Rock’n’roll – historia powszechna: rok 1961

W 1961 roku urodził się 30-miliony obywatel Polski, swoją premierę miał film "Rozstanie" Wojciecha Jerzego Hasa, w Stoczni Gdańskiej wybuchł pożar na statku MS Maria Konopnicka, a Stany Zjednoczone zerwały stosunki dyplomatyczne z Kubą. W muzyce też działo się niemało – Chubby Checker zaśpiewał (i zatańczył)  "Let's Twist Again", Neil Sedaka wydał piosenkę "Happy Birthday Sweet Sixteen", a The Tokens utwór "The Lions Sleeps Tonight".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Metz rock and roll

Warsaw Summer Jazz Days​ – festiwal, który kombinuje

– Intencją festiwalu jest pomoc muzykom, bo nadszedł ciężki czas. Staramy się pokazać, że festiwal ma siłę i żyje – mówił w Trójce Mariusz Adamiak, dyrektor festiwalu Warsaw Summer Jazz Days​. Z jego zapowiedzi wynika, że wydarzenie nie tylko się odbędzie, ale jego organizatorzy nieźle się nakombinowali, by była to jedna z najbarwniejszych edycji w historii.
Zobacz więcej na temat:  Trójka W tonacji Trójki - Piotr Metz Piotr Metz MUZYKA muzyka hp Jazz Mariusz Adamiak

Rock’n’roll – historia powszechna: rok 1960

Polska Rzeczpospolita Ludowa hucznie świętuje 550. rocznicę Bitwy pod Grunwaldem, powstają m.in. "Krzyżacy" i "Zezowate szczęście", nasi rodacy na igrzyskach w Rzymie pokazują światu, kto rządzi w boksie i trójskoku. Nad terytorium ZSRR zostaje zestrzelony samolot U-2, a w Stanach Zjednoczonych do władzy dochodzi John F. Kennedy. Do cywila z kolei wychodzi Elvis Presley i nagrywa piosenkę "It's Now or Never", z którą konkurują m.in. "Only the Lonely" Roya Orbisona czy "Poetry in Motion" Johnny'ego Tilletsona. A to nie jedyne hity początku tej dekady…
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Metz rock and roll