X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Karol Gac

Politolog: dzieci wychowuje rodzina, a nie mniejszości

- Rodzina odpowiada za wychowanie własnych dzieci, a nie jakieś związki homoseksualne. Jest też niedopuszczalne, żeby szkoła, która ma wspomagać rodziców, kreowała alternatywne i nieakceptowane przez nich wzorce - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Zaleśny z Instytutu Nauk Politycznych UW. Podczas konwencji partii prezes PiS oświadczył, że jego ugrupowanie jest przeciwko warszawskiej karcie LGBT+ i nie zgodzi się na małżeństwa jednopłciowe oraz adopcję przez nie dzieci. Do tematu odnieśli się również publicyści: Karol Gac (DoRzeczy) oraz Grzegorz Osiecki (DGP).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA deklaracja LGBT+ Rafał Trzaskowski konwencja PiS w Katowicach PiS Prawo i Sprawiedliwość Karol Gac Grzegorz Osiecki Samuel Pereira

Publicyści: rząd spełnił wiele postulatów "Solidarności"

- Na linii rząd - "Solidarność" jest sporo kwestii zapalnych, ale do protestów nie dojdzie - uważa Karol Gac z portalu dorzeczy.pl. Publicysta Jarosław Włodarczyk uważa z kolei, że "rząd nie bardzo ma jak pójść na dalsze ustępstwa socjalne związkowców, bo w tym obszarze i tak robi już wiele". Obaj panowie dyskutowali w audycji "Debata dnia" w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Solidarność Karol Gac Gdańsk górnictwo związki zawodowe Elżbieta Rafalska

Przesłuchania kandydatów na sędziów SN. Komentarze

- Transparentność powinna być kluczowa. Widzimy tutaj, że tak nie jest - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Karol Gac. Publicysta portalu dorzeczy.pl oceniał przesłuchania kandydatów do Sądu Najwyższego i kwestię ich jawności. Naszym gościem była również prof. Anna Łabno z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.
Zobacz więcej na temat:  Karol Gac Jakub Kukla Sąd Najwyższy Rafał Trzaskowski Patryk Jaki reforma sądownictwa Polskie Radio 24

Decyzja senatu ws. referendum. "Entuzjazm prezydenta gasł"

- Inicjatywa była chybiona i chyba sam prezydent to dostrzegał - mówił o prezydenckiej propozycji referendum Karol Gac w audycji "Tydzień kontra tydzień" w Jedynce. Goście Henryka Szrubarza komentowali też inne ważne wydarzenia w polskiej polityce w ostatnich dniach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Henryk Szrubarz Karol Gac Marcin Piasecki Tydzień Kontra Tydzień referendum Senat wybory do Parlamentu Europejskiego reforma sądownictwa Powstanie Warszawskie

Publicysta: referendum to bardzo drogi sondaż

- Myślę, że większości stron sporu politycznego obecna konstytucja odpowiada (...). Każdy może ją interpretować po swojemu - mówił w Podsumowaniu Tygodnia Samuel Pereira. Szef portalu TVP Info w ten sposób odniósł się do kwestii złożenia przez prezydenta Andrzeja Dudę do Senatu wniosku o przeprowadzenie referendum ws. ustawy zasadniczej. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli również Karol Gac z "Do Rzeczy" i Stefan Sękowski z "Nowej Konfederacji". 
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 referendum konstytucja prezydent Andrzej Duda Krzysztof Kossowski Samuel Pereira Karol Gac

Alfie Evans nie żyje. Publicyści o walce rodziców chłopca

W szpitalu w Liverpoolu zmarł niespełna dwuletni Alfie Evans. W Podsumowaniu Tygodnia Polskiego Radia 24 o sprawie – sądowej batalii rodziców dziecka o możliwość jego wyjazdu do włoskiej kliniki – mówili Michał Wróblewski z „Wirtualnej Polski”, Samuel Pereira z portalu „TVP Info” i Karol Gac z portalu „Do Rzeczy”. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Alfie Evans Samuel Pereira Krzysztof Kossowski Karol Gac Wielka Brytania dzieci choroba

Protest w Sejmie. "Dramat rodziców osób niepełnosprawnych"

„Sejm pracuje według ustalonego harmonogramu, więc nie będzie dodatkowego posiedzenia. Rządowy projekt wymaga starannego opracowania” – poinformował na Twitterze wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Odniósł się w ten sposób do jednego z postulatów protestujących w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych. O proteście rozmawiali w Debacie Dnia Michał Kolanko (Rzeczpospolita) i Karol Gac (DoRzeczy.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 protest Sejm niepełnosprawni niepełnosprawność Michał Kolanko Karol Gac Mateusz Morawiecki

"PiS dobrze zobaczył, że Polacy nie lubią dzielenia"

Premier zapowiada podczas konwencję PiS w Warszawie tzw. „piątkę Morawieckiego”. To pakiet pięciu zmian przewidujący między innymi - obniżkę składki ZUS i podatku CIT, a także wsparcie dla uczniów, fundusz budowy dróg lokalnych i ułatwienia dla seniorów i osób niepełnosprawnych. O konwencji PiS mówili w audycji Debata Dnia Michał Wróblewski (publicysta), Kraol Gac (portal Dorzeczy.pl) i prof. Antoni Kamiński (Instytut Studiów Politycznych PAN).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Platforma Obywatelska Karol Gac Antoni Kamiński Jerzy Jachowicz ZUS cit Mateusz Morawiecki

"Problem antysemityzmu w Polsce jest wydumany"

„Nasza wspólna obecność w tym miejscu jest znakiem i dowodem zwycięstwa życia nad śmiercią, zwycięstwa pamięci nad kłamstwem i zapomnieniem” - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda, który wraz z prezydentem Izraela Reuvenem Riwlinem wziął udział w Marszu Żywych w Oświęcimiu. O Marszu Żywych mówili w audycji Debata Dnia Jarosław Włodarczyk (Press Club Polska) i Karol Gac (portal Dorzeczy.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Holokaust Andrzej Duda prezydent Izrael Oświęcim Karol Gac II wojna światowa Niemcy Żydzi antysemityzm

„Patrioty są dopiero początkiem uszczelniania polskiego nieba”

Polska podpisała umowę na dostawę amerykańskiego systemu Patriot, w ramach programu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej „Wisła”. Dwie z ośmiu baterii Patriot trafią do armii w 2022 roku za kwotę 4,75 mld dolarów. O umowie na zakup Patriotów mówili w audycji Debata Poranka Karol Gac (portal Dorzeczy.pl), Sebastian Gajewski (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego) i Jakub Pacan („Tygodnik Solidarność”).
Zobacz więcej na temat:  Patriot USA NATO armia wojsko Karol Gac Sebastian Gajewski

"Brak podstaw do dalszego przetrzymywania wraku Tu-154"

Szef MSZ Jacek Czaputowicz na środowym spotkaniu z ambasadorem Rosji Siergiejem Andriejewem oświadczył, że nie widzi podstaw do dalszego przetrzymywania przez stronę rosyjską wraku samolotu rządowego, który rozbił się pod Smoleńskiem i oczekuje jego zwrotu - poinformował resort dyplomacji. O sprawie mówili w audycji Debata Dnia Karol Gac (portal DoRzeczy.pl) i Mikołaj Wójcik („Fakt”).
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska Rosja Lech Kaczyński Jacek Czaputowicz MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych katastrofa w Smoleńsku Mikołaj Wójcik Karol Gac