Polskie Radio
Section05
PSL-Koalicja Polska

Marek Sawicki: zrodził się mit wspólnej opozycji i jedności

Na antenie Programu 3 Polskiego Radia poseł PSL Marek Sawicki pytany był o to, czy w opozycji mamy do czynienia z kryzysem. Jak ocenił "zrodził się mit wspólnej opozycji i jedności". - Jeżeli opozycja pójdzie do jednego worka i zawiąże się kokardkę, to powstanie coś co wyniszczy Polskę - mówił poseł PSL. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Bartłomiej Graczak POLSKA polityka opozycja Marek Sawicki PSL PSL-Koalicja Polska

Skandaliczne słowa Sikorskiego. Raś tłumaczy i pogrąża europosła PO

Ireneusz Raś z Koalicji Polskiej zaprzeczył w Polskim Radiu 24, by istniały plany rozbioru Ukrainy. Takie zarzuty wobec polskiego rządu przedstawił w rozmowie z Radiem Zet Radosław Sikorski. - Odkąd jestem w parlamencie, nie słyszałem, aby jakiekolwiek rozmowy w tym kontekście były prowadzone - mówił Raś. Ponadto dodał, że podobne sugestie owszem słyszał, ale po stronie rosyjskich polityków.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ireneusz Raś Adrian Klarenbach POLSKA Radosław Sikorski Ukraina wojna 2023 wojna na Ukrainie serwis wschodni dyplomacja PSL-Koalicja Polska polityka Platforma Obywatelska

"Nie będziemy przymuszali". Marek Sawicki o rozmowach PSL z Agrounią ws. wspólnego startu w wyborach

- Jeżeli warunki programowe i także warunki koalicyjne, jeśli chodzi o budowę list, będą odpowiadały, to zapraszamy. Jeżeli nie, to z niewolnika nie ma robotnika i nie będziemy tutaj przymuszali - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marek Sawicki (PSL), odnosząc się do kwestii sojuszu wyborczego z Agrounią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Sawicki PSL PSL-Koalicja Polska Grzegorz Jankowski

"Skoro natura chowała węgiel, to po co go wydobywać?". Poseł Sawicki zaskakuje

- Czas węgla się kończy, ponieważ są już nowe, a także bardziej przyjazne środowisku technologie pozyskiwania energii - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia stwierdził poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Marek Sawicki. Polityk chciał przekonać do tego pomysłu zaskakującym argumentem: "Jeśli natura przez miliony lat chowała węgiel gdzieś głęboko pod ziemią, to dlaczego człowiek uparł się, by tej naturze przeciwdziałać?".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Sawicki energetyka węgiel polityka Polskie Stronnictwo Ludowe PSL PSL-Koalicja Polska

"Programowo jesteśmy dosyć blisko". Marek Sawicki o ewentualnej koalicji PSL-Polska 2050

- Programowo jesteśmy dosyć blisko. Jeśli na opozycji będzie blok lewicowo-liberalny (KO i Lewica), a w centrum da się zbudować środowisko wokół Koalicji Polskiej i Polski 2050, byłoby to dobrą ofertą wyborczą dla Polaków - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Marek Sawicki z PSL. Polityk skomentował między innymi kwestię potencjalnej koalicji Polskiego Stronnictwa Ludowego z Polską 2050.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Marek Sawicki PSL PSL-Koalicja Polska społeczeństwo

Głosowanie ws. aborcji. Raś: PO zmierza z centrum w stronę lewicy

- Zobaczymy, czy ostatecznie Koalicja Obywatelska zdecyduje się na taki uścisk bezpośredni z Lewicą i taki powstanie blok. Na opozycji trwają rozmowy. Natomiast my podkreślamy, że właśnie również dlatego dwa bloki są bardziej czytelne dla wyborców, szczególnie wyborców centrowych i centro-prawicowych - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Polskiej Ireneusz Raś, odnosząc się do "lewicowego skrętu" Koalicji Obywatelskiej, potwierdzonego głosowaniem ws. aborcji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Ireneusz Raś PSL-Koalicja Polska aborcja lewica wybory

Środki z KPO dla Polski. Krajewski: trzeba zrobić wszystko, by spełnić "kamienie milowe"

- Mam nadzieję, że nasze poprawki do ustawy, które poparła większość senatorów PiS, utrzymają się w Sejmie. Ufam, że te poprawki przybliżą nas do wypłacenia środków z KPO - mówił w Polskim Radiu 24 Stefan Krajewski (PSL). Gościem "Dwóch stron" była także poseł Monika Pawłowska (PiS). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polska 2050 Komisja Europejska reforma sądownictwa sądownictwo Sąd Najwyższy POLSKA Polska w Unii Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy PSL-Koalicja Polska Eliza Olczyk

Urszula Nowogórska o ustawie prezydenckiej: poparcie PSL będzie uzależnione od przyjęcia naszych poprawek

- My od samego początku, od kiedy rozpoczął się temat ustawy prezydenckiej, mówiliśmy, że składamy trzy poprawki i nasze poparcie tego projektu będzie uzależnione od przyjęcia tych naszych poprawek - mówiła w Polskim Radiu 24 Urszula Nowogórska (PSL).
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy POLSKA konstytucja polityka Sejm prezydent Andrzej Duda Solidarna Polska ustawa Polskie Radio 24 PSL PSL-Koalicja Polska