Polskie Radio
Section05
Święto Niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w polskich miastach i za granicą [ZAPIS RELACJI]

Zakończyły się centralne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Prezydent Andrzej Duda, przemawiając na warszawskim placu Piłsudskiego, mówił o potrzebie umacniania wolności krajów naszego regionu Europy. W uroczystości w Warszawie wziął udział także prezydent Litwy Gitanas Nauseda. Narodowe Święto Niepodległości było obchodzone w całym kraju, ale też przez Polaków za granicą. Tak relacjonowaliśmy te wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  Święto Niepodległości 11 listopada patriotyzm RELACJA hymn narodowy barwy POLSKA społeczeństwo

Prezes PiS w Krakowie: wolny i suwerenny naród sam podejmuje decyzje o sobie

- Podstawą konsolidacji narodu musi być patriotyzm i solidarność. Świadomość narodowa wynika ze wspólnej aktywności państwa polskiego - powiedział Jarosław Kaczyński w hali Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego Sokół. Przedstawiciele rządu i kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości uczestniczyli w Krakowie w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Święto Niepodległości Kraków

Śpiewnik Niepodległości. Portal udostępnia dorobek polskiej pieśni patriotycznej

Śpiewnik Niepodległości to edukacyjny, multimedialny portal prezentujący historię, literaturę i polskie tradycje narodowe poprzez pryzmat muzycznej twórczości patriotycznej. Portal odwiedziło już ponad 1,3 mln użytkowników z Polski i ze świata, którzy wykonali łącznie 3 mln odsłon.
Zobacz więcej na temat:  pieśń patriotyzm Święto Niepodległości multimedia historia Polski Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Narodowe Święto Niepodległości. Dmitrowicz: to dzień radości, który powinien wszystkich łączyć

- Narodowe Święto Niepodległości to dzień radości, który powinien nas wszystkich łączyć i w dużej mierze tak jest. To dzień dumy narodowej - podkreślił w Polskim Radiu 24 Piotr Dmitrowicz (dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego). Gościem audycji był także dr Robert Derewenda, dyrektor Oddziału IPN w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Święto Niepodległości

"Umiłowanie wolności przez Polaków jest szczególnie duże". Premier Morawiecki o znaczeniu niepodległości

"Polska, ze względu na swoje doświadczenia historyczne, ma szczególny dar rozpoznawania geopolitycznych zagrożeń" - napisał premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu w wielojęzycznych wersjach magazynu opinii "Wszystko Co Najważniejsze", w święto odzyskania niepodległości, przekonuje, że niepodległa Polska jest gwarantem bezpieczeństwa całej Europy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Święto Niepodległości Mateusz Morawiecki niepodległość premier społeczeństwo

"Wasz kraj powstał jak feniks z popiołów". Prezydent Litwy złożył życzenia Polakom z okazji Święta Niepodległości

- II Rzeczpospolita powstała z ogromnego pragnienia wolności narodu polskiego, bronić jej mogła jedynie bezgraniczna odwaga i poświęcenie waszych przodków. Polacy zawsze słynęli ze swojej odważnej i niezależnej postawy - mówił w piątek w Warszawie prezydent Litwy Gitanas Nauseda.
Zobacz więcej na temat:  Litwa Rosja Ukraina wojna na Ukrainie Święto Niepodległości POLSKA Gitanas Nauseda polityka

Sławomir Kuliński o Pałacu Saskim: przed II wojną światową był centralnym punktem Warszawy

- Pałac Saski przed wybuchem II wojny światowej był centralnym punktem Warszawy. To on pojawiał się na wszystkich pocztówkach, to on stanowił najważniejsze miejsce tego miasta. Tam odbywały się wszelkie uroczystości państwowe i to miejsce miało niesamowity splendor - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Kuliński, rzecznik prasowy spółki Pałac Saski.
Zobacz więcej na temat:  Pałac Saski POLSKA Warszawa społeczeństwo odbudowa Polskie Radio 24 HISTORIA Święto Niepodległości