X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Solidarna Polska

7x24. Komentarze polityków ws. cen energii

Czy będą podwyżki cen energii? Czy zaproponowane przez rząd rozwiązanie obniżające ceny prądu jest zgodne z prawem Unii Europejskiej? Na te pytania na antenie Polskiego Radia 24 próbowali odpowiedzieć politycy największych ugrupowań politycznych: Dominik Tarczyński (PiS), Piotr Apel (Kukiz'15), Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna), Marcin Święcicki (PO), Tadeusz Cymański (Solidarna Polska), Katarzyna Piekarska (SLD).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prąd energia elektryczna energetyka Prawo i Sprawiedliwość Marcin Święcicki Platforma Obywatelska Piotr Apel Kukiz'15 Jerzy Meysztowicz Nowoczesna Tadeusz Cymański Solidarna Polska katarzyna piekarska Sojusz Lewicy Demokratycznej

Spotkanie Zjednoczonej Prawicy. Próba gaszenia pożaru?

- Obóz rządzący w perspektywie zbliżających się wyborów próbuje gasić ewentualne "pożary". A opozycja z kolei zamierza wykorzystywać nawet najbardziej banalne powody do krytykowania strony rządowej – powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Łukasz Młyńczyk z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Zobacz więcej na temat:  zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska Jarosław Kaczyński Zbigniew Ziobro Jarosław Gowin

Tadeusz Cymański: sprawiedliwe państwo wymaga odważnych decyzji

– Połączonym siłom Zjednoczonej Prawicy nie zabraknie odwagi, by tworzyć sprawiedliwe państwo – powiedział Tadeusz Cymański. Poseł Solidarnej Polski mówił w Polskim Radiu 24 m.in. o polityce rządu, wynikach wyborów samorządowych, a także o wewnętrznej sytuacji w swojej partii.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Cymański Solidarna Polska zjednoczona prawica wybory samorządowe polityka Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska Platforma Obywatelska

Dariusz Matecki: zamierzam pozwać Nitrasa, Lisa i Śpiewaka

- Zamierzam pozwać osoby z pierwszej ligi: Sławomira Nitrasa, Tomasza Lisa, Jana Śpiewaka. Chcę wybrać takie metody, by jak najbardziej ich zabolało - mówi Dariusz Matecki. Prawicowy bloger w rozmowie z dziennikarzem portalu PolskieRadio.pl opowiada o fali hejtu, jaka spadła na niego po ujawnieniu informacji, że w czasie, kiedy był zatrudniony w Ministerstwie Sprawiedliwości, publikował w sieci materiały szkalujące opozycję.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Rafał Trzaskowski Patryk Jaki bloger youtube wybory samorządowe 2018 Warszawa Solidarna Polska PiS Platforma Obywatelska

73 proc. badanych chce głosować w wyborach samorządowych

73 proc. badanych zadeklarowało, że weźmie udział w wyborach samorządowych jesienią 2018 r.; 15 proc. nie zamierza do nich pójść - wynika z sondażu CBOS. Spośród ankietowanych, 32 proc. zadeklarowało oddanie głosu na kandydata Zjednoczonej Prawicy, 16 proc. - PO i Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory samorządowe wybory w Polsce zjednoczona prawica CBOS PiS Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska Platforma Obywatelska Nowoczesna Kukiz'15 PSL Polskie Stronnictwo Ludowe SLD Sojusz Lewicy Demokratycznej partia Razem

Tadeusz Cymański: robimy wszystko w zgodzie z prawem

– Myślę, że zostanie wypracowany kompromis – przewidywał w Polskim Radiu 24 Tadeusz Cymański, odnosząc się do sporu między Polską a Komisją Europejską. Poseł Solidarnej Polski podkreślał w Rozmowie PR24, że działania rządu, wobec których zastrzeżenia ma Bruksela, są zgodne z obowiązującym w naszym kraju prawem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Cymański Komisja Europejska Unia Europejska PiS Solidarna Polska

Patryk Jaki. Może przekonać niezdecydowanych warszawiaków

- Patryk Jaki to kandydat, który budzi dość duże emocje, ale równocześnie ma potencjał do zdobycia elektoratu, który się waha. Jest konkretny, kojarzony z komisją ds. reprywatyzacji i bezkompromisowością w komunikacji – powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski (DoRzeczy, Wirtualna Polska). Gość skomentował także medialne doniesienia o innym ewentualnym kandydacie PiS - Michale Dworczyku oraz oceniła kandydaturę Rafała Trzaskowskiego z PO.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory samorządowe Warszawa Patryk Jaki Rafał Trzaskowski Michał Dworczyk Solidarna Polska Zbigniew Ziobro

Porozumienie, czyli nowa partia Jarosława Gowina

Jarosław Gowin, lider nowej partii zapewnia o kontynuacji konsekwentnej pracy na rzecz zmiany Polski. Nowe ugrupowanie Jarosława Gowina ma nazwę „Porozumienie”, o czym poinformował lider ugrupowania na zorganizowanej na stadionie PGE Narodowym Konwencji Zjednoczeniowej Polski Razem, Republikanów, środowisk wolnościowych i samorządowych. O nowej partii Jarosława Gowina mówił w Polskim Radiu 24 Roman Mańka z Fundacji FIBRE oraz Marcin Makowski, dziennikarz tygodnika „Do Rzeczy” i "Wirtualnej Polski".
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Gowin Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska PiS zjednoczona prawica

"Kaczyński kontroluje sytuację w swoim obozie politycznym"

„Ataki na mnie pochodzą głównie z jednego środowiska; bynajmniej nie jest to środowisko PiS” – mówił prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy”. Według tygodnika prezydent precyzuje, że chodzi o „jednego z koalicjantów PiS w ramach Zjednoczonej Prawicy”. O relacjach wewnątrz obozu rządzącego mówił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Rafał Chwedoruk z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  PiS Prawo i Sprawiedliwość Zbigniew Ziobro Solidarna Polska Andrzej Duda prezydent Jarosław Kaczyński reforma sądownictwa