Polskie Radio
Section05
Arizona

Tragiczna strzelanina w Arizonie. Mężczyzna otworzył ogień do załogi karetki pogotowia i strażaków

Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne w atakach, których w niedzielę (czasu miejscowego) dokonał uzbrojony napastnik w Tucson w amerykańskim stanie Arizona. Mężczyzna otworzył ogień do załogi karetki pogotowia, a później ostrzelał strażaków gaszących pożar. Sprawca został postrzelony przez policję i trafił do szpitala.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone Arizona strzelanina policja

"Cenimy życie najbardziej niewinnych". Stany Idaho i Arizona przeciwko aborcji

Władze stanów Idaho i Arizona wprowadziły ograniczenia na zabiegi aborcji. Gubernator Idaho Brad Little podpisał prawo zakazujące sztucznego poronienia w przypadku dzieci, u których wyczuwalne jest bicie serca - to jest w 5-6 tygodniu. "Stan Idaho ceni życie najbardziej niewinnych - naszych dzieci. Setki z nich ginie w wyniku aborcji, to niewiarygodna tragedia" - napisał gubernator w oświadczeniu.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone USA Ameryka Idaho Arizona aborcja ŚWIAT

Wielki Kanion Kolorado - skarb Arizony [WIDEO]

Wielki Kanion Kolorado leży w północnej części amerykańskiego stanu Arizona. Jego długość to 446 km, a szerokość 29 km. W najgłębszym miejscu osiąga ponad 1800 metrów. Przez cały Kanion wije się rzeka Kolorado, a w jednym z miejsc skręca o 270 stopni i tworzy kształt podkowy. "PolskieRadio.pl na końcu świata" zaprasza do obejrzenia tych zapierających dech w piersiach widoków. 
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS wiadomości STYL ŻYCIA podróże podróże zagraniczne USA Stany Zjednoczone Arizona