Polskie Radio
Section05

Trójka

Memy, czyli nowy sposób komunikacji - nie tylko w internecie

Trudno wyobrazić sobie przeglądanie mediów społecznościowych bez memów. Choć podobno pierwowzorem tego, co dziś znamy pod nazwą mem, był obrazek wcale nieinternetowy, bo opublikowany w 1921 roku w magazynie "The Judge". Przedstawia dwa wizerunki mężczyzny: przystojnego, który został podpisany "Jak myślisz, że wyglądasz, kiedy robią ci zdjęcie" i karykaturalnego z podpisem "Jak wyglądasz naprawdę". Brzmi znajomo? Ale czy to rzeczywiście mem? I jak memy wpływają na naszą współczesną (nie tylko internetową) komunikację?
Zobacz więcej na temat:  Zobacz także Mateusz Adamczyk memy komunikacja internet

Śledztwa za czasów PiS. Prokurator wyjaśnia mechanizm

- Epatowano samą istotą wszczęcia postępowania. Samo to było jakby równoznaczne z przedstawieniem zarzutów. Jeśli wszczęto postępowanie w stosunku do określonej osoby, to do końca nie istniało domniemanie niewinności. Wszczęcie postępowania funkcjonowało w przestrzeni medialnej jako element wskazywania, że ktoś mógł się dopuścić określonego przestępstwa - mówił w radiowej Trójce prokurator Jarosław Onyszczuk.
Zobacz więcej na temat:  Renata Grochal POLSKA prokuratura PiS

Jak wspierać młodzież i z nią rozmawiać?

Tym razem poświęcimy czas na niezwykle ważne tematy związane z młodymi ludźmi – ich przyjemnościami, trudami rozwojowymi, komunikacją, a także miłością, bliskością i intymnością. Gościniami audycji były Magdalena Kobosko, wychowawczyni, oraz psycholożka Joanna Szeluga. Opowiedziały one, jak wspierać młodzież w ich codziennych wyzwaniach, jak rozmawiać o edukacji seksualnej oraz jak budować bliskie relacje w czasach pełnych wyzwań.
Zobacz więcej na temat: 

Popołudniowe "Zapraszamy do Trójki" w wydaniu specjalnym, na żywo z Brukseli

Z okazji inauguracji zagranicznego programu kulturalnego polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, popołudniową audycję "Zapraszamy do Trójki" we wtorek (14.01) Katarzyna Borowiecka poprowadziła na żywo z Brukseli, prosto ze studia w siedzibie Rady Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Instytut Adama Mickiewicza Grażyna Plebanek Agnieszka Obszańska Katarzyna Borowiecka Bruksela Zobacz także