Polskie Radio
Section05
Wydarzenia

Driftingowe Mistrzostwa Polski 2023 (ZAPOWIEDŹ)

27-28 maja na Torze Słomczyn 50. utalentowanych polskich drifterów rozpocznie rywalizację o tytuł Mistrza Polski w Driftingowych Mistrzostwach Polski 2023. Zawody to nie tylko emocjonująca walka kierowców na punkty, spektakularne przejazdy, ale prawdziwy festiwal motoryzacji z wieloma atrakcjami.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody Polskie Radio ŚWIAT Poznań POLSKA SPORT Moto sport

Moto Session 2023 (ZAPOWIEDŹ)

Moto Session to prawdziwe Święto Motoryzacji! 27-28.05 w Lublinie odbędzie się jedno z największych wydarzeń motoryzacyjnych we Wschodniej Polsce. Ryk silników, pisk opon, błysk karoserii, nowości motoryzacyjne, ekstremalne pokazy oraz najpiękniejsze emocje - to tylko część tego, co przygotowali dla nas organizatorzy Moto Session!
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody Polskie Radio ŚWIAT Poznań POLSKA SPORT

Porozumienie Polska 2050-PSL. Michał Kobosko: wiele rzeczy wymaga między nami ustalenia

Dla nas priorytetem absolutnym jest teraz wprowadzenie w życie porozumienia z PSL-em - mówił w programie 3 Polskiego Radia, Michał Kobosko. Wiceszef Polski 2050 podkreślił, że "jest bardzo wiele rzeczy, które wymagają między Polską 2050 a PSL-em ustalenia, pewnej koordynacji działań".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska 2050 Michał Kobosko polityka Polskie Stronnictwo Ludowe wybory w Polsce Sejm Trójka

Groźby pod adresem posła PiS i jego rodziny. "Brutalnie cię oskalpuję"

"Brutalnie cię oskalpuję przy pomocy noża grzybiarskiego" - takiej treści e-mail trafił od nadawcy podpisującego się jako Tomasz Klim - do posła Prawa i Sprawiedliwości Pawła Lisieckiego. Autor zaznacza, że "za pomoc dla ukraińców" (pisownia oryginalna) parlamentarzysta już dawno powinien zginąć, ale "dostał szansę". Poseł zapowiedział, że zawiadomi o wszystkim prokuraturę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Lisiecki propaganda

TYLKO U NAS Gdańsk: związana z Dulkiewicz radna chce odejść z polityki. "Była tubą władz miasta"

"Była wykorzystywana jako tuba polityczna", "to będzie spore osłabienie prezydent Gdańska" - tak gdańscy dziennikarze komentują planowane odejście z polityki Beaty Dunajewskiej. Gdańska radna i zarazem przewodnicząca klubu stowarzyszenia Wszystko dla Gdańska, do którego należy także Aleksandra Dulkiewicz, swoją decyzję - w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl - tłumaczy chęcią rozwoju zawodowego, ale też kłopotami zdrowotnymi.
Zobacz więcej na temat:  Aleksandra Dulkiewicz Gdańsk pomorskie polityka regiony

Lawina komentarzy po wpisie sędzi z Iustitii. "Wy w tej kaście macie jakieś zajęcia z historii?"

"Przecież to jacyś neofaszyści z flagami z niemieckimi krzyżami żelaznymi. Nie jest dziwne, że ich policja nie wpuściła" - napisała w mediach społecznościowych Olimpia Barańska-Małuszek. Sędzia i członek "Iustitii" skomentowała w ten sposób zdjęcie przedstawiające Polaków zatrzymanych przez niemiecką policję podczas upamiętniania ofiar Ravensbrück. Jej wpis wywołał falę komentarzy.
Zobacz więcej na temat:  Holokaust POLSKA twitter historia Polski sądownictwo

Warszawa: egzekucja komornicza budynku zajmowanego przez Rosjan. MSZ: zostanie przeprowadzona do końca

Władze stolicy przejmują w sobotę budynek przy ulicy ul. Kieleckiej 45 w Warszawie, nielegalnie zajmowany przez rosyjską ambasadę. - Przejęcie odbywa się na wniosek miasta złożony w porozumieniu z MSZ, przebiega bez zakłóceń - poinformował rzecznik resortu dyplomacji Łukasz Jasina.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa policja Ministerstwo Spraw Zagranicznych Mazowsze regiony

Opozycja straszyła brakiem gazu i ropy. PKN Orlen: nie mieli racji, podważali naszą wiarygodność

"Straszyli, że w Polsce zabraknie gazu i paliw. Nie zabrakło", pod takim hasłem pojawił się w mediach społecznościowych film przygotowany przez władze spółki PKN Orlen. Koncern przypomina, że w czasie gdy prowadził kluczowe działania dla zabezpieczenia Polski w surowce energetyczne, musiał mierzyć się też z dezinformacją niektórych polityków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PKN Orlen Płock energetyka