Polskie Radio
Section05
Waldemar Kraska

"Mogło dojść do wzajemnego zakażania się". Wiceminister zdrowia o konferencji przerwanej przez posłów PO

Posłowie PO przerwali konferencję prasową Janusza Cieszyńskiego, podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia. Politycy stali blisko siebie, nie mieli maseczek. - Posłowie wdarli się do ministerstwa, przerwali konferencję w sposób dość niegrzeczny i dalej ją prowadzili. Nie zachowywali też zalecanych przez nas odstępów - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Waldemar Kraska, wiceszef resortu zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Zdrowia Koronawirus w Polsce pandemia Platforma Obywatelska polityka Magdalena Ogórek Waldemar Kraska

Waldemar Kraska: przebadano prawie 10 tys. górników

– Według porannych informacji w kraju mieliśmy 210 nowych zakażeń, z czego 142 to przypadki ze Śląska. Głównie dotyczy to górników – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Wiceminister Kraska w poniedziałek 11 kwietnia odwiedził Katowice w związku z sytuacją epidemiczną na Śląsku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce społeczeństwo Trójka Ministerstwo Zdrowia Waldemar Kraska Marcin Pośpiech Śląsk

"Sytuacja jest już pod kontrolą". Wiceminister zdrowia o sytuacji epidemiologicznej na Śląsku

– Jeżeli chodzi o kopalnie, dzisiaj mamy ze Śląska 38 nowych przypadków, więc widzimy, że ta sytuacja jest już w jakimś stopniu opanowana – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Główny Inspektorat Sanitarny skierował tam dodatkowych specjalistów z regionów, gdzie przypadków zakażenia koronawirusem jest mniej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce społeczeństwo Trójka Ministerstwo Zdrowia Waldemar Kraska

Wiceminister zdrowia o łagodzeniu obostrzeń: to nie będzie otwieranie drzwi, a tylko uchylenie

- Nie zaprzepaścimy wysiłku włożonego przez Polaków przez ostatnie tygodnie, więc będą to bardzo ostrożne decyzje. To nie będzie otwieranie drzwi, a tylko uchylenie - mówił o zapowiadanym przez premiera złagodzeniu zasad bezpieczeństwa dot. epidemii koronawirusa wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie Ministerstwo Zdrowia Koronawirus w Polsce społeczeństwo Waldemar Kraska

"Ich zakładanie będzie wskazane". Wiceminister zdrowia o noszeniu maseczek

– WHO nie rekomenduje noszenia maseczek, ale przygotowuje się do wydania takiego oświadczenia. Ich zakładanie będzie wskazane, ponieważ osoby zakażone najczęściej przechodzą to bezobjawowo i mogą zakażać innych – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia choroba choroby zakaźne wirus wirusy zdrowie Waldemar Kraska społeczeństwo