X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Ramzan Kadyrow

NASZ WYWIAD Zemsta Kadyrowa. "Gdy możesz coś podrzucić wrogowi, podrzuć"

Ojubowi Titijewowi, obrońcy praw człowieka z Memoriału, w Czeczenii podrzucono paczkę narkotyków. Teraz grozi mu długie więzienie. To nie pierwszy taki przypadek w Czeczenii – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Aleksander Czerkasow Memoriału, który obserwował proces działacza od początku. Ramzan Kadyrow uznaje obrońców praw człowieka za wrogów narodu, dlatego, że pomagają masowo aresztowanym, ujawniają zbrodnie, o których zastraszona republika milczy. - A ludzie Kadyrowa działają również w Europie, to nie tylko nasza sprawa - zaznacza Czerkasow.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś NASZ WYWIAD Rosja Czeczenia Ramzan Kadyrow Memoriał

NASZ WYWIAD Kaukaz rozpalą Ingusze? Nie zamierzają oddać grobów przodków

W Inguszetii od końca września nieprzerwanie trwa protest – Ingusze nie zgadzają się na wymianę ziemi z Czeczenią. Tymczasem Ramzan Kadyrow rzuca wojownicze słowa, które niepokoją sąsiadów. – Ten spór z pewnością uważnie obserwuje Moskwa – mówił portalowi PolskieRadio24.pl Wojciech Górecki, ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich, wskazując na możliwe scenariusze rozwoju tej sytuacji.
Zobacz więcej na temat:  Kaukaz NASZ WYWIAD Czeczenia Ramzan Kadyrow Rosja OSW Ośrodek Studiów Wschodnich Wojciech Górecki Inguszetia Kaukaz Północny

TYLKO U NAS Żanna Niemcowa: Putin blokuje śledztwo ws. śmierci ojca

Władze blokują śledztwo – to zapewne wskazuje, że ktoś z grona ważnych urzędników czy działaczy państwowych ma związek z tym zabójstwem. Jak można to inaczej interpretować? – pytała Żanna Niemcowa. W sprawie śmierci Borysa Niemcowa powinni być przesłuchani m.in. Ramzan Kadyrow, były szef wojsk wewnętrznych MSW Wiktor Zołotow i inne osoby – uważa córka zamordowanego.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Żanna Niemcowa Władimir Putin Borys Niemcow TYLKO U NAS opozycja demokratyczna Ramzan Kadyrow Czeczenia Europa

Grozne: protest przeciw prześladowaniu muzułmanów w Birmie

Dziesiątki tysięcy osób protestowały w poniedziałek w centrum Groznego, stolicy Czeczenii, republiki wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej, przeciwko przemocy wobec muzułmanów Rohingya w Birmie. Organizatorzy mówią o ponad milionie uczestników demonstracji. W akcji wziął udział prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow. Akcja w obronie Rohingya miała miejsce też w Moskwie.
Zobacz więcej na temat:  Rosja wojsko Czeczenia islam ŚWIAT Ramzan Kadyrow

"Grozi mu śmierć”. Mińsk wydał Rosji mistrza MMA z Czeczenii

Niezależne media w Rosji i na Białorusi alarmowały że zatrzymanemu przez białoruskie służby Muradowi Amrijewowi grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Mimo to deportowano go do Rosji. Mężczynę ściga terroryzujący Czeczenię Ramzan Kadyrow. Dramatyczny apel wystosowali jego rodzice. Amrijew był w Czeczenii torturowany przez ludzi z oddziałów Ramzana Kadyrowa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Czeczenia Białoruś Raport Białoruś Ramzan Kadyrow

Rosja: chcieli złożyć petycję, czeka ich proces

Aktywiści organizacji Change.org zebrali 400 tysięcy podpisów w obronie prześladowanych w Czeczenii homoseksualistów. Chodzi o alarmujące doniesienia o polowaniach na nich w państwie Ramzana Kadyrowa, ci mieli być następnie zabijani  i torturowani. Sprawa ta zaniepokoiła nawet Władimira Putina. Działacze chcieli złożyć petycję z podpisami w prokuraturze, ale zostali zatrzymani. Teraz czeka ich proces.
Zobacz więcej na temat:  Władimir Putin ŚWIAT Rosja Czeczenia Ramzan Kadyrow