Polskie Radio
Section05
Solidarna Polska

Maciej Konieczny: zachowanie PO ws. testów jest nieetyczne. Politycy o walce z koronawirusem

- Oczekiwanie, że każdy powinien zrobić test na koronawirusa oznacza skierowanie testów tam, gdzie nie są potrzebne. Bardzo zdenerwowała mnie ta wypowiedź. To nie jest OK, tak jak i fake newsy - ocenił w programie "7x24" Maciej Konieczny z partii Razem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce Platforma Obywatelska Agnieszka Ścigaj Zbigniew Kuźmiuk partia Razem Solidarna Polska Polskie Radio 24 Katarzyna Gójska

Jan Kanthak: reelekcja Andrzeja Dudy jest kluczowa dla Polski

- Każdy powinien działać na 200 proc., bo kwestia zwycięstwa Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich jest kluczowa dla Polski - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Kanthak. Poseł, były rzecznik resortu sprawiedliwości Jan Kanthak, jako przedstawiciel Solidarnej Polski, wszedł do sztabu wyborczego starającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda POLSKA Jan Kanthak Solidarna Polska

Poseł Solidarnej Polski: zawsze miałem pragnienie, by działać społecznie

- Od młodzieńczych lat interesowałem się tym, co się działo na świecie, udzielałem się samorządowo mając 19 lat. Dodatkowo bardzo mnie interesowała dziedzina politologii - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Kałużny, sekretarz generalny Solidarnej Polski, który był gościem audycji "Nieznani znani 24".
Zobacz więcej na temat:  Solidarna Polska samorząd Zbigniew Ziobro polityka Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg POLSKA

Poseł Solidarnej Polski: rząd jest przygotowany na koronawirusa, zespoły działają od tygodni

- Nie można się zgodzić z takim twierdzeniem, że rząd nie jest przygotowany na koronawirusa. Słyszeliśmy konferencję pana ministra Szumowskiego, który wskazywał na chronologię zdarzeń - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Gosek z Solidarnej Polski. Gościem "Dwóch stron" był także Krzysztof Paszyk z PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Dorota Kania Krzysztof Paszyk PSL Solidarna Polska koronawirus Ministerstwo Zdrowia Łukasz Szumowski zdrowie medycyna choroba

"Wspiera przestępczy atak na ministra i jego rodzinę". Wiceszef MS o tekście "Wyborczej"

- Reformujemy wymiar sprawiedliwości. Publikacja "Gazety Wyborczej" jest motywowana tym, że Ministerstwo Sprawiedliwości bardzo aktywnie prowadzi prace dotyczące zmiany polskiego systemu prawnego, dotyczące tego, żeby ukrócić przestępczość kryminalną i gospodarczą (...) - mówił w Polskim Radiu 24 dr Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo polityka Prawo i Sprawiedliwość reforma sądownictwa Solidarna Polska wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda

Publicysta: postawienie na polaryzację i agresję może zgubić Kidawę-Błońską

- Małgorzata Kidawa-Błońska i Andrzej Duda wybrali zupełnie różne kampanie. To widać na pierwszy rzut oka, że kampania pani marszałek jest znacznie bardziej agresywna, polegająca na atakowaniu przeciwników, w czym przez lata specjalizowali się Sławomir Nowak i Igor Ostachowicz, spin doktorzy jej sztabu - komentował w studiu Polskiego Radia 24 Łukasz Jankowski (Radio Wnet).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska służba zdrowia onkologia

Wiceminister sprawiedliwości: działania UE ws. reformy sądownictwa w Polsce mają charakter polityczny

- Sytuacja Polski, która jest ważnym na arenie międzynarodowej krajem, która broni tradycyjnych wartości, tradycyjnej rodziny, może być nie w smak zarówno mainstreamowi europejskiemu, jeśli chodzi o obecny skład Komisji Europejskiej, jak i liberalnym elitom politycznym i sędziowskim w Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 dr Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo polityka Prawo i Sprawiedliwość reforma sądownictwa Solidarna Polska

Bogdan Pęk: dokonania opozycji w służbie zdrowia były tragiczne

- Fakty są bezlitosne, chciano prywatyzować służbę zdrowia w chamski, nieuczciwy sposób, kosztem znakomitej większości ludzi - komentował rządy koalicji PO i PSL, w kontekście sporu wokół finansowania onkologii, były senator PiS Bogdan Pęk. W audycji również komentarz Ryszarda Majdzika, byłego opozycjonisty.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska służba zdrowia onkologia Tomasz Sakiewicz

"Hipokryzja i upadek zasad". Politycy o atakach na szefową sztabu Andrzeja Dudy

- Oczekiwałbym od wszystkich stron sceny politycznej potępienia reakcji mediów, w tym wypadku reakcji "GW" i potępienia samego zdarzenia. Jeżeli tak się nie stanie, to znak, że mamy do czynienia z hipokryzją i upadkiem zasad w polityce - ocenił w Polskim Radiu 24 wiceszef MON. W programie "7x24" udział wzięli także Marcin Porzucek (PiS), Katarzyna Piekarska (KO), Marcin Romanowski (Solidarna Polska), Jarosław Sachajko (Kukiz'15), Artur Dziambor (Konfederacja).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katarzyna piekarska koalicja obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Konfederacja Solidarna Polska Kukiz'15 Porozumienie Jarosława Gowina Jolanta Turczynowicz-Kieryłło Andrzej Duda kampania prezydencka Polskie Radio 24 Katarzyna Gójska

Izabela Leszczyna o kampanii prezydenckiej: treść ważniejsza niż forma

- Koncentrujemy się teraz w partii na wyborach prezydenckich. Nie znam szczegółów konwencji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, bo nie zajmuję się organizowaniem tego wydarzenia, ale wiem na pewno, że ważniejsza jest treść niż forma – powiedziała w Polskim Radiu 24 Izabela Leszczyna, poseł Koalicji Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo polityka Prawo i Sprawiedliwość reforma sądownictwa Solidarna Polska Platforma Obywatelska Izabela Leszczyna wybory prezydenckie 2020

"Demagogia opozycji". Tomasz Sakiewicz o dyskusji ws. środków na onkologię

- Pieniędzy rzeczywiście było dużo, dużo mniej na służbę zdrowia w czasach rządów PO, ponieważ potwornie kradziono. Nie jest tak, że wsparto choćby telewizję publiczną, po prostu pieniądze ukradziono, za zgodą rządu i sądów - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, publicysta Sieci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska służba zdrowia onkologia Tomasz Sakiewicz

"Niepodległość to najważniejszy przekaz". Politycy o konwencji Andrzeja Dudy w "7x24"

- Obóz Zjednoczonej Prawicy jedzie biało-czerwonym tramwajem, w kierunku przystanku "Niepodległość", a totalna opozycja wysiadła na przystanku "Bruksela" - powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. Sobotnią konwencję Andrzeja Dudy komentowali w programie "7x24" również politycy Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, PiS i Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda kampania prezydencka wybory prezydenckie 2020 Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Solidarna Polska lewica Konfederacja Porozumienie Jarosława Gowina Jan Mosiński katarzyna piekarska Janusz Kowalewski Katarzyna Gójska

Paweł Kowal: to ze względu na konstytucję walczymy o praworządność

- Pierwszeństwo ma nie to, co powie albo nie pani komisarz Jourova, ale konstytucja i to jak ta konstytucja widzi Krajową Radę Sądownictwa, Trybunał Konstytucyjny czy niezależność tych organów. Do tego powinniśmy się odwoływać – mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo polityka Prawo i Sprawiedliwość reforma sądownictwa Solidarna Polska

Jan Kanthak: sędziowie nie powinni zajmować się sprawami, które są poza ich kompetencjami

– Wprowadzenie sędziów pokoju odciążyłoby wymiar sprawiedliwości. To miałaby być uproszczona procedura. Sędziowie nie powinni zajmować się sprawami, które są poza ich kompetencjami – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Jan Kanthak, rzecznik prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości (Solidarna Polska). Zdaniem Pawła Szramki, posła Kukiz'15, sytuacja wokół wymiaru sprawiedliwości jest napięta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Jan Kanthak Solidarna Polska Kukiz'15 sądownictwo

Poseł Solidarnej Polski: bronimy konstytucji i trójpodziału władzy

- Nie godzimy się, by w UE były państwa kategorii A i B, by w niektórych państwach były możliwe demokratyczne wybory sędziów, a Polsce pod pretekstem praworządności zabrania się reformy wymiaru sprawiedliwości, by funkcjonował trójpodział władzy, a nie korporacjonizm sędziowski. Minister Zbigniew Ziobro stał się przykładem obrony wartości UE i konstytucji - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. 
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo sąd reforma sądownictwa Zbigniew Ziobro Solidarna Polska