Polskie Radio
Section05
Solidarna Polska

"Wygraliśmy osiem razy". Michał Wójcik zapewnia o dystansie do sondaży

- My nie pracujemy dla sondaży, na co dzień spotykamy się z Polakami i realizujemy nasz program wyborczy. Jako szef struktur Solidarnej Polski jestem bardzo zadowolony z tego, jak one się rozwijają w ostatnim czasie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 minister Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka sondaże sondaż społeczeństwo Solidarna Polska Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Michał Wójcik Eliza Olczyk

Jacek Liziniewicz o najnowszym sondażu: Prawo i Sprawiedliwość nadal prowadzi

Jak napisano na łamach "Rzeczpospolitej", PiS utrzymałoby pozycję lidera, nawet gdyby Solidarna Polska startowała osobno. Wyniki najnowszego sondażu skomentowali na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej", Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej oraz Michał Piękoś z "Trybuny".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Jacek Liziniewicz POLSKA polityka sondaż Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Solidarna Polska koalicja obywatelska lewica społeczeństwo

Rząd chce zaostrzenia przepisów ws. obrazy uczuć religijnych. Wójcik podał szczegóły

Solidarna Polska szykuje zaostrzenie przepisów Kodeksu karnego dotyczących obrazy uczuć religijnych. Zakłócającym msze św. nie trzeba będzie już udowadniać, że czynią to złośliwie. - Zostaną wprowadzone kryteria obiektywne, a nie subiektywne. Mniej będzie się liczyła opinia biegłych - powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" minister w KPRM Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół katolicki kodeks karny polityka Solidarna Polska Ministerstwo Sprawiedliwości prawo sądownictwo Michał Wójcik

Dr Onasz o kryzysie w relacjach z Brukselą: wpływa na niego otwarty konflikt w Zjednoczonej Prawicy

- Widzimy, że ciągle jest bardzo duży kryzys, bardzo duży problem w relacjach między Warszawą a Brukselą, na co niestety wpływa różnica zdań czy też otwarty konflikt w łonie Zjednoczonej Prawicy - mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Onasz (Uniwersytet Łódzki).
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński POLSKA polityka GOSPODARKA Płock Unia Europejska zjednoczona prawica PiS Solidarna Polska Polskie Radio 24

"Takich reform oczekują Polacy". Premier Morawiecki o zmianach w wymiarze sprawiedliwości

Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego" mówił m.in. o konieczności "pilnych zmian" w wymiarze sprawiedliwości dotyczących: jak najszybszego doprowadzenia do informatyzacji wymiaru sprawiedliwości, przyspieszenia procedur sądowych, a także przywrócenia zaufania do tych instytucji. - Takich reform oczekują Polacy, a rozwiązań, które mają do tego doprowadzić, ja oczekuję od Ministerstwa Sprawiedliwości - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  premier Mateusz Morawiecki sąd sądownictwo reforma sądownictwa Solidarna Polska POLSKA

Premier: nasze rządy odmieniły Polskę. Wierzę, że obywatele nagrodzą nas zwycięstwem wyborczym

W rozmowie z PolskaTimes.pl premier Mateusz Morawiecki wyliczył sukcesy rządu m.in. na polu polityki społecznej i obronności. - To wszystko są rzeczy, które odmieniły Polskę (...). Wierzę w to, że Polacy dostrzegają te zmiany, mimo emocjonalnej mgły, którą Platforma Obywatelska próbuje wywołać - powiedział, dodając, że liczy na zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy w przyszłych wyborach. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka premier Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska Zbigniew Ziobro

Jarosław Kaczyński odszedł z rządu. Rusecka: jego misja została wypełniona

- Nie byłam zaskoczona faktem, że Jarosław Kaczyński nie jest już w rządzie, ponieważ wiedziałam, że prezes Prawa i Sprawiedliwości będzie odchodził, natomiast nie wiedziałam, że to dzisiaj rano ta informacja zostanie podana - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Urszula Rusecka. Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości skomentowała w ten sposób decyzję ogłoszoną przez wicepremiera. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Eliza Olczyk Jarosław Kaczyński polityka Prawo i Sprawiedliwość bezpieczeństwo zjednoczona prawica Solidarna Polska

Kotula przeprasza za słowa pod adresem Cymańskiego. "Dzieci nie powinny być wciągane w politykę"

Katarzyna Kotula (Lewica), która powiedziała do posła Tadeusza Cymańskiego, ojca rodziny wielodzietnej, że "nie sztuka iść w ilość, ale w jakość", przeprosiła za swoje słowa. - To były niepotrzebne słowa, które padły w bardzo emocjonalnej debacie o projekcie resocjalizacji. Przepraszam dzieci posła Tadeusza Cymańskiego - powiedziała. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Tadeusz Cymański lewica Sejm Solidarna Polska

Senackie poprawki ws. SN. Wójcik: nie godzimy się na demolowanie wymiaru sprawiedliwości

- Nie możemy zgodzić się na zdemolowanie wymiaru sprawiedliwości, na podważanie statusu sędziów, na wyższość prawa wspólnotowego nad polską konstytucją; nigdy na to się nie zgodzimy - oświadczył w imieniu Solidarnej Polski minister w KPRM Michał Wójcik, odnosząc się do senackich poprawek do ustawy o SN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy reforma sądownictwa Michał Wójcik Solidarna Polska Senat

"W głowie się nie mieści, że można oczekiwać kolejnych warunków". Wójcik o apelu sędziów do KE

- Jesteśmy na ostatniej prostej, bardzo trudno było o kompromis, a stowarzyszenia sędziowskie oczekują, że Komisja Europejska zajmie się problemem KRS. To jest niesamowite - mówił w Polskim Radiu 24 minister, członek Rady Ministrów Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  Solidarna Polska POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Komisja Europejska Sąd Najwyższy Krajowa Rada Sądownictwa Krajowy Plan Odbudowy

"To już siódmy wniosek opozycji w tej sprawie, najsłabszy ". Wójcik o wotum nieufności dla ministra Ziobro

- Merytorycznie została zmiażdżona, nie miała nic do powiedzenia. Każde kolejne wotum i wniosek są coraz słabsze - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Wójcik, minister członek Rady Ministrów i wiceprezes Solidarnej Polski. Opozycji nie udało się odwołać ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Solidarna Polska Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości Sejm

Prof. Chwedoruk: kosztem dużych strat Solidarna Polska będzie próbowała uratować miejsce w koalicji z PiS

- Ostatnie wydarzenia były kompromisem i ustępstwem ze strony Zbigniewa Ziobro, a nie ze strony głównego nurtu Prawa i Sprawiedliwości. PiS może wygrać wybory, przegrać, rządzić lub być w opozycji. Jednak jako zwarta partia polityczna, z milionami wyborców, wciąż będzie w polskiej polityce stabilnie funkcjonowało. Natomiast Solidarna Polska nigdy nie miała zbyt dużej przestrzeni społecznej dla siebie - mówił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Rafał Chwedoruk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory w Polsce PiS Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska Zbigniew Ziobro

TYLKO U NAS Opozycja chce odwołać ministra sprawiedliwości. "Zjednoczona Prawica murem za Zbigniewem Ziobrą"

Sejm zajmie się dziś wnioskiem opozycji w sprawie wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. - Zarzuty podniesione we wniosku są bezpodstawne. Zjednoczona Prawica stoi murem za Zbigniewem Ziobrą - mówi portalowi PolskieRadio24.pl przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości Marek Ast. 
Zobacz więcej na temat:  PiS Zbigniew Ziobro Sejm Solidarna Polska

"Solidarna Polska przyjęła dość eurosceptyczny kurs". Mateusz Kosiński o wypowiedzi premiera ws. KPO

- Może w wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego chodzi nie tylko o KPO, ale o pewien kurs, który Solidarna Polska reprezentuje. Jest on dosyć eurosceptyczny, nastawiony na silne bronienie własnych racji - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność"). Gośćmi audycji byli także Michał Płociński ("Rzeczpospolita").
Zobacz więcej na temat:  Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska POLSKA polityka Polska w Unii Europejskiej Eliza Olczyk Solidarna Polska PiS Mateusz Morawiecki