Polskie Radio
Section05
Porozumienie Jarosława Gowina

"Relacje między ludźmi nie pozostają bez znaczenia". Ziobro o odejściu Gowina ze Zjednoczonej Prawicy

- Przyczyna tego ciągu wydarzeń, który doprowadził do wyjścia Jarosława Gowina ze Zjednoczonej Prawicy, tkwiła w zasadniczych różnicach programowych, które formułował Jarosław Gowin, jako prezes Porozumienia - mówił w Programie 1 Polskiego Radia, minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Jarosław Gowin polityka Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina

SONDAŻ Zjednoczona Prawica liderem z dużą przewagą nad Koalicją Obywatelską. Jest nowy sondaż

Jak wynika z najnowszego badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, niemal wszystkie ugrupowania polityczne zachowały swój stan posiadania w porównaniu z badaniem z poprzedniego tygodnia. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę 29 sierpnia, 33 proc. poparcia utrzymałaby koalicja rządząca, a główna koalicja opozycyjna 26 proc.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sondaż zjednoczona prawica koalicja obywatelska PSL Kukiz'15 Konfederacja Porozumienie Jarosława Gowina Szymon Hołownia lewica Sejm

"Próba urealnienia poparcia". Prof. Reginia-Zacharski o polityce Gowina

- Główną motywacją jest chęć przygotowania się do wyborów, niezależnie od tego, czy odbędą się w 2023 r., czy też dojdzie do skrócenia kadencji sejmu - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski (Uniwersytet Łódzki), komentując politykę Jarosława Gowina i jego ugrupowania. 
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Gowin Porozumienie Jarosława Gowina POLSKA Polskie Radio 24 polityka Sejm Piotr Wąż

W Sejmie zawiązał się Zespół Parlamentarny "Polska OdNowa". Tworzą go byli posłowie Porozumienia

W Sejmie zawiązał się Zespół Parlamentarny ds. Bezpieczeństwa i Rozwoju "Polska OdNowa" - poinformował poseł Marcin Ociepa. W pięcioosobowym zespole są posłowie związani poprzednio z Porozumieniem, którzy pozostali w klubie PiS i Andrzej Gut-Mostowy, który nie zdecydował jeszcze ws. przynależności parlamentarnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm Porozumienie Jarosława Gowina Prawo i Sprawiedliwość

Bochenek: można poprosić Gowina o zwrot mandatu. Gdyby nie startował z listy PiS, nie byłoby go w Sejmie

- Jarosław Gowin startował z listy Prawa i Sprawiedliwości. Dziś można go poprosić, aby zwrócił mandat. Gdyby nie startował z naszej listy, pewnie nie byłoby go w ogóle w parlamencie. Jako wicepremier w Krakowie osiągnął mizerny wynik kilkunastu tysięcy głosów - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Rafał Bochenek. 
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 POLSKA polityka Jarosław Gowin zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina

Dr Tomasz Żukowski: Siły obu obozów są zbliżone. Stawką w zbliżającym się politycznym starciu będzie Polski Ład

- Niezwykle ważnym testem tego, co czeka nas dalej w Sejmie, będą głosowania nad ustawami Polskiego Ładu, przede wszystkim tymi dotyczącymi podatków - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polski Ład Sejm Porozumienie Jarosława Gowina Jarosław Gowin Prawo i Sprawiedliwość