Polskie Radio
Section05
Krzysztof Paszyk

Protesty rolników. "KE zamknęła się w swojej bańce"

– KE zamknęła się w swojej bańce i efekt jest taki, że większość państw UE zgłasza żądania likwidacji Zielonego Ładu, ponieważ jest to nietrafione, przeskalowane – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Marek Jakubiak z Kukiz’15. Gośćmi audycji byli również: Małgorzata Paprocka z Kancelarii Prezydenta, Anna Maria Żukowska z Lewicy, Andrzej Halicki z Koalicji Obywatelskiej, Krzysztof Paszyk z Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Przemysław Wipler z Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Małgorzata Paprocka Anna Maria Żukowska Andrzej Halicki Marek Jakubiak Przemysław Wipler rolnictwo rolnicy Komisja Europejska Unia Europejska Trójka

PR24 Protesty rolników. Paszyk: rynek jest zdemolowany

- Ceny produktów rolnych na rynku polskim cofnęły się do poziomu sprzed ponad 25 lat. To obrazuje, o co chodzi rolnikom, oddaje ich złość i irytację. Od miesięcy nie mają możliwości normalnego funkcjonowania - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Paszyk (PSL).
Zobacz więcej na temat:  problemy społeczne POLSKA społeczeństwo ekologia rolnictwo Unia Europejska Komisja Europejska Europejski Zielony Ład Agnieszka Drążkiewicz Polskie Stronnictwo Ludowe

WYWIAD Krzysztof Paszyk: chcemy powtórzyć sukces w samorządach

Szef klubu parlamentarnego PSL Krzysztof Paszyk zapowiada, że koalicja rządowa wystartuje w wyborach samorządowych w kilku blokach. Liczy na to, że dzięki Trzeciej Drodze uda się w nich powtórzyć sukces z wyborów parlamentarnych. - Istnieje realna szansa na to, abyśmy wrócili do władzy we wszystkich województwach, jak to miało miejsce w latach 2014-2018 - mówi portalowi PolskieRadio24.pl. 
Zobacz więcej na temat:  Sejm PSL Trzecia Droga wybory samorządowe

Dziś manifestacja zwolenników i polityków PiS. Wezmą w niej udział Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki

W czwartek o godz. 16 przed Sejmem odbędzie się organizowany przez Prawo i Sprawiedliwość "Protest Wolnych Polaków". Podczas manifestacji głos zabiorą m.in. lider PiS Jarosław Kaczyński, były premier Mateusz Morawiecki i szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. O godz. 18 sprzed Sejmu w "Marszu Wolnych Polaków" uczestnicy protestu udadzą się przed siedzibę TVP na placu Powstańców.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm protest protesty w Warszawie demonstracje Zbigniew Kuźmiuk jacek cichocki policja polska bezpieczeństwo PiS Prawo i Sprawiedliwość

PR24 Sprawa Wąsika i Kamińskiego. Krzysztof Paszyk: tu nie ma wątpliwości i podwójnych standardów

- Od kilku dni mam dowody na to, że instytucje państwa działają, wczoraj obydwaj panowie zostali wpisani do Krajowego Rejestru Karnego (…), to standard demokratycznego państwa prawnego, legitymacja partyjna nie jest i nie powinna być przepustką, która będzie umożliwiała unikanie kary - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Paszyk, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Polskie Stronnictwo Ludowe - Trzecia Droga.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Maciej Wąsik Sąd Najwyższy sądownictwo POLSKA Czesław Mroczek Mariusz Kamiński

Poseł PSL przeciw likwidacji Polskiego Radia i TVP. "Działania muszą mieścić się w granicach prawa"

- Polacy, w ramach mediów publicznych, mają prawo do rzetelnej i obiektywnej informacji o tym, co się dzieje w kraju i na świecie, bez jakiegokolwiek zaangażowania politycznego - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PSL-Trzeciej Drogi Krzysztof Paszyk, odcinając się od planów likwidacji Polskiego Radia i TVP. - Media publiczne są bardzo ważne, to filar życia publicznego, ale muszą być do bólu oparte na rzetelności, prawdzie i obiektywizmie - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PSL polityka media publiczne Polskie Radio TVP Krzysztof Świątek

"Nie podzielimy losu lewicy sprzed ośmiu lat". Poseł PSL o starcie w koalicji z Polską 2050

Przedstawiciele PSL bronią pomysłu wspólnego startu do Sejmu w komitecie koalicyjnym z Polską 2050. Podkreślają, że nie boją się, iż mogą nie przekroczyć wymaganego progu wyborczego. - Celujemy w kilkanaście procent - mówił poseł PSL Krzysztof Paszyk w audycji "W samo południe" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Polskie Stronnictwo Ludowe Krzysztof Świątek